WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Введення і форматування тексту (пошукова робота) - Реферат

Введення і форматування тексту (пошукова робота) - Реферат


o Change All - діє так само, як Change, але при цьому всі такі ж слова, які будуть знайдені при продовженні пошуку, будуть замінюватися автоматично;
o Suggest - перевіряє слово, яке ви щойно ввели в полі Change To, і, якщо воно не розпізнане, пропонує до нього варіанти.
Використання тезауруса
Пошук потрібного слова для використання в тексті Web-сторінки може виявитися важкою проблемою. FrontPage приходить до вас на допомогу і в цій ситуації, пропонуючи використання тезауруса.
Тезаурус, незважаючи на свою назву, яка наводить на думку про сиву старовину, - це просто словник синонімів і антонімів з коротким уточненням їх значень. FrontPage використовує загальний тезаурус з іншими компонентами Office 2000. Використати тезаурус просто - виділіть слово, до якого ви хочете підібрати синонім, і в меню Tools виберіть Thesaurus (або натисніть Shift-F7). Відкриється діалогове вікно Thesaurus (мал. 10).
Мал. 10. Діалогове вікно Thesaurus
FrontPage автоматично відображає список синонімів і антонімів до виділеного слова. Якщо у початкового слова є декілька значень, вони відображаються в списку Meanings. Вибір якого-небудь значення приводить до відображення списку синонімів і антонімів для цього значення. Натиснення кнопки Replace (або просто подвійне натиснення мишею по синоніму) приводить до того, що виділене слово буде замінене синонімом. Якщо ж синонім близький до того, що вам потрібен, але ще не зовсім той, можна скористатися кнопкою Look Up і подивитися синоніми вже для нього. Щоб повернутися до початкового слова, натисніть кнопку Previous.
Форматування абзаців
Оформлення і компонування абзаців - це ключовий елемент компонування всієї Web-сторінки і визначення її зовнішнього вигляду. У FrontPage передбачений багатий вибір засобів для роботи з абзацами.
Використання основних абзацних стилів HTML
FrontPage підтримує 15 основних абзацних стилів HTML. Всі вони показані на мал. 11.
Зверніть увагу, що це саме абзацні стилі. Вони застосовуються до абзаців, а не до кожного символа окремо. Ці стилі призначені для того, щоб визначати структуру документа, а не його точний зовнішній вигляд, тому будь-який браузер буде показувати у відповідності зі своїми настройками, які у різних браузеров можуть сильно відрізнятися. Стилі з Heading 1 по Heading 6 призначені для заголовків різних рівнів. На практиці сторінка, на якій використовуються заголовки всіх шести рівнів, звичайно дуже велика, і потрібно подумати про те, щоб розбити її на декілька. Однак можливість використання різних стилів заголовків забезпечує необхідну гнучкість у відношенні розмірів заголовків. Наприклад, якщо ви бажаєте використати для сторінки більш великі заголовки, виберіть тільки діапазон з Heading 1 по Heading 3. Якщо ж, навпаки, вам потрібні менші заголовки, зупиніться на діапазоні з Heading 4 по Heading 6. Як правило, шрифт найбільшого розміру, передбачений в браузерах для Heading -1, а найдрібніший (для заголовків) для Heading 6.
Мал. 11. Основні абзацні стилі HTML, що підтримуються FrontPage
Стиль Normal призначений для звичайного тексту. Для нього (як і для більшості інших стилів, в тому числі стилів заголовків) передбачене автоматичне перенесення тексту на новий рядок по досягненні правого краю вікна.
Стиль Formatted унікальний з трьох причин: по-перше, для нього використовуються тільки моноширинні шрифти. По-друге, він відображає декілька звичайних пропусків підряд. По-третє, текст з рядків абзацу зі стилем Formatted автоматично не переноситься на наступний рядок при досягненні правого краю екрана. Враховуючи всі ці особливості, стиль Formatted - це ідеальний вибір при використанні табличних даних і коду програм, де необхідно точно зберігати довжину стовпців і відстань між символами.
Стиль Address був спеціально розроблений для виділення адрес Web. Він часто використовується, наприклад, щоб виділити адресу електронної пошти, вміщену окремо від усього іншого тексту. У браузерах часто передбачене виділення всього тексту в абзацах, оформлених цим стилем, курсивом.
Для застосування будь-кого з 15 стилів HTML просто встановіть курсор в потрібному абзаці (або виділіть необхідний проміжок тексту) і потім виберіть потрібний стиль зі списку Change Style панелі інструментів Formatting (перелік всіх інструментів на панелі Formatting, наведений в табл. 4). Крім того, є три клавіатурні комбінації, які дозволять вам при введенні тексту застосовувати стилі, не відриваючи рук від клавіатури. Ось вони:
o Crl+Shift+S - переводить курсор у вікно вибору стилю;
o Сtrl+Shift+N - застосовує стиль Normal;
o Сtrl+Shift+L - застосовує стиль Bulleted List (маркірований список).
Точні настройки властивостей абзацу
Точно настроїти властивості абзацу можна, скориставшись діалоговим вікном Paragraph (мал. 12). Його можна відкрити, клацнувши по тексту абзаца правою кнопкою миші і вибравши в контекстному меню Paragraph або скориставшись командою Paragraph в меню Format.
Мал. 12. Діалогове вікно Рагадгарh
На даний момент нас цікавить єдине поле цього діалогового вікна - Alignment. У ньому ви можете вибрати вирівнювання для абзацу:
o Default - використовуються настройки за умовчанням;
o Left - вирівнювання по лівому краю;
o Right - вирівнювання по правому краю;
o Center - вирівнювання по центру;
o Justify - по ширині рядка.
Всі інші настройки цього діалогового вікна будуть розглянуті трохи пізніше, при обговоренні каскадних таблиць стилів.
Робота із списками
У термінології HTML списки (lists) - це набір параграфів, перед якими браузер повинен автоматично розставляти цифри (numbers) або спеціальні символи (bullets). Вставляти в текст списки, використовуючи тільки текстовий редактор, - значно складніше, ніж працювати із звичайним текстом. На щастя, FrontPage дозволяє вам забути про всю чорнову роботу.
Створення маркірованих і нумерованих списків
Як ви можете пересвідчитися, подивившись на мал.13-15, у FrontPage підтримуються три різновиди списків:
o Picture Bullets (маркіровані списки з використанням зображень). Ви можете вказати зображення, яке буде показувати на початок наступного елемента списку;
o Plain Bullets (звичайні маркіровані списки). Браузер буде використовувати стандартний символ для відділення одногоелемента списку від іншого;
o Numbered Bullets (нумеровані списки). Браузер буде послідовно нумерувати елементи списку.
Мал. 13. Вставка маркірованого списку з використанням зображень
Перетворення існуючих абзаців в список проводиться дуже просто. Спочатку треба виділити необхідні абзаци, а потім скористатися будь-яким з нижченаведених:
o вибрати Numbered List або Bulleted List із списку Change Style панелі інструментів Formatting;
o натиснути на кнопку Numbered List або Bulleted List на панелі інструментів Formatting;
o вибрати команду Bullets And Numbering в меню Format.
Мал. 14. Вставка маркірованого списку з використанням звичайних міток
Мал. 15. Вставка нумерованого списку
Щоб завершити використання списку і повернутися до звичайного тексту, просто натисніть Enter два рази. Якщо зайвий рядок вам не потрібен, приберіть її клавішею Backspace.
На вкладці Picture Bullets ви можете вказати зображення для списку двома

 
 

Цікаве

Загрузка...