WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Введення і форматування тексту (пошукова робота) - Реферат

Введення і форматування тексту (пошукова робота) - Реферат

програші при такій системі залишаються лише компанії, що розробляють шрифти, так як втрачають можливість продавати шрифти кожному окремому користувачеві.
На даному етапі загальноприйнятих механізмів завантаження шрифтів разом з Web-сторінками в Інтернеті ще не існує Однак дещо в цьому напрямі вже зроблено:
o за адресою www.microsoft.com/opentype розташована початкова сторінка розділу, присвяченого роботі з шрифтами в Web. OpenType - це спільна ініціатива Adobe і Microsoft, мета якої - створити єдині формати шрифтів, що завантажуються, як для систем з підтримкою PostScript, так і систем з підтримкою TrueType.
По посиланнях з цієї сторінки ви зможете також завантажити утиліту під назвою Microsoft's Web Embedding Fonts Tool (WEFT). Ця утиліта дозволяє створювати шрифти, які стискаються та завантажуються і які можна використати для всього Web-сайта.
o за адресою http://www.truedoc.com/розташований сайт, присвячений TrueDoc, - винаходу фірми Bitstream, lnc. Web-дизайнери можуть конвертувати шрифти, встановлені на їх системах, в спеціальний формат файлів TrueDoc (цей процес називається спаленням - burnmg) і розміщувати отримані файли TrueDoc на Web-сайтах. Браузери відвідувачів можуть завантажувати файли TrueDoc і використовувати вміщені в них шрифти для відображення Web-сторінок цього сайта.
При створенні файлу в форматі TrueDoc вам необхідно вказати ім'я Web-сайта, на якому він буде використовуватися (наприклад, www.whatever.com), або шлях до файлів /-whoever/. В результаті файли TrueDoc можна використати тільки для одного Web-сайта (або шляху). Таке обмеження було додано спеціально, щоб всі власники Web-сайтів купували шрифти. Але в результаті, якщо користувач відвідує декілька сайтів, на яких використовується один і той же шрифт, йому доведеться завантажувати даний шрифт стільки разів, скільки сайтів він відвідає.
На сайті Bitstream пропонують завантажити безкоштовні шрифти, які можна використати на будь-яких вузлах. Там же можна завантажити і елемент управління ActiveX, який дозволяє Internet Explorer використати механізм TrueDoc.
o за адресою www.hexmac.com можна завантажити утиліту під назвою Typograph. Ця утиліта дозволяє конвертувати встановлені на вашому комп'ютері шрифти в формат TrueDoc. Однак при цьому стежте за тим, чи дозволяє вам ліцензія на придбані вами шрифти використовувати їх таким чином.
Вертикальне позиціювання тексту відносно рядка.
Атрибут vertical-align дозволяє підіймати або опускати проміжок тексту відносно його звичайного положення на рядку. Для цього атрибута CSS в якості значення можна використати наступні ключові слова:
o baseline. При використанні цього ключового слова лінія шрифту підлеглого (що оточується) об'єкта відповідає лінії шрифту батьківського (що отчує) об'єкта. Це - нормальне положення.
o sub. Лінія шрифту підлеглого об'єкта відповідає лінії шрифту оточуючого текст для нижніх індексів.
o superscnpts. Лінія шрифту підлеглого об'єкта відповідає лінії шрифту оточуючого тексту для верхніх індексів.
o text-top. Лінія шрифту підлеглого об'єкта відповідає верхній границі навколишнього тексту.
o middle. Центр звичайних символів підлеглого об'єкта (звичайні символи - це символи без виступів вгору або вниз, наприклад, х) відповідає лінії шрифту оточуючого тексту плюс 1/2 х-висоти оточуючого тексту (х-висота - це висота все того ж символа х).
o text-bottom. Нижня границя підлеглого об'єкта відповідає нижній границі оточуючого об'єкта.
o percentage. Підлеглий текст підіймається або опускається по відношенню до оточуючого на частину висоги оточуючого тексту Наприклад, 50% означає, що текст буде піднятий на половину висоти оточуючого тексту.
o quantity За допомогою цього ключового слова можна вказати положення тексту відносно оточуючого в будь-яких одиницях вимірювання CSS. Саме це ключове слово звичайно застосовується при використанні поля Position вкладки Character Spacing.
Настройка властивостей CSS для абзаців
У CSS передбачені потужні засоби для форматування абзаців. Відкрити діалогове вікно Paragraph (Мал. 24) можна, скориставшись командою Paragraph в меню Format. Відразу зазначимо, що команди Border і Numbering в цьому ж списку надають у ваше розпорядження додаткові засоби для оформлення абзаців
Мал. 24. Діалогове вікно Paragraph призначене для налагодження властивостей CSS для абзацу
Висота рядків
Атрибут line-height дозволяє вказувати висоту рядків в абзаці (не плутайте її з висотою самого шрифту, зовні вона буде відображатися як відстань між рядками по вертикалі). У FrontPage для цього використовуються пікселі, але CSS також дозволяє вказувативисоту рядка в відсотках або як множник по відношенню до висоти шрифту (наприклад, 120 або 1,2)
При вказівці висоти рядка в процентах інші об'єкти успадкують не значення в процентах, а отриману абсолютну величину. Ось приклад:
{font-size: 12pt; line-height:120%; }fineprint { font-size: 10 pt; }
За умовчанням висота рядка для стилю буде дорівнювати 120% x l2 точок =14,4 точки. Оскільки висота рядка за умовчанням задана в процентах, стиль Fineprint успадкує висоту, вказану в абсолютних одиницях вимірювання - крапках. При цьому висота рядка для даного стилю буде рівна 14, 4.
{font-size: 12pt; line-height: 1,2; }fineprint { font-size: 10pt; }
У другому прикладі за умовчанням висота рядка для стилю буде така ж (1,2 x 12 точок =14,4 точок). Однак, оскільки висота рядка вказана не в процентах, а як множник, стиль Fineprint успадкує не абсолютне значення, а цей множник. У результаті реальна висота рядка буде рівна 1,2 x 10 =12 точок. Така висота рядка по відношенню для шрифту розміром в 10 точок є прийнятнішою.
Відступи
У CSS передбачені ключові слова для управління як відступами білого кольору навколо об'єктів (margins), так і невеликими буферними зонами навколо об'єктів (padding). Звичайне компонування з використанням відступів, буферних зон і самих об'єктів показане на мал. 25.
Мал. 25. Приклад використання відступів і буферних зон
o Content area (зона розміщення об'єкту) - та область, в якій розміщені самі об'єкти Web-сторінки, наприклад, текст, зображення або таблиця.
o Padding (буферна область) - оточує зону розміщення вмістимого. При цьому фон буферної області та інші її властивості співпадають з властивостями області розміщення вмістимого.
o Border (рамка) - розташована між буферною зоною і відступами (а не між зоною розміщення вмістимого і відступами напряму).
o Margins (відступи) - оточують буферну зону і рамку (якщо вона є). На відміну від буферної зони, фон якої співпадає з фоном, використаним для зони розміщення вмістимого, фон відступів співпадає з фоном оточуючих областей сторінки.
Ширину відступів і буферної зони, а також товщину рамки можна вказувати в будь-яких одиницях вимірювання, прийнятих в CSS. Але частіше за все використовуються пікселі.
Використання рамок в CSS
Для настройки рамок у FrontPage є вкладка Borders діалогового вікна CSS Borders and Shading (яке можна відкрити, скориставшись командою Borderand... з меню Format, див. мал. 21). Вкладка Borders показана на мал. 26.
Мал. 26. Вкладка Вогders дiалогового вікна CSS Borders and Shading
Як скористатися засобами цієї

 
 

Цікаве

Загрузка...