WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Використання зображень (пошукова робота) - Реферат

Використання зображень (пошукова робота) - Реферат

Graphics) забезпечує повну підтримку 32-бітного кольору з використанням альфи-каналу, множинні методи компресії, збереження інформації про гамму і додаткові можливості, які дозволяють згладити відмінності між різними платформами. На жаль, формат PNG підтримується не всіма браузерами. Крім того, звичайно файли у форматі PNG є більшими, ніж зображення GIF і JPEG.
Пам'ятайте, що насправді файли HTML не можуть містити в собі графіку. Замість графічних зображень в них зберігаються посилання на графічні файли, які завантажуються браузером окремо.
Додаткові можливості прироботі із зображеннями
Частина розділу, що залишилася, буде присвячена деяким додатковим можливостям, які можна використати при роботі з графічними файлами. Більшість з них знадобляться вам при роботі із зображеннями з використанням спеціалізованих програм.
Прозорість і альфа-канали
Ось деякі ситуації, коли вам можуть знадобитися властивості прозорості і напівпрозорості зображень:
o коли зображення має неправильну форму (відмінну від прямокутної);
o коли частина зображення повинна бути напівпрозорою;
o коли зображення має плавно перейти в фон.
Зображення неправильної форми
Найкраще показати можливі підходи на прикладі. Давайте звернемося до мал. 14, на якому показані два схожих зображення: одне - на білому, а інше - на прозорому фоні.
Враховуючи текстурну поверхню загального фону сторінки, вам навряд чивдалося б підібрати потрібний фон для зображення без використання ефекту прозорості. У той же час зображення праворуч виглядає так природно, неначе насправді воно не прямокутної, а неправильної форми.
Мал. 14. Порівняйте суцільний білий фон зображення зліва і прозорий - зображення праворуч
Усунення контурних нерівностей
Використання прозорості дозволяє досягти хороших результатів і в ситуації, коли вам треба зробити усунення контурних нерівностей (antialiasing). Усунення контурних нерівностей - це боротьба з ефектом незграбності, який виникає, коли криві лінії відображаються за допомогою пікселів монітора комп'ютера.
Багато графічних програм використовують усунення контурних нерівностей з використанням прозорості за умовчанням, але такий підхід не завжди дозволяє досягти потрібного в конкретній ситуації результату. Використання такого підходу приводить до того, що зображення виглядає не дуже різким, наче фотокамера не зовсім чітко настроїлася на зображення. У деяких випадках різкість буває важливіше, ніж згладжування нерівностей. Тому треба уміти користуватися як засобами згладжування нерівностей, так і навпаки, засобами збільшення різкості зображення (aliasing).
Реалізація прозорості
Ефекти, які були розглянуті вище, - безумовно корисні, але при їх реалізації на практиці виникає безліч проблем.
Одна з таких проблем пов'язана із застосуванням усунення контурних нерівностей для зображення при розміщенні його на сторінці зі складним або текстурним фоном. Нам не вдасться підготувати малюнок за допомогою спеціалізованого редактора зображень до розміщення на такій сторінці. Труднощі виникають в тому, що ми не знаємо, в який колір фону (в текстурному фоні використовується одночасно декілька кольорів) буде плавно переходити наше зображення.
Інша поширена проблема - коли зображення, для яких було застосовано усунення текстурних нерівностей для одного фону, застосовуються з іншим фоном. У результаті навколо зображень виникає щось на зразок сяйва, що не завжди доречно. Найбільш неприємним є те, що єдиним рішення в даному випадку - редагування кожного окремого пікселя.
Єдиний вихід з цих ситуацій - використати різну ступінь прозорості для різних ділянок нашого зображення.
Для збереження додаткової інформації про прозорість різних пікселів призначений так званий альфа-канал. Для кожного пікселя, крім звичайної інформації про кількість червоного, зеленого і синього, також зберігається 8-бітне альфа-значення прозорості. У результаті 24-бітная колірна палітра (по 8 біт на червоний, зелений і синій) перетворюється в 32-бітну (додаткові 8 біт на альфу-значення прозорості).
На жаль, жоден з двох найпоширеніших в Інтернеті форматів графічних файлів не підтримує повністю альфа-канали.
У форматі JPEG прозорість взагалі не передбачена.
У форматі GIF може зберігатися інформація тільки про дві степені прозорості: повна прозорість або повна відсутність прозорості. Це краще, ніж нічого, але все-таки гірше, ніж повноцінна підтримка альфа-каналу, реалізована в файлах PNG.
Корекція гамми
У досконалому світі яскравість, яка відображається на екранах комп'ютерних моніторів, напряму відповідала б значенням, що задаються в графічних файлах. Наприклад, піксель з RGB-значенням 200-200-200 був би в два рази яскравішим, ніж піксель з RGB-значенням 100-100-100. Відповідно, яскравість, вказана програмно, була б прямо пропорційною апаратній яскравості (Лінійна залежність в графічному файлі).
Ви, напевно, вже здогадалися, що в реальному житті не все так просто. Монітори опромінюють люмінофор пучок електронів. Чим більше електронів, тим більша яскравість, але залежність, що вийшла звичайно далека від лінійної. Для більшості моніторів яскравість рівна напрузі, зведеній в степінь 2,5:
Яскравість=Напруга25
У реальному житті яскравість залежить від напруги так, як показано на наступному графіку.
Експонента 2,5 називається гамою-коефіцієнтом (gamma coefficient) Іноді значення може і відрізнятися в залежності від особливостей апаратури, але типове значення дорівнює 2,5
Корекція гамми (gamma correction) - це спеціальне коректування, яке змінює яскравість зображення для компенсації спотворень, що вносяться монітором
Корекція гами може проводитися на рівні додатку, операційної системи, відеодрайвера, відеоадаптера або навіть в моніторі Однак в світі PC і UNIX прийнято проводити коректування тільки на рівні додатку Деякі додатки дозволяють настроювати корекцію гамми.
Гама-корекція в PC і Macintosh
У Macintosh передбачена вбудована апаратна корекція зі значенням 1,4. Оскільки розподіл 2,5 на 1,4 дає 1,8, нормальний рівень корекції гами для комп'ютерів Macintosh - 1,8. В реальності виходить так, що зображення, створені на Macintosh, в PC виглядають дуже темними, а створені на PC в Маках - навпаки, дуже яскравими, висвітленими.
Вимірювання колірної гамми конкретного монітора, відеоадаптера, принтера або іншого пристрою називається калібруванням кольорів (color calibration) Калібрування здійснюється за допомогою спеціального апаратного і програмного забезпечення, і його розгляд виходить за наши плани. Однак, якщо ви збираєтесь стати професіоналом в дизайні, можливо, вам знадобляться відомості в цій області.

 
 

Цікаве

Загрузка...