WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Введення і форматування тексту (пошукова робота) - Реферат

Введення і форматування тексту (пошукова робота) - Реферат

попередить вас про них
Після збереження ви зможете відразу ж переглянути результати у FrontPage.
Зверніть увагу на два моменти:
o FrontPage - це не Microsoft Word, тому в режимі WYSIWIG у Front-Page зображення може відрізнятися від зображення того ж документа в Word.
o При збереженні складних файлів у форматі HTML разом з самим файлом HTML з'являється спеціальна папка з тією ж назвою (наприклад, для нашого файла fp2000productoverview.htm - це буде папка fp2000productoverview). У цій папці будуть зберігатися всі компоненти документа, які відповідно до вимог Web повинні зберігатися окремо (наприклад, зображення в форматах GIF і JPEG).
Якщо ви зберегли файл на жорсткому диску, при розміщенні його на Web-сервері вам необхідно буде скопіювати на сервер не тільки сам файл, але і папку з його компонентами. Якщо ж ви зберігаєте файл прямо на Web-сервер, все буде зроблено автоматично.
У деяких ситуаціях у вас можуть виникнути сумніви щодо того, яку програму потрібно застосувати для створення документа - Word чи FrontPage. При її вирішенні потрібно керуватися простим принципом: якщо ваш документ призначений в основному для використання у вигляді паперової копії, то кращий вибір - Word. Якщо ж ви створюєте саме Web-сторінку, то FrontPage, який спеціально призначений для цих цілей, зручніший.
XML розшифровується як Extensible Markup Language. Його обговорення виходить за межі цього документу, але зараз можна зазначити, що XML складається з тегів, які можуть описувати дані в будь-яких документах, в тому числі й у Web-сторінках. Наприклад, ось як виглядає фрагмент коду XML, який вказує на те, що документ створений в Microsoft Word.
Для браузерів, які не підтримують XML, подібний код буде виглядати як звичайний невідомий тег. У результаті цей тег буде проігноровано. Якщо ж браузер (або інша програма) розуміє теги XML, він може використати інформацію XML для своїх цілей
Поради по дизайну: вибір шрифтів
До вибору шрифтів потрібно віднестися зі всією серйозністю. Правильний підбір шрифтів зможе посилити враження від вашого Web-сайта, а неправильний - привести до того, що враження буде послаблене або зовсім зіпсоване.
Спочатку у розробників Web-сторінок взагалі не було можливостей контролювати вибір шрифтів. Автор вказував стилі для ділянок тексту, наприклад Heading1 (заголовок першого рівня) або normal (звичайний текст), а підстановкою шрифтів для цих стилів займався вже браузер відвідувача Web. На практиці більшість шрифтів, що використовуються у Web були різними варіантами Times Roman і Courier.
Вибір шрифту для звичайного тексту завжди представляє проблему, тому що більшість комп'ютерних моніторів відображають тільки 72 пікселі на дюйм. У результаті при використанні шрифтів схожого зображення просто не вистачає пікселів для того, щоб можна було їх відрізнити. Для деяких шрифтів такого вирішення не вистачає навіть на те, щоб зробити текст розбірливим. Тому до вибору шрифту для звичайного тексту завжди потрібно підходити з великою обережністю.
Назви і заголовки, як правило, - більшого розміру по відношенню до звичайного тексту і використовувати художні шрифти для них простіше. Однак проблеми виникають і з ними. Головна проблема полягає в тому, що Web-дизайнер ніколи не може бути впевнений, що потрібний для нього шрифт встановлено на комп'ютері відвідувача Web. Загальноприйнятої технології завантаження шрифтів з Web досі так і не існує. У результаті багато Web-дизайнерів замінюють текст зображеннями, на яких заголовок або назва гарантовано виглядає так, як вони це планують, зі всіма витікаючими звідси недоліками.
Існують загальні досить очевидні принципи роботи зі шрифтами. Однакові елементи сторінки повинні виглядати схоже, а різні - по-різному. Наприклад:
o всі заголовки першого рівня повинні виглядати однаково;
o весь звичайний текст повинен виглядати однаково;
o заголовки першого рівня повинні відрізнятися від звичайного тексту.
Tе ж саме можна сказати по відношенню до гіперпосилань та іншихелементів.
Вибір контрасту між різними ділянками тексту залишається на розсуд дизайнера, але в результаті повинен бути досягнутий баланс між контрастом і схожістю. Відхилення як в ту, так і в іншу сторону можуть привести до неприємних результатів. Наприклад, якщо контраст між частинами тексту недостатній, читач може взагалі припинити читання і зайнятися аналізом того, чи дійсно одна частина тексту відрізняється від іншої.
Надмірний контраст вражає. Між всіма елементами Web-сторінки повинна бути певна схожість, те ж саме відноситься і до елементів на різних Web-сторінках, об'єднаних єдиною темою. Порушення цього правила звичайно приводить до того, що відвідувачеві Web-сайта доводиться переорієнтувати сприйняття на кожній Web-сторінці, що відволікає його від самого змісту Web-сайта.
Є два звичайних способи досягти контрасту між різними ділянками тексту - використати напівжирне або курсивне зображення. Якщо напівжирним виділена якась частина звичайного тексту, як правило, це означає, що цій частині надається особливе значення. Курсивом же звичайно виділяються спеціальні терміни (особливо коли вони зустрічаються в перший раз).
Напівжирне зображення і курсив часто використовуються для заголовків, що дозволяє чітко їх виділити на фоні звичайного тексту, інших заголовків або будь-яких інших елементів сторінки.
Підкреслення - це досить груба заміна курсиву. Цей метод виділення тексту залишився нам в спадщину від епохи пишучих машинок, коли можливості роботи зі шрифтами були зовсім обмежені. У наш час, коли курсив повністю доступний, використовувати підкреслення вже немає ніякої необхідності. Більш того, використання такого методу виділення тексту може навіть збентежити відвідувача Web, оскільки браузери часто виділяють гіперпосилання саме підкресленням.
Головні засоби, які можна використати для досягнення контрасту між різними частинами тексту:
o Розмір (size). Як правило, розмір шрифту вимірюється в пунктах (points), де один пункт еквівалентний 1/72 дюйма. Розмір рівний відстані між верхньою точкою самого високого символа і найнижчою точкою символа, який більш усього видається вниз.
o Колір (color). Для тексту, як і для практично будь-якого елемента Web-сторінки, можна настроїти колір. Пам'ятайте, що колір, вибраний вами для тексту, повинен бути інтегрований із загальною колірною схемою сторінки.
o Гарнітура шрифту (typeface). У цей час розроблені тисячі гарнітур і кожний день створюються все нові і нові. Враховуючи те, що кількість символів в алфавіті обмежена, дивно, що автори шрифтів змогли створити таку кількість варіантів написання одних і тих же букв. Більш дивним є те, що читачі досі можуть їх розпізнати. Ось деякі характеристики, якими одні гарнітури шрифтів відрізняються від інших:
o Наявність або відсутність спеціальних рисок - засічок (serifs). Засічки - маленькі загострені риски на кінцях символів. Вони є, наприклад, в таких гарнітурах, як Times Roman і Garamond. В Arial і Helvetica їх немає.
o Нахил засічок (slant of serifs). Засічки можуть розташовуватися як паралельно напряму рядка, так і під кутом до нього.
o Товщина засічок (thickness of serifs). Засічки можуть бути настільки тонкими, наскільки це можливе, а можуть бути такої ж

 
 

Цікаве

Загрузка...