WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Введення і форматування тексту (пошукова робота) - Реферат

Введення і форматування тексту (пошукова робота) - Реферат

білим на чорному фоні.
Зверніть увагу, що вираз, за допомогою якого ви визначаєте клас, починається з крапки. При застосуванні стилю до абзацу крапку на початку ставити не треба!
o Селектори ідентифікаторів (ID selectors) діють подібно до селекторів класів. Єдина відмінність полягає в тому, що після створення стилю і прив'язки його до ідентифікатора ви можете вказати цей ідентифікатор для елемента сторінки. Ось простий приклад. Створюється стиль для всіх елементів з ідентифікатором bruce, а потім ідентифікатор bruce присвоюється абзацу. У результаті текст в абзаці повинен стати напівжирним.
#bruce { font-weight: bold; }
Цей текст буде виділений напівжирним.
На жаль, не можна використовувати один і той же ідентифікатор більше ніж для одного елемента на сторінці. Тому селектори ідентифікаторів, на відміну від селекторів класів, використовуються відносно рідко. Зверніть увагу на префікс #, який використовується при створенні селектора ідентифікаторів.
Браузери, що підтримують CSS
CSS - це відносно нова технологія, і не всі браузери її підтримують. В Internet Explorer підтримка CSS з'явилася, починаючи з версії 3, а в Netscape Navigator - з версії 4. Більшість старих браузерів відносяться до CSS так само, як і до інших невідомих тегів HTML - вони їх ігнорують.
Але серед браузерів, які підтримують CSS, є істотні відмінності відносно трактування деяких команд CSS. Висновок звідси простий: чим важливіший вміст сторінки, в оформленні якої ви використовуєте CSS, тим на більшій кількості браузерів вона повинна бути протестована.
Може здатися, що CSS - дуже складні в застосуванні і підтримуються малим числом браузерів. Моя думка така, що відносно інших можливостей (наприклад, зробити всю сторінку графічним зображенням або взагалі залишити шрифти на повний розгляд браузера, відмовившись від CSS). CSS - найкращий вибір.
Де можна розмістити правила CSS
Є декілька можливостей для розміщення правил CSS на Web-сторінці.
o Приєднати до елемента сторінки. В останніх версіях HTML для елементів сторінки передбачений атрибут STYLE, який дозволяє вам застосовувати до елемента форматування CSS. Код HTML при використанні цього атрибута виглядає таким чином:
Це буде відображене великими буквами.
При використанні кнопки Style у властивостях цього елемента FrontPage застосує до нього вибрані вами настройки форматування CSS саме цим способом.
o Розмістити в розділі Web-сторінки. В останніх версіях HTML є спеціальні стильові теги, за допомогою яких браузеру повідомляється вся необхідна інформація про правила CSS. У більшості Web-сторінок все ці теги вміщуються в спеціальний розділ , який, в свою чергу, вміщується в розділ . Ось приклад Web-сторінки:
H1 { color: green; }
Цей заголовок буде виділений зеленим кольором.
o Щоб вставляти подібні вирази не в режимі написання коду HTML, а за допомогою діалогових вікон FrontPage, виберіть в меню Format команду Style. Далі ви зможете створити потрібні вам селектори, використовуючи угоду про найменування (назва нового клавіатурного селектора повинна співпадати з тегом структури сторінки HTML, назва селектора класів - починатися з крапки (.), а назва селектора ідентифікаторів - зі знаку фунта (#).
o До виділених частин тексту селектори застосовуються по-різному. Клавіатурні селектори після їх створення вже застосовані до відповідних частин тексту. Селектори класів можна вибрати в числі інших стилів зі списку Change Style панелі інструментів Formatting. Селектори ідентифікаторів доведеться вставляти в режимі редагування коду HTML (див. "Основи CSS" ).
o Розмістити в файлі, на який буде посилатися декілька Web-сторінок. Дуже зручно відвести для визначення всіх стилів CSS окремий файл, на який будуть посилатися інші Web-сторінки. Цим ви забезпечите собі централізоване управління стилями CSS на всіх Web-сторінках.
Синтаксис CSS
Синтаксис CSS відрізняється від звичайного синтаксису HTML. Давайте розглянемо наступний приклад:H2, H3 { font-family: Arial, sans=serif; color; blue;}
o Перші елементи рядка - це назви селекторів.
o Якщо між назвами двох селекторів стоїть кома, це означає, що правило буде застосоване до обох селекторів незалежно. У нашому прикладі це селектори H2 і H3.
o Якщо назви двох селекторів не розділені комами, це означає, що правило буде застосовуватися тільки в ситуаціях, коли проміжок тексту володіє атрибутами обох селекторів. Наприклад, в наступному прикладі правило буде застосоване тільки до заголовків другого рівня, виділеного напівжирним:
H2 В {color; red;}
o Весь список властивостей береться в фігурні дужки.
o Кожна властивість записується таким чином: спочатку йде ім'я властивості, потім двокрапка, а потім одне або декілька значень.
o Декілька значень однієї і тієї ж властивості розділяються комами.
o Крапка з комою означає кінець визначення властивості.
Каскадність та успадкування
У будь-якому браузері, який підтримує CSS, є набір стилів за умовчанням. Якщо для Web-сторінки вказані свої стилі, то саме вони будуть використовуватися. Якщо до одного стилю застосовано декілька взаємовиключаючих правил, вони будуть використовуватися в порядку їх появи на Web-сторінці. У цьому й полягає ідея каскадності.
Інший принцип, який використовується вкаскадних таблицях стилів, - це принцип успадкування. Відповідно до цього принципу деякі стилі можуть успадковувати властивості від інших стилів. Звичайно механізм дії успадкування засновується на тегах HTML. Наприклад, ви привласнили який-небудь атрибут CSS селектору (Unnumbered List, тобто маркірований список) або селектору (Ordinary List, тобто нумерований список). У результаті всі елементи цих списків (, List Item), підлеглі стилям і , успадкують ті ж самі властивості. Незважаючи на те, що інтерпретація успадкування в різних браузерів може відрізнятися, в багатьох ситуаціях це дуже корисна властивість.
Інтеграція CSS і FrontPage
Як самі стилі CSS, так і правила для роботи з ними - це абстрактні службові елементи, які не будуть показані в режимі WYSIWYG. Звичайно, можна скористатися режимом редагування коду HTML. Це дозволить вам використати абсолютно всі можливості CSS, і в деяких ситуаціях результати можуть вразити. Однак з технічної точки зору робота з CSS в режимі коду забере у вас багато часу.
У цій ситуації FrontPage знову пропонує засоби, які полегшать вашу роботу. Вибравши в меню Format команду Style, ви відкриєте діалогове вікно Style (мал. 20). За допомогою цього діалогового вікна ви отримуєте зручний спосіб для роботи із стилями CSS на рівні сторінки.
Мал. 20. Діалогове вікно Style призначене для роботи зі стилями CSS
Коли ви в перший раз відкриєте це діалогове вікно, в списку Styles будуть показані всі доступні теги HTML, незалежно від того, чи визначені для них які-небудь правила. По визначенню будь-який з цих тегів може бути використаний як назва для клавіатурного селектора.
Щоб відобразити вже створені вами правила CSS для Web-сторінки, в списку List виберіть User-Defined Styles. При виборі будь-якого з цих стилів у вікні Paragraph preview буде показано, як буде виглядати абзац, до якого застосували цей стиль, а у вікні Character preview - як будуть виглядати символи з цим стилем. У полі

 
 

Цікаве

Загрузка...