WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Введення і форматування тексту (пошукова робота) - Реферат

Введення і форматування тексту (пошукова робота) - Реферат

способами:
Якщо ви застосували для Web або окремої сторінки тему, можна встановити перемикач Picture в положення Use Pictures From Current Themes. У результаті ви зможете вибрати роздільник елементів списку, передбачений для цієї теми.
Щоб скористатися будь-яким зображенням, встановіть перемикач в положення Specify Picture. При цьому вам доведеться вказати шлях до потрібного зображення.
Зверніть увагу на кнопку Style на мал.13-15. Вона призначена для застосування до списків форматування каскадних таблиць стилів.
На мал.16 показані звичайні маркіровані і нумеровані списки різних рівнів. На практиці список нижнього рівня по відношенню до списку більш високого рівня - це список всередині списку. Створювати такі вкладені списки не складно: виділіть елемент вже готового списку, який ви хочете зробити вкладеним списком, і два рази клацніть по кнопці Increase Indent на панелі Formatting (або два рази натисніть Ctrl+M). Перше натиснення застосує до рядка стиль Normal, а другий - перетворить його у вкладений список.
Мал. 16. Приклади вкладених списків
Щоб перетворити елемент списку в звичайний абзац, помістіть на нього курсор і натисніть кнопку Decrease Indent на панелі інструментів Formatting, В залежності від рівня вкладеності елемента може знадобитися декілька натискань.
Ви можете змінити загальний стиль існуючого списку. Для цього клацніть правою кнопкою миші по існуючому списку і в контекстному меню виберіть List Properties. Відкриється діалогове вікно List Properties. Перейдіть на вкладку Other (мал. 17).
Мал. 17. Додаткові можливості для вибору списків представлені на вкладці Other діалогового вікна List Properties
На цій вкладці ви зможете:
o в списку List Style вибрати відповідний стиль для списку;
o встановити параметр Compact Layout (тільки для списків визначень - Definition List). При установці цього прапорця термін, що визначається, буде розташовуватися на одному рядку зі своїм визначенням.
Створення списків, що стискуються
FrontPage дозволяє зробити багаторівневі списки такими, що стискуються (collapsible). Це означає, що список нижчого рівня можна буде показувати і ховати, клацаючи мишею по елементу списку вищого над ним рівня.
Створювати списки, що стискаються і управляти їх початковим станом можна за допомогою діалогового вікна List Properties. Два прапорці, які за це відповідальні, присутні на всіх вкладках.
o Enable Collapsible Outlines - установка цього прапорця включає "стискання" багаторівневого списку. У результаті підрівні будуть з'являтися і зникати в залежності від натиснення мишею по елементах списку.
o Initially Collapsed - установка цього прапорця означає, що спочатку всі пiдрiвнi списку будуть сховані.
Використання типів списків із вкладки Other
За допомогою вкладки Other діалогового вікна List Properties можна скористатися типами списків Directory List, Menu List і Definition List.
У переважній більшості браузерів списки типу Directory List і Menu List не відрізнятимуться від звичайних маркірованих списків. Однак, якщо ви активно використовуєте списки каталогів і списки меню, подумайте про те, щоб використати ці стилі. Цілком можливо, що майбутні типи браузерів будуть відображати їх відповідно до їх особливостей.
Тип Definition List складається відразу з двох стилів. Він призначений для списків означень, тому в ньому виділяються означувані слова (стиль Definition Term), і абзац з визначенням (стиль Definition). Щоб подивитися, як виглядає такий список, можна заглянути на декілька сторінок назад і подивитися на мал. 11. У середній частині якраз і показаний список типу Definition List. Працювати з таким списком дуже просто.
1. Введіть в новому рядку термін, який ви хочете визначити.
2. Застосуйте до цього рядка стиль Defined Term (використовуючи список Change Style панелі інструментів Formatting).
3. Встановіть в кінці рядка курсор і натисніть Enter. FrontPage почне новий рядок і автоматично застосує до нього стиль Definition.
4. Введіть визначення для терміну і натисніть Enter. FrontPage почне новий рядок і автоматично застосує до нього знову стиль Defined Term.
5. Після того, як ви закінчите роботу з термінами і їх визначеннями, натисніть Enter два рази. FrontPage повернеться до стилю Normal.
Використання шрифтів
Управління шрифтами на Web-сторінці пов'язане з певними труднощами. Частіше за все ви навряд чи можете знати, які шрифти встановлені на комп'ютері відвідувача сайта. Навіть якщо у відвідувачів цей шрифт встановлений, він може називатися по-різному, в залежності від того, хто їх поставив або на якій платформі вони використовуються.
Початкова специфікація HTML вирішувала цю проблему просто: в ній взагалі не були передбачені засоби для вказівки шрифтів. Замість того, щоб вказувати шрифт для частини тексту, в HTML була передбачена лише вказівка на те, до якої частини структури документа цей текст відноситься. Вибір же конкретного шрифту залишався повністю від браузера.
В останніх версіях HTML вже можна вказувати назви шрифтів. Однак від цього буде небагато користі, якщо для Web-сторінки ви використовуєте такі шрифти, як DomCasual ВТ або Elephant. Шансів на те, що вони будуть встановлені на комп'ютери користувачів, небагато. Тому існує велика ймовірність того, що браузер відвідувача просто замінить ці шрифти на інші (швидше всього, на шрифт за умовчанням), внаслідок чого сторінка з'явиться перед очима відвідувача не зовсім в тому вигляді, на який ви розраховували.
Для роботи з шрифтами на панелі інструментів Formatting передбачено цілих сім елементів. Кожний з цих елементів можна використати для застосування атрибута до виділеного тексту або зняття раніше вже застосованого атрибута:
o Font дозволяє застосувати до виділеного тексту вибраний вами шрифт;
o Font Size дозволяє збільшити або зменшити розмір шрифту;
o Bold застосовує до виділеного тексту напівжирне зображення;
o Italic застосовує довиділеного тексту курсив;
o Underline застосовує до виділеного тексту підкреслення;
o Font Color дозволяє вибрати колір для шрифту;
o Highlight Color дозволяє вибрати колір фону для виділеного проміжку тексту.
Щоб отримати доступ до більшого числа настройок для тексту, виділіть потрібний відрізок тексту і виберіть Font в меню Format (або клацніть правою кнопкою миші по виділеному тексту і в контекстному меню виберіть Font). Відкриється діалогове вікно Font (мал. 18).
Мал. 18. Діалогове вікно Font
П'ять порад по використанню шрифтів у Web-сторінках:
o Шрифти повинні бути досить великими, щоб вони легко читалися. Залиште крихітний шрифт для хитрих адвокатів Якщо те, для чого ви хочете використати дрібний шрифт, не володіє великою цінністю, спробуйте без цього обійтися.
o Шрифти не повинні бути дуже великими, щоб не займати даремно простір у вікні браузера. Використання шрифтів дуже великого розміру затрудняє читання тексту і приводить до необхідності часто прокручувати сторінку
o Використовуйте поширені шрифти. В іншому випадку ви, швидше за все, зіткнетеся з ситуацією, коли ваші високохудожні шрифти будуть замінюватися браузером на ті, яких ви ніяк не чекали
o Уникайте дуже великої кількості різних стилів. Краще використати усього декілька

 
 

Цікаве

Загрузка...