WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Використання тем FrontPage (пошукова робота) - Реферат

Використання тем FrontPage (пошукова робота) - Реферат


Пошукова робота
на тему:
Використання тем FrontPage
Комунікація за допомогою кольору - це дуже важливий аспект Web-дизайну. Людське сприйняття кольору і досі багато в чому відноситься до області мистецтва, і багато починаючих Web-дизайнерів, не відчуваючи у собі художніх здібностей, просто нехтують тими можливостями, які надає колір.
Однак у FrontPage передбачені засоби, які дозволяють навіть людям, не досвідченим в питаннях художнього оформлення, створювати привабливі Web-сайти. Головний такий засіб - це теми FrontPage. Тема - це професійно розроблений набір, який включає в себе колірну схему, набір шрифтів і графічні елементи, які ви можете використати як для оформлення окремих Web-сторінок, так і для всього Web-сайта.
У FrontPage передбачені також можливість змінювати існуючі теми і створювати нові. Ваші старання будуть винагороджені тим, що розроблені вами теми можна буде використовувти в інших додатках Office.
Використання існуючих тем
Діалогове вікно Themes, яке є відправною точкою для застосування, модифікації і видалення тем, показане на мал. 1. Щоб відкрити це вікно, досить вибрати Theme в меню Format.
Мал. 1. Діалогове вікно Themes
У списку в лівій частині екрана показані доступні в даний момент теми. Вибір однієї з тем в цьому списку приводить до показу її у вікні попереднього перегляду (Sample of Theme) в правій частині екрана. У цьому діалоговому вікні можна настроїти деякі параметри застосування вибраної вами теми.
o У групі перемикачів Apply Theme To ви можете зробити вибір - застосовувати тему до всього Web (All Pages) чи тільки до вибраних вами сторінок (Selected Page(s)). Якщо ви працювали в режимі Page View, то при виборі Selected Page(s) тема буде застосована тільки до відкритої сторінки. Якщо ж ви працювали в іншому режимі і виділили одночасно декілька сторінок, то тема буде використана для всіх виділених сторінок. Перемикач All Pages доступний тільки тоді, коли ви працюєте з FrontPage Web, а не з окремою сторінкою.
o У більшості тем звичайно передбачені два набори кольорів. Перший набір кольорів - це набір за умовчанням, він застосовується, якщо прапорець Vivid Colors знятий. Звичайно ці кольори більш спокійних відтінків. Якщо ж прапорець Vivid Colors встановлений, то буде використаний другий набір кольорів - більш яскравий і "живий".
o Якщо тема містить анімовані зображення, установка прапорця Active Graphics дозволяє їх активізувати. Однак користуйтеся цим засобом дуже обережно. Дуже активне використання анімації у Web-сайті може справити негативне враження.
o Установка прапорця Background Image приводить до того, що будуть використані передбачені в темі фонові зображення для сторінок. Якщо ж цей прапорець буде знятий, замість фонового зображення в більшості тем буде використовуватися суцільний колір фону.
o Якщо ви встановили прапорець Apply Theme Using CSS, то всі атрибути теми будуть застосовані з використанням форматування CSS. Якщо ж цей прапорець знятий, то FrontPage буде використати стандартні теги HTML.
Після вибору потрібної теми і установки параметрів ви можете застосувати тему до сторінок або до всього Web за допомогою кнопки ОК.
При застосуванні теми до всього Web в списку тем з'явиться ще одна назва, яка буде виглядати як (Default) ( - ця назва теми, яка була застосована до всього Web).
Швидше усього, після застосування теми ви звернете увагу, що ваші сторінки будуть виглядати не так насичено, як пробна сторінка у вікні попереднього перегляду теми.
Пояснюється це просто: сторінка попереднього перегляду спеціально була підготована таким чином, щоб продемонструвати вигляд різних елементів сторінки. Ви також можете скористатися будь-яким з цих можливостей, але для цього вам доведеться вручну вміщувати потрібні вам елементи на сторінки.
Крім того, застосування тем відключає можливість самостійної настройки вами багатьох параметрів оформлення. Так задумано спеціально, щоб забезпечити цілісність теми. Єдиний вихід - відмінити використання теми для деяких сторінок або змінити саму тему.
Створення і зміна тем
Ви не зможете створити тему FrontPage з нуля (принаймні, коштами FrontPage). Єдиний спосіб створення нової теми - це зміна існуючої і збереження її під новим ім'ям.
Щоб змінити існуючу тему, відкрийте діалогове вікно Themes (див. мал. 1), вибравши Theme в меню Format Потім виберіть потрібну тему і скористайтеся кнопкою Modify під вікном попереднього перегляду. Натиснення на цю кнопку при приведе до появи п'яти додаткових кнопок під вікном попереднього перегляду (мал. 2).
Мал. 2. Натиснення кнопки Modify приведе до появи додаткових кнопок під вікном попереднього перегляду
Кнопки Colors, Graphics і Text призначені для зміни параметрів існуючої схеми, а кнопки Save і SaveAs - для збереження зміненої теми під тією ж або іншою назвою. Розглянемо можливості зміни тем детальніше.
Зміна кольорів у темі
Якщо натиснути на кнопку Colors (див. мал. 2), то відкриється діалогове вікно Modify Theme з трьома вкладками: Color Schemes, Color Wheel і Custom (мал. 3). Кожна з цих вкладок пропонує свій спосіб вибору колірної гамми для теми.
мал. 3. Діалогове вікно Modify Theme з відкритої вкладки Color Schemes,
Яку б вкладку ви не вибрали, в нижній частині діалогового вікна передбачені перемикачі Normal Colors і Vivid Colors. Звичайно у FrontPage під Normal Colorsрозуміється звичайний набір кольорів, а під Vivid Colors. - набір, схожий на звичайний, однак з використанням яскравіших і насиченіших кольорів. Ви можете редагувати як той, так і інший набір шляхом установки перемикача в потрібне положення.
Використання вкладки Color Schemes
Вкладка Color Schemes діалогового вікна Modify Theme показана на мал. 3. У ній можна вибрати потрібний набір з так званих колірних схем: зазделегідь вибраних наборів кольорів, які добре поєднуються один з одним. Щоб випробувати будь-яку з колірних схем, можна просто вибрати її зі списку і переглянути результати у вікні попереднього перегляду справа.
Колірні схеми, що складаються з кольорів, які поєднуються один з одним, звичайно беруться з інших тем. Тому більшість назв в списку колірних схем відповідають назвам тем, в яких вони застосовувалися. Однак точної відповідності між назвами тем і колірними схемами немає. Наприклад, є тема Bold Stripes, але немає колірної схеми Bold Stripes. Крім того, ви можете створювати колірні схеми самостійно.
Використання вкладки Color Wheel
На мал. 4 показані області вибору значень (без вікна попереднього перегляду) для двох інших вкладок діалогового вікна Modify Theme - Color Wheel і Custom. Вкладка Color Wheel (в перекладі її назва звучить як "колірне колесо") дозволяє вибрати потрібні вам кольори з використанням моделі відтворення кольорів HSB (Hue, Saturation, Brightness - відтінок, насиченість, яскравість).
Мал. 4. Вкладка Color Wheel діалогового вікна Modify Theme
Відтінок (Hue) - це чисте

 
 

Цікаве

Загрузка...