WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Використання тем FrontPage (пошукова робота) - Реферат

Використання тем FrontPage (пошукова робота) - Реферат

іншихдокументів, з якими має справу переважна більшість. Техніка створення Web-сайта скоріше нагадує верстку сторінок журналів, брошур, рекламних буклетів, плакатів та інших спеціальних матеріалів, відносно створення яких досвід є далеко не у всіх. Задача ускладнюється тим, що при створенні Web-сторінок багато технологій верстки доводиться застосовувати з дуже серйозними обмеженнями, а багато які в HTML взагалі не передбачаються.
Вивчення цього розділу не перетворить вас в художника-дизайнера, але принаймні дасть деяке уявлення про основні принципи художнього оформлення Web. Якщо ця тема здасться для вас цікавою, ви можете продовжити її вивчення самостійно.
Колір і особливості його сприйняття людиною - це захоплююча і складна тема. Сприйняття кольору - це швидше біологічний та емоційний процес, ніж механічний. Тільки в комп'ютерних термінах не пояснити, чому кольори бувають холодними і теплими, веселими і сумними, легковажними і серйозними. Однак Web-дизайнери повинні уміти оперувати і цими поняттями (і виражати їх за допомогою кольору на Web-сторінках).
У цьому розділі будуть розглянуті фізичні основи сприйняття кольору і основні моделі його відтворення. Потім ми звернемося до питання вибору кольорів з художньої точки зору.
Фізичні основи сприйняття кольору і основні моделі відтворення кольорів
З фізичної точки зору колір - світлові хвилі різної довжини. Якщо пропустити промінь білого кольору через призму, він розділиться на безліч променів різного кольору . Це відбувається тому, що світловий промінь різної довжини хвилі відхиляється на різну величину кута.
Різні об'єкти відображають світлові промені різної довжини хвилі з різною інтенсивністю. Людина інтерпретує комбінацію світлових променів, що відображаються від предмета, як його колір. Експерти вважають, що людина може розрізнити близько двох мільйонів різних відтінків. На щастя, для відтворення цих відтінків не потрібно генерувати в комп'ютерних відеоадаптерах і моніторах кожен відтінок окремо. Будь-який колір можна відобразити як поєднання різної кількості трьох основних кольорів: червоного, зеленого і синього. Наприклад, замість того, щоб генерувати чисто жовтий колір (тобто промінь з довжиною хвилі, що відповідає жовтому кольору), можна просто змішати в рівних пропорціях червоний і зелений кольори.
Якщо ми пропустимо промінь жовтого кольору через призму, він так і залишиться жовтим. Якщо ж ми пропустимо через призму промінь жовтого кольору, що складається з комбінації червоного і зеленого, ці два кольори будуть розділені. Однак людина різницю відчути не зможе.
Модель відтворення кольору RGB
Монітори комп'ютерів відображають тільки три основних кольори: червоний, зелений і синій в різних комбінаціях. Ці три кольори дозволяють отримати будь-який колір, який може сприйняти людський погляд. Екран монітора розділений на точки - пікселі (pixels, походить від picture elements елементи зображень). Відеоадаптер задають для кожного пікселя на екрані інтенсивність червоного, зеленого і синього кольорів.
Всі сучасні комп'ютерні відеоадаптери ведуть своє походження від адаптера VGA (Video Graphics Adapter) фірми IBM. Цей пристрій був призначений для відтворення зображень шириною 640 пікселів, висотою 480 пікселів з 16 кольорами. Згодом відеоадаптери вдосконалювалися, і в цей час стандартними вирішеннями є 800x600, 1024x768 і більші. Глибина кольору збільшилася спочатку до 256 кольорів, потім до 65 536 і 16 777 216 кольорів.
При використанні 256,65 536 або 16 777 216 кольорів для вказівки кольору кожного пікселя використовується відповідно 8, 16 або 24 біта. Простіше за все пояснити механізм дії 24-бітной системи вітворення кольорів (вона ж достатньо проста і для програмування). У цій моделі для кожного з трьох основних кольорів використовується 8 біт, що дає 256 можливих ступенів інтенсивності кожного кольору. Складання 8 біт, що відводяться на кожний основний колір, дає 24 біти, тому модель називається 24-бітной. Множення 256 можливих відтінків червоний (Red) на 256 - зелений (Green) і 256 - синього (Blue) дає в сумі 16 777 216 комбінацій. Це - максимально можливе число колірних відтінків, які можна відтворити в цій моделі. Інша назва 24-бітной моделі відтворення кольорів RGB (24-Bit RGB Color) - 16 мільйонів кольорів (16 Million Color Mode).
У FrontPage та в інших додатках Windows використовується декілька стандартних діалогових вікон для вибору кольору. Діалогове вікно, яке надає максимальні можливості, показане на мал. 9. Кольори можна вибирати на палітрі основних і вибраних користувачем кольорів в лівій частині екрана, за допомогою колірного поля в правій частині або просто ввести потрібну кількість червоного, зеленого і синього в полях внизу справа. Наприклад, на мал. 9 вибраний колір з RGB-значенням 255-153-153.
Мал. 9. Діалогове вікно Windows, призначене для вибору кольору
В деяких додатках необхідно вказувати не десяткові RGB-значення, а шістнадцяткові (hexadecimal або просто hex). Значення з десяткових значень в шістнадцятковні можна перераховувати і вручну, однак простіше використати для цієї мети калькулятор Windows в науковому режимі (просто введіть десяткове значення при встановленому перемикачі Dec, а потім встановіть перемикач в значення Hex). Наприклад, якщо ви бачите значення #9900СС, це відповідає десятковому RGB-значенню 153-0-204. Дуже невелике число нісенітних програм вимагають введення повного десяткового еквівалента шістнадцяткового числа. Це також легко зробити за допомогою калькулятора Windows. Наприклад, для нашого шістнадцяткового числа 9900СС таким еквівалентом буде 10027212.
Адаптери з підтримкою 256 та 65 536 кольорів
Відеоадаптери, в яких передбачена 8-бітная підтримка кольору (що означає 256 кольорів), в реальності можуть працювати з будь-якими кольорами з палітри в 16 777 216 кольорів. Їх особливість полягає в тому, що вони можуть відображати одночасно тільки 256 кольори з цієї палітри.
Точно такий же принцип передбачено і в адаптерах з 16-бітним кольором (65 536 кольорів). Ці адаптери можуть відображати одночасно тільки 65 536 кольорів з палітри в 16 мільйонів кольорів. Режим роботи таких адаптерів також називається "підтримкою 64 Кбайт кольорів" (64К Mode). Tе, що це 64 Кбайт, а не 65, пояснюється просто: 64 Кбайт = 64x1024 = 65 536.
Модель відтворення кольору CMYK
Модель відтворення кольору RGB - це так звана, аддитивна модель. У ній кольори відтворюються шляхом складання основних кольорів (primary colors) - червоного (Red), зеленого (Green) і синього (Blue) або, точніше, променів світла даних відтінків.
У комп'ютерних моніторах і кольорових телевізорах використовуються саме промені світла, які змішуються і доповнюють один одного. В поліграфії все відбувається по-іншому. Тут використовуються не світлові промені, а фарби. У них є принципова відмінність - вони не випромінюють, а поглинають кольори. Наприклад, якщо ми змішаємо червоний і зелений світлові промені,

 
 

Цікаве

Загрузка...