WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Створення і застосування форм (пошукова робота) - Реферат

Створення і застосування форм (пошукова робота) - Реферат

цьому, звичайно, для визначення необхідного формату даних бажано звернутися до документації програми або до її розробників.
- Discussion form handler - інформація буде передаватися спеціальному серверному розширенню FrontPage, призначеному для підтримки дискусійних сайтів.
- Registration form handler - інформація буде передаватися іншому серверному розширенню FrontPage, яке призначене для автоматичної реєстрації користувачів.
У розділі Form properties вказується ім'я форми (Form name) і, якщо вона розміщується на сторінці з фреймами, ім'я фрейма (Target frame), в якому буде відображатися інформація, що виводиться сервером внаслідок обробки даних, введених користувачем. Ім'я форми вказувати необов'язково, якщо тільки воно не потрібно для програми, що обробляє дані форми.
Натиснення на кнопку Options приведе до відкриття різних діалогових вікон - в залежності від того, що ви вибрали в розділі Where to store results. Якщо ви вибрали запис у файл, відправку по електронній пошті або передачу в базу даних, за допомогою цієї кнопки ви зможете настроїти параметри збереження даних. Якщо ж в полі Where to store results ви вибрали Custom ISAPI, NSAPI, CGI, or ASP Script - відкриється діалогове вікно Options for Custom Form Handler (мал. 4).
Мал. .4. Діалогове вікно Options for Custom Form Handler
Action - вказується адреса URL тієї програми, яка буде обробляти дані, що передаються.
Method - дозволяє настроїти метод для передачі даних на Web-сервер. Ви можете вибрати метод POST або GET. Метод POST - це найсучасний метод, в ньому менше обмежень і в більшості випадків потрібно вибирати саме його. Метод GET з'явився раніше. У ньому більше обмежень, оскільки дані передаються як частина URL.
Encoding type - це метод кодування при передачі інформації на Web-сервер. Це поле рекомендується завжди залишати пустим (або використати значення application/x-www-form-urlencoded, що означає те ж саме).
Кнопка Advanced дозволяє відкрити діалогове вікно Advanced Form Properties, в якому можна створювати і настроювати властивості прихованих елементів форм (мал. 5).
мал. 5. Діалогове вікно Advanced Form Properties,
Приховані елементи форми відвідувачі Web не можуть ні переглядати (в звичайному вікні браузера), ні редагувати. Ці поля звичайно містять в собі константи або якісь параметри, які дозволяють управляти виконанням програм, розташованих на сервері. Внаслідок дії програми по відношенню до даних, які поступають з форм HTML, стає можливим міняти тільки за допомогою змін коду HTML, а це набагато легше, ніж міняти відкомпільований код самих програм.
Щоб додати приховане поле:
в діалоговому вікні Advanced Form Properties натисніть кнопку Add;
в діалоговому вікні, що відкрилося введіть ім'я прихованого поля і його значення.
Для зміни прихованого поля призначена кнопка Modify, а для видалення - Remove.
Налагодження властивостей елементів форми
Є три основних способи відкрити основні властивості елемента форми:
1. просто клацнути по цьому елементу два рази мишею;
2. клацнути правою кнопкою миші по елементу і в контекстному меню вибрати Form Field Properties;
3. виділити елемент форми і натиснути Alt+Enter.
Відкриється діалогове вікно, яке буде залежати від типу вибраного вами елемента. Властивості елементів кожного типу будуть розглянуті нижче.
Перевірка правильності введених в форму даних
Більшість Web-додатків вимагають, щоб інформація, що вводиться користувачем в форму, відповідала певним стандартам. Наприклад, деякі поля у формі є обов'язковими для заповнення, а інші - ні. Інші можуть вимагати використання тільки певних символів. Наприклад, якщо у вас є поле "Поштовий індекс", варто потурбуватися про те, щоб користувач міг вводити в це поле тільки цифри.
У FrontPage передбачені засоби створення форм з перевіркою інформації, що вводиться користувачем (validation). У режимі Page View розробник може вказати обмеження для кожного з полів у формі. Потім FrontPage автоматично генерує код VBScript або JavaScript для перевірки відповідності даних, що вводяться, цьому обмеженню. Якщо дані не пройшли перевірку, вони не будуть відправлені на сервер, а користувачеві буде виведене повідомлення про помилку (мал. 6).
Мал. 6. Дані введені відвідувачем були неповнеми
Настроїти перевірку даних, що вводяться, можна для текстових полів, списків, що розкриваються, і перемикачів. Для прапорців, кнопок або графічних полів форми процедури перевірки не передбачені.
Вибір мови для скриптів (JavaScript або VBScript), який буде використовуватися за умовчанням у Web, проходить на вкладці Advanced діалогового вікна Web Settings (меню Tools>Web Settings).
Перевірку даних, що вводяться користувачем для елементів форми можна настроїти двома способами:
відкрити властивості даного елемента форми і скористатися кнопкою Validate;
клацнути правою кнопкою миші по елементу форми і в контекстному меню вибрати Form Field Validation.
Властивості елементів форм
У цьому розділі будуть розглянуті властивості кожного з елементів форм.
Властивості текстового поля величиною в один рядок
Перше, що необхідно зазначити стосовно цього елемента форми, - це перемістити його шляхом перетягування мишею. Крім того, перемістити поле в інше місце можна шляхом вирізання його в буфер обміну і вставки з буфера обміну. Змінити ширину поля можна двома способами - шляхом перетягування одного з кордонів чи введення нового значення в поле Width in characters в діалоговому вікні властивостей даного елемента Text Box Properties (мал. 7).
Мал. 7. Діалогове вікно Text Box Properties
У цьому ж діалоговому вікні можна настроїти інші атрибути.
Name - ім'я даного поля, яке буде використане при відправці даних на сервер. Звичайно це ім'я вибирається відповідно до настройок тієї програми, яка буде обробляти ваші дані. Якщо ж ви вибираєте це ім'я самі, використайте коротке слово, яке складається тільки з малих латинських літер (спеціальні символи вживати не рекомендується).
Initial value - це дані, які будуть показані в полі при завантаженні сторінки або при натисненні на кнопку Reset.
Width in characters - це поле дозволяє настроїти ширину поля в символах середньої довжини.
Tab order - число, що визначає порядок, в якому відвідувач буде переходити від одного поля в формі до іншого при натисненні клавіші Tab (тобто в якому порядку поля будуть отримувати фокус). Природно, до більш важливих полів відвідувач повиненперейти насамперед, а до менш важливим - в останню чергу. Якщо ви взагалі хочете виключити поле з цього порядку, використайте значення -1.
Password field - при установці цього перемикача в положення Yes браузер буде відображати всі дані, що вводяться користувачем зірочками.
Натиснення кнопки Validate приведе до відкриття діалогового вікна Text Box Validation, яке показане на мал. 8.
Мал. 8. Діалогове вікно Text Box Validation
Про параметри, що настроюються в цьому діалоговому вікні, потрібно розповісти детальніше.
Display Name - це ім'я, яке буде відображатися в повідомленнях про помилки. Звичайно це ім'я співпадає з підписом поля на Web-сторінці. Якщо це ім'я не вказувати, в повідомленнях про помилки буде використане внутрішнє ім'я текстового поля, яке міститься в коді HTML.
Data Type - тип даних, які можуть вводитися в дане поле. Доступні варіанти:

 
 

Цікаве

Загрузка...