WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Введення і форматування тексту (пошукова робота) - Реферат

Введення і форматування тексту (пошукова робота) - Реферат


Пошукова робота
на тему:
Введення і форматування тексту
Спочатку світ World Wide Web був текстовим. У цей час, звичайно, він збагатився зображеннями, звуком, інтерактивними елементами управління, але основну роль в представленні інформації досі грає текст. У цьому розділі будуть розглянуті можливості FrontPage в області роботи з текстом.
Де це можливо, FrontPage використовує ті ж прийоми роботи, що і всі інші додатки Microsoft Office (особливо Word). У багатьох випадках це додатковий довід на користь FrontPage. Однак у FrontPage є і деякі унікальні особливості, які виникають з особливостей предмета, для якого він призначений. Важливо пам'ятати, що остаточний вигляд Web-сторінок, створених у FrontPage, визначає не сам FrontPage, а браузер відвідувача Web-сайта. Які б точні інструкції по оформленню тексту не давав FrontPage, браузер відвідувача може їх проігнорувати. Крім того, системи відрізняються не тільки встановленими браузерами і їх версіями, але і можливістю використовувати ті або інші шрифти, різним вирішенням і глибиною кольору та іншими чинниками. Тому завжди треба пам'ятати, що при розробці сторінки ви зможете лише приблизно уявити собі, як вона буде виглядати на екрані монітора відвідувача.
Прийоми введення тексту у FrontPage
Введення тексту у FrontPage проводиться так само, як це прийнято в текстових редакторах. Клацніть показчиком миші в будь-якому місці сторінки, і курсор буде вміщений в найближчу точку, в яку можна ввести текст.
Введення, копіювання, вирізування і видалення тексту здійснюється звичайним для Office 200Х чином (табл. 1). Спробуйте запам'ятати клавіатурні комбінації - це зможе зберегти вам безліч часу при роботі.
Декілька слів про спеціальну вставку. Цей засіб дозволяє вставити текст як один абзац або декілька, із збереженням форматування або без збереження. Використання спеціальної вставки дуже зручне, наприклад, коли дані для вашої сторінки беруться з бази даних або з електронної таблиці.
Імпорт тексту
FrontPage дозволяє вставку на сторінку цілих файлів або їх виділених частин. При цьому він може розпізнати безліч форматів і конвертувати їх в ефективний код HTML. Можна скористатися як перетягненням, так і стандартними клавіатурними комбінаціями, а також вибором відповідного пункту меню.
Як FrontPage інтерпретує текст і графіку
Якщо фрагмент, який ви вставляєте, не є текстом HTML, FrontPage передусім визначає, чи є дані, що вставляються вами текстовими або графічними Якщо дані визначені як текстові, FrontPage
o розпізнає вміст файла, використовуючи встановлені в системі стандартні конвертори,
o конвертує дані в формат RTF,
o конвертує дані з формату RTF в HTML,
o табличні дані (наприклад, з електронної таблиці) перетворюються в таблицю HTML. Всі інші дані вважаються звичайним текстом, при цьому FrontPage прагне, наскільки це можливе, зберегти форматування початкового тексту
Якщо дані визначені як графічні, FrontPage
o конвертує дані в формат зображень Windows (* bmp),
o при збереженні Web-сторінки відкриває діалогове вікно, в якому ви можете уточнити назву і шлях до графічного файла, що створюється,
o якщо зображення використовує прозорість або менше за 256 кольорів, FrontPage за умовчанням зберігає його як файл у форматі GIF. Якщо ж в зображенні використовується більше за 256 кольорів і не використовується прозорість, файл зберігається в форматі JPEG. Особливості роботи з текстом в HTML
Читання попереднього розділу могло навести вас на думку, що редагування тексту у FrontPage нічим не відрізняється від роботи з текстом в звичайних текстових редакторах. Багато в чому це дійсно так, але це - заслуга саме FrontPage. Що ж до HTML, то в ньому редагування відрізняється рядом обмежень:
o символи табуляції сприймаються як пропуски. Тому використати ці символи для вирівнювання рядків тексту неможливо;
o символи пустого простору (пропуски, символи табуляції, перекладу рядка сприймаються як один пропуск. FrontPage автоматично вирішує цю проблему, замінюючи в групі пропусків всі пропуски, крім останнього, на спеціальні нерозривні пропуски (див. врізку нижче). Тому пропуски, які ви вставили у FrontPage, не будуть проігноровані браузером;
o в HTML немає прямої підтримки червоного рядка, відступів між параграфами, точної настройки довжини рядка або відстані між рядками.
Коли вам все-таки треба використати декілька пропусків підряд:
Браузери за умовчанням відображають всі символи пустого простору як один пропуск. Це означає, що в HTML неможливо за допомогою декількох звичайних пропусків відобразити пустий простір більше одного пропуску. Однак в цій ситуації у вас є два виходи:
o Використайте стиль параграфа Formatted, який у вигляді виключення зберігає відображення декількох пропусків відразу Для цього у FrontPage використовується тег І хоч весь абзац буде представлений малопривабливим моноширинним шрифтом, але пропуски залишаться в такій же недоторканості, неначе ви їх надрукували на пишучій машинці. Другою проблемою даного абзацу є така, що в ньому ви не зможете використати різні види форматування. Також краще не користуватися символами табуляції, оскільки в різних браузерах символи табуляції можуть бути еквівалентні різному числу пропусків. Якщо вам не підходить моноширинний шрифт і ви хочете точніше розміщувати символи на сторінці, це рішення - не для вас.
o У HTML передбачені спеціальні нерозривні пропуски (nonbreaking space) Ці пропуски браузери не стискають. В коді HTML ви зможете розпізнати нерозривний пропуск по комбінації символів   в незалежності від кількості нерозривних пропусків, що йдуть підряд, браузер відобразить їх всі. У FrontPage передбачені три можливості для вставки нерозривних пропусків:
1. при введенні декількох пропусків FrontPage перетворить в нерозривні всі пропуски в послідовності, за винятком останнього,
2. при введенні тексту натиснення клавіші Tab розцінюється як натиснення пропуску чотири рази підряд,
3. щоб просто вставити один нерозривний пропуск, натисніть Ctrl+Shift+пропуск.
Незважаючи на наявність всіх цих можливостей, застосування для компонування тексту пропусків вважається поганим тоном. Декілька пропусків підряд не завжди будуть виглядати добре, особливо враховуючи використання різних шрифтів, змінної ширини сторінки і автоматичного перекладу рядка
Практика використання двох пропусків для відділення пропозицій одна від одної зараз практично не зустрічається Цей метод колись використовувався для друкарських машинок з їх моноширинними шрифтами, але в цей час при широкому використанні пропорційних шрифтів він абсолютно не потрібен.
Вставка спеціальних елементів тексту
Вставка чотирьох спеціальних елементів тексту, розривів рядків, горизонтальних ліній, символів і коментарів проводиться у FrontPage за допомогою меню Insert.
Вставка розриву рядка
Вибір пункту Break в меню Insert приводить до відкриття діалоговоговікна Break Properties, показаного на мал. 1.
Мал. 1. Діалогове вікно Break Properties
За допомогою нього можна вставити будь-який з чотирьох спеціальних елементів:
o Normal Line Break. Це - звичайний розрив рядка. Його можна вставити також натисненням клавіш Shift+Enter. Введення тексту буде продовжене на

 
 

Цікаве

Загрузка...