WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Введення і форматування тексту (пошукова робота) - Реферат

Введення і форматування тексту (пошукова робота) - Реферат

Description виводиться текстовий опис атрибутів стилю.
Незалежно від того, чи вибрали ви всі теги HTML, чи ж тільки стилі, визначені користувачем, створення, зміна, видалення стилів CSS проводиться за допомогою тих же кнопок New (новий), Modify (змінити) і Delete (видалити) Видаляти можна тільки стилі, визначені користувачем. В результаті відкриється діалогове вікно (мал. 21), з яким ви вже, напевно, стикалися при роботі з різними елементами.
Мал. 21. Це діалогове вікно - головний відправний пункт для настройки параметрів шрифту, абзацу, рамки і списків для стилів CSS
Одиниці вимірювання, що використовуються в CSS.
Одиниці вимірювання використовуються для різних атрибутів, що задаються з допомогою CSS Наприклад, в чомусь необхідно вказувати висоту символів, ширину рядків в абзаці і товщину рамки. Всі величини вказуються в наступному форматі, спочатку йде число, а за ним (без пропуску) одиниця вимірювання. Можливі одиниці вимірювання представлені в табл. 5a - 5в.
Звичайно проблеми виникають з абсолютними одиницями вимірювання. Наприклад, задавши величину 1іm, нам абсолютно невідомо, як таку величину відобразить монітор відвідувача Web-сайта. У більшості відеосистем одна точка еквівалентна одному пікселю, але це справедливо не для всіх систем.
При використанні процентних одиниць вимірювання їх значення може бути різним в залежності від типу об'єкта. Для переважної більшості об'єктів відсоток береться від їх розмірів за умовчанням. Наприклад, якщо вказана довжина рядків в параграфі, дорівнює 80%, це означає, що буде використана довжина, рівна 80% від значення, яке використовувалося б без цієї команди. Однак з цього правила є і виключення.
o Для кольору процентні одиниці вимірювання будуть відповідати звичайній RGB-шкалі (значення від 0 до 255).
o Якщо ви вкажете товщину лінії в процентах, то вона буде встановлена в процентах від розміру шрифту (в крапках), який оточує цю лінію.
При вказівці кольору можна використати будь-яку з 5 незалежних схем.
o За іменем. Ви можете використати 16 стандартних кольорів FrontPage (назви кольорів виводяться при переміщенні курсора на выбраний вами кольором в першому діалоговому вікні для вибору кольорів). Приклад:
{ color, red; }
o За допомогою шістнадцяткового 12-бітного значення. Вкажіть співвідношення червоного, зеленого і синього за допомогою трьох шістнадцяткових значень від 0 до F, перед якими стоїть знак фунта (#). Приклад:
{ color: #FOO; }
o За допомогою шістнадцяткового 24-бітного значення. Співвідношення червоного, зеленого і синього вказується вже за допомогою шести шістнадцяткових цифр (від 00 до FF). Перед ними також ставиться знак фунта. Приклад:
{ color- #FFOOOO; }
o За допомогою десятекового 24-бітного значення. Використовується звичайне десятеричне значення (0-255), а замість знаку фунта - ключове слово rgb. Приклад:
{ color: rgb(255,0,0); }
o За допомогою позначення інтенсивності кожного кольору в процентах. Приклад:
{ color: rgb(100%, 0%, 0%), }
Привласнення властивостей CSS
Звернімося ще раз до мал. 21. Натиснення кнопки Format в нижньому лівому кутку відкриває меню з п'ятьма категоріями властивостей CSS. Настав час детальніше розглянути перші чотири категорії.
Призначення шрифтів CSS
При виборі пункта Font відкриється діалогове вікно, показане на мал.22.
Мал. 22. Діалогове вікно для вказівки шрифту CSS і його властивостей
Чи не виглядає вікно й справді дуже знайомим? Все, що на ньому знаходиться, є і в діалоговому вікні для настройки шрифту виділеної частини тексту (див.мал.18). Відмінності пов'язані з тим, що в нашому випадку ми настроюємо властивості не для частини тексту, а для абстрактного стилю.
Вказівка шрифтів
Яку б назву шрифту ви не вказали в якості атрибуту CSS, гарантії того, що цей шрифт буде встановлено на комп'ютері всіх відвідувачів Web-сайта, немає. Якщо вказаний вами шрифт не встановлений на комп'ютері відвідувача сайта, його браузер зробить підстановку іншого шрифту, але якого саме, передбачити важко. Для розв'язання цієї проблеми є декілька способів:
o Вказуйте тільки найпоширеніші шрифти. До таких відносяться шрифти, що постачаються з Windows, Microsoft Office та з поширеними браузерами.
o Вказуйте загальні ознаки шрифтів. Для цього призначені наступні ключові слова:
serif - "serif" означає засічки, маленькі горизонтальні риски, які використовуються в деяких шрифтах. Детальніше про них буде розказано трохи далі в цьому розділі. Використання ж ключового слова serif означає, що буде використаний системний шрифт за умовчанням із засічками. Як правило, це Times New Roman або Times Roman.
sans-serif- системний шрифт за умовчанням без засічок. Швидше всього, ним буде Arial або Helvetica.
cursive ~ шрифт "під рукописний".
fantasy - декоративний шрифт.
monospace - моноширинний шрифт, що використовується в системі за умовчанням. Швидше всього, це буде Courier New або Courier.
Якпоказує практика, коли ви вказуєте cursive або fantasy, браузер може вибрати що завгодно. Відповідність же інших ключових ознак конкретним шрифтам більш-менш нормалізувалася.
o Вказуйте відразу декілька шрифтів. При використанні атрибута font-family ви можете вказати цілий список шрифтів, при цьому ви можете вказати їх в порядку переваги. Наприклад:
H1 { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; }
Спочатку браузер перевірить, чи доступний шрифт Verdana, і якщо він доступний, буде використовувати саме його. Якщо ж шрифт Verdana недоступний, точно така ж перевірка буде вироблена по відношенню до Arial. Якщо недоступний і Arial, настане черга Helvetica, а потім - шрифту за умовчанням без засічок, який встановлено в системі.
Small Caps
Іноді використання звичайних шрифтів, наприклад з розміром великих букв в 12 пунктів і малих букв розміром в 9 пунктів, не задовольняє вас внаслідок того, що товщина ліній у великих букв буде відрізнятися від товщини ліній рядкових. У цій ситуації можна скористатися значенням small-caps атрибута CSS font-variant. При використанні small-caps весь текст буде виглядати так, неначе він був набраний тільки великими буквами дещо зменшеного розміру.
Відстань між символами
Настройка відстані між символами з використанням CSS проводиться на другій вкладці діалогового вікна Font, яка називається Character Spacing (мал. 23).
Мал. 23. Вкладка Character Spacing діалогового вікна Font
На цій вкладці є два поля. Їх пояснення і відповідні до них назви атрибутів CSS, що вказуються в коді HTML, представлені в табл. 7.
Шрифти, що завантажуються при перегляді сайту
Каскадні таблиці стилів надають у ваше розпорядження могутні засоби для вказівки шрифтів і настройки їх параметрів Однак всі ваші зусилля можуть ні до чого не привести, якщо вказаний вами шрифт просто не встановлений на комп'ютері відвідувача Web-сайта В Інтернеті явно назріла необхідність знайти засіб, який дозволяв би завантажувати шрифти прямо з Web-сторінкою, в якій вони використовуються Це дуже допомогло б як Web-дизайнерам, так і відвідувачам Web. З одного боку, дизайнерам не треба було б перетворювати текст в зображення, що сповільнює перегляд сайтів, з іншого боку, відвідувачі бачили б сайт таким, як його створив дизайнер. В

 
 

Цікаве

Загрузка...