WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Використання зображень (пошукова робота) - Реферат

Використання зображень (пошукова робота) - Реферат

чинники.
o В більшості сучасних браузерів передбачається кешування зображень і інших файлів (тобто копії цих файлів деякий час зберігаються на локальному диску). Перед завантаженням файла браузер перевіряє наявність його локальної копії в кеші, і якщо така є, то в залежності від настройок він виконує одну з наступних дій:
o Просто використовує файл з кеша, не ставлячи ніяких запитань.
o Порівнює мітку часу локальної версії з міткою часу версії файла, розміщеною в Інтернеті, проводячи спеціальний запит до Web-серверу. Якщо вони співпадають, використовується локальна копія, якщо ні - проводиться завантаження оновленої версії.
У деяких випадках ви можете істотно скоротити час завантаження Web-сторінок, правильно організувавши посилання на графічні файли. Якщо шлях до одного і того ж графічного файлу, розміщеного одночасно на двох Web-сторінках, співпадає (звичайно це відбувається, якщо всі зображення вміщені в одну загальну папку Images), то браузер при перегляді другої сторінки скористається кешованим графічним файлом. Якщо ж адреса URL до одного і того ж файлу на різних сторінках відрізняється, браузер буде завантажувати один і той же графічний файл дварази.
o Пошук шляхів скорочення загального часу завантаження часто приводить до необхідності використати декілька зображень меншого розміру замість одного великого. Але тут важливо не допустити виникнення ситуація, яка називається перевантаженням з'єднання (connection overhead). Спробуємо пояснити, в чому справа.За винятком ситуації, коли і браузер і Web-сервер використовують засіб під назвою постійні з'єднання (persistent connections), протокол HTTP вимагає, щоб на кожний файл, що завантажується, відкривалося (і по закінченні завантаження закривалося) окреме з'єднання між браузером і Web-сервером. Наприклад, якщо Web-сторінка містить 10 зображень, буде встановлено 11 з'єднань: одне на окремий1 файл HTML і ще 10 - по одному на кожне з'єднання. Однак при кожному встановленні або закритті з'єднання генерується, по-перше, додатковий службовий мережевий трафік, а по-друге, відволікаються ресурси як системи, на якій працює Web-браузер, так і Web-сервера. Тому завжди необхідно оцінювати, чи не займе встановлення додаткових з'єднань більше часу, ніж економиться в порівнянні із завантаженням графічних файлів більшого розміру. У будь-якому випадку використання дуже великої кількості маленьких графічних файлів не практикується.
o У файлах GIF пікселі добре стискуються тільки по горизонталі. Наприклад, замість того, щоб окремо записувати інформацію про кожного із 100 послідовно розташованих на рядку пікселях білого кольору, в файлі зберігається запис типу: відобразити 100 пікселів білого кольору.На відміну від файлів GIF в JPEG стиснення файлів проводиться як у вертикальному, так і в горизонтальному напрямі. Тому напрям ліній і дільниць має для цього формату менше значення. Пам'ятайте про те, що в будь-якому випадку дільниці зображення однакового кольору стискуються набагато краще, ніж дільниці з переходами. Крім того, в файлах JPEG можна регулювати міру стиснення (і відповідно, якість зображення).
Формати графічних файлів
Більшість браузерів можуть відображати графічні файли тільки двох форматів: Graphic Interchange Format (GIF) і Joint Photographic Expert Group (JPEG). Деякі браузери також підтримують формат Portable Network Graphics (PNG) - новий формат, в якому передбачено безліч функцій. Інформація про відмінності різних форматів наведена в табл. 4.
o Стиснення: із втратами або без втрат. У растрових файлах повинна зберігатися інформація про кожний піксель зображення. Однак, якщо просто записувати інформацію про кожний піксель, файл може виявитися дуже великим. Тому в більшості форматів графічних файлів передбачені засоби стиснення: спеціальні математичні алгоритми, які дозволяють записувати інформацію про зображення за допомогою меншої кількості байт. Звичайно стиснення проводиться за рахунок областей зображення, що повторюються.
У файлах GIF використовується такий алгоритм компресії, при якому ніяка інформація про зображення не втрачається. Таким чином, стиснення проводиться без втрат (lossless). Інший механізм компресії передбачений в форматі JPEG. З одного боку, він забезпечує різні міри стиснення за бажанням автора, з іншого - в багатьох випадках після стиснення JPEG повернутися до початкового файла стає неможливим. В залежності від настройок зображення може втратити частину інформації про колірну палітру, контури і контраст. Такий підхід називається компресією із втратами (lossy). Чим більша кількість втрат є допустимою, тим меншим є підсумковий розмір графічного файла.
o Прозорість. Всі формати графічних файлів передбачають використання прямокутних зображень. При цьому висота і ширина зображення в пікселях може бути будь-якою, але за допомогою звичайних засобів зробити зображення круглим, овальним або довільної форми не можливо.
Один з можливих спосібів уникнути використання виключно прямокутних зображень - використати по краях зображення той же колір, який передбачений в браузері як фон. Однак простий підбір відповідного кольору в деяких випадках може не спрацювати (наприклад, коли на сторінці використовуються фонові зображення або коли браузер настроєний на використання власної палітри кольорів).
Тому найкращий вихід - привласнити одному з кольорів зображення властивість прозорості. У цьому випадку браузер замість цього кольору буде відображати те, що повинно знаходитися під ним (як правило, фон).
Ще більш сильний засіб - використати так званий альфа-канал (alpha channel), який дозволяє задавати до 256 степенів прозорості.
o Анімація. Формат GIF дозволяє зберігати в одному і тому ж файлі декілька зображень і настроювати час показу кожного з них. Це - найпростіший засіб використання анімації без установки додаткового програмного забезпечення в браузерах відвідувачів Web-сайту.
o Гамма. У різних системах передбачені різні співвідношення між яскравістю, яка визначена в графічному файлі, і тим, як ця яскравість буде відтворюватися на апаратному рівні (крім того, ця залежність є нелінійною). Для розв'язання цієї проблеми у файлах PNG передбачена можливість запам'ятовування гамми на одному комп'ютері для відтворення її з максимальною точністю на інших комп'ютерах.
Більшість Web-дизайнерів для тексту, зображень, створених за допомогою ліній і значків, використовують формат GIF через стиснення без втрат в якості і можливості використання прозорості. JPEG застосовується для фонових зображень, фотографій і у всіх інших випадках, де більш сильне стиснення і краще перенесення кольорів важливіше, ніж точність контурів.
Новітній формат графічних файлів PNG (Portable Network

 
 

Цікаве

Загрузка...