WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Введення і форматування тексту (пошукова робота) - Реферат

Введення і форматування тексту (пошукова робота) - Реферат

ретельно продуманих прийомів оформлення
o Ваша мета - контраст, а не дисгармонія. Це стосується всіх елементів, включаючи фон і шрифт.
Далі буде наведена коротка характеристика кожного з параметрів. Ті параметри, які в нашому списку відмічені словом (CSS), будуть відображатися тільки браузерами з підтримкою каскадних таблиць стилів. Інші браузери їх просто проігнорують.
o Font - дає можливість вибрати потрібний шрифт.
o Font style - дозволяє застосовувати звичайне зображення, напівжирне, курсив і напівжирне курсивне.
o Size - дозволяє вибрати розмір шрифту (у відносному діапазоні від 1 до 7). Поруч з відносними значеннями приведені типові еквівалентні абсолютні значення, але необхідно враховувати, що в різних браузерах вони можуть бути різними.
o Color - дає можливість скористатися трьома стандартними діалоговими вікнами для вибору кольору шрифту.
o Underline - застосовує до тексту підкреслення.
o Overline (CSS) - малює над текстом горизонтальну лінію.
o Blink - текст починає мерехтіти. Ті браузери, які не підтримують цей ефект, просто проігнорують цей параметр.
o Superscript - перетворює текст у верхній індекс (тобто текст меншає в розмірі і дещо підіймається над рядком).
o Subscript - перетворює текст в нижній індекс (текст меншає в розмірі і притискається до нижнього кордону рядка).
o Small caps (CSS) - всі букви тексту відображаються як прописні (дещо зменшені в розмірі).
o All caps (CSS) - всі букви тексту відображаються як звичайні прописні.
o Capitalize (CSS) - перша буква кожного слова в тексті буде показана прописною, навіть якщо в оригіналі вона була рядковою.
o Hidden (CSS) - виділений текст відображатися не буде.
o Strong - посилює виділений текст. Більшість браузерів відобразять такий текст за допомогою напівжирного зображення.
o Emphasis - робить виділений текст більш виразним. Більшість браузерів відобразять такий текст за допомогою курсиву.
o Sample - цей стиль призначений для виділення прикладів (наприклад, результатів виконання програми). Звичайно для такого тексту використовується моноширинний шрифт.
o Definition - для визначень. Як правило, рівнозначне виділенню курсивом.
o Citation - для цитат. Також рівнозначне виділенню курсивом.
o Variable - для назв змінних. І для цього стилю звичайно використовується курсив.
o Keyboard - призначений для тексту, що вводиться користувачем. Звичайно для цього тексту передбачений моноширинний шрифт.
o Code - для прикладів програмного коду. Звичайно використовується моноширинний шрифт.
Для негайного перегляду результатів застосування вибраних вами параметрів призначене поле Preview.
На вкладці Character Spacing (мал. 19) можна задати відстань між буквами і положення тексту відносно рядка.
Мал. 19. Вкладка Character Spacing діалогового вікна Font
o Spacing - в цьому списку можна вибрати Normal (звичайна відстань між буквами), Condensed (для зменшення відстані) і Expanded (для збільшення). Якщо значення зі списку вам не підходять, можна встановити своє значення в полі By.
o Positioning - в цьому списку можна вибрати Normal (нормальне положення тексту відносно рядка), Raised (над рядком) і Lowered (під ним). Нестандартне значення можна встановити за допомогою поля By.
Як і на попередній вкладці, приклад застосування вибраних вами параметрів можна відразу ж переглянути в полі Preview.
Вирівнювання тексту
У HTML передбачені чотири можливості для вирівнювання тексту: Default, Left, Center і Right. Скористатися ними можна трьома способами:
o На панелі інструментів Formatting передбачені кнопки Align Left, Center і Align Right (див. табл.4). Якщо будь-яке вирівнювання вже застосоване до тексту, відповідна кнопка буде показана натисненою. При використанні вирівнювання за умовчанням жодна з кнопок не натиснена.
o Можна клацнути по абзацу правою кнопкою миші і в контекстному меню вибрати Paragraph. У діалоговому вікні, що відкрилося, можна настроїти вирівнювання в полі Alignment.
o У меню Format виберіть Paragraph. Відкриється те ж діалогове вікно, що і в попередньому випадку.
Всі ці можливості, а також можливість вирівнювати текст по довжині рядка (Justify) надають у ваше розпорядження каскадні таблиці стилів.
Короткий огляд каскадних таблиць стилів
У перших версіях HTML не були передбачені можливості для вказівки типу шрифту, відступів, відстані між рядками і інших елементів оформлення тексту. У більш пізніх версіях з'явилися можливості вказівки типів шрифту і кольору, але тільки для спеціально виділених проміжків тексту. Централізоване управління елементами оформлення тексту тільки засобами HTML досі недосяжне.
Основи CSS
Щоб забезпечити максимальні можливості в області оформлення Web-сторінок, організацією World Wide Web Consortium були затверджені стандарти в області технології, яка отримала назву каскадних таблиць стилів (Cascading Style Sheets, CSS). Застосування CSS складається з двох етапів:
1. Визначення стилю. Стиль - це набір властивостей тексту. Наприклад, до таких властивостей відносяться: вибраний вами шрифт, його колір, розмір, фон і рамка. У CSS стиль називається селектором (selector).
2. Застосування стилю до одного або декількох проміжків тексту. У залежності від використаного вами підходу стиль може застосовуватися автоматично, або ж ви повинні будете вказати область його застосування вручну.
Реально для застосування CSS використовуються рядки коду. На скільки це можливо, замість коду ми будемо розглядати діалогові вікна FrontPage, за допомогою яких код CSS генерується автоматично.Спочатку декілька визначень.
o Стиль CSS (CSS style) - це набір властивостей тексту, наприклад: гарнітура шрифту, його розмір, насиченість ліній, колір, колір фону, тип рамки і її товщина та інше.
o Правило CSS (CSS rule) - це вираз, який привласнює властивості одному або декільком стилям. Ось приклад правила, яке вказує назву шрифту і колір для стилів H1 і H2:
H1, H2 {font-family; Anal; color; red}
Між правилами і стилями існують відносини типу більшість-до-більшості. Одне правило можна застосовувати до будь-якої кількості стилів, і до одного стилю можна застосовувати будь-яку кількість правил.
o Селектор (selector) - ця назва стилю CSS. Для наших цілей цікаві тільки три типи селекторів:
o Клавіатурні селектори (type selectors) називаються так само, як і теги HTML: Р - для звичайних абзаців, H1 - для Heading1 (заголовка першого рівня), LI - для елемента списку, TD - для елемента таблиці і т.д. Застосування правила до клавіатурного селектора приводить до того, що змінюється вигляд всіх елементів сторінки, що управляються відповідним тегом HTML. Перше правило в наведеному нижче прикладі застосовує курсив до всіх комірок заголовка таблиці, друге правило робить весь напівжирний шрифт на сторінці червоним.
TH { font-style; italic;}
B { color; red;}
o Селектори класів (Class selectors) не застосовуються автоматично до яких-небудь частин сторінки. Вам необхідно вказати, до яких дільниць сторінки ви маєте намір їх застосувати. Перший вираз в прикладі створює клас goga, а другий - застосовує його до абзацу.
.goga { color: white; background-color: black; }
Цей текст буде

 
 

Цікаве

Загрузка...