WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Створення і застосування форм (пошукова робота) - Реферат

Створення і застосування форм (пошукова робота) - Реферат


Пошукова робота
на тему:
Створення і застосування форм
Переважна більшість Web-сторінок складається тільки з тексту, зображень і гіперпосилань. Ці сторінки просто створювати, і вони можуть служити чудовим засобом для публікації інформації. Однак в деяких ситуаціях потрібні такі можливості для введення даних і їх представлення, які неможливо отримати за допомогою одних гіперпосилань. У багатьох випадках Web-сайт повинен стати інтерактивним. Це означає, що він повинен не тільки надавати інформацію відвідувачам, але і мати можливість отримувати інформацію від них.
Рішенням в таких ситуаціях є форми HTML. Форми надають у ваше розпорядження текстові поля, перемикачі, прапорці, кнопки та інші елементи управління. Користувачеві досить ввести дані в текстове поле і натиснути кнопку Submit (відправити), щоб дані відправилися на Web-сервер. Мету цього розділу - навчити вас створювати форми HTML і працювати з ними. Але врахуйте, що це тільки половина роботи. На Web-сайті повинна працювати спеціальна програма, яка приймає дані, що вводяться відвідувачами, і яка записує їх у файл, у базу даних, реагуючи на ці дані (наприклад, відправкою електронної пошти) і т. д. Детальніше про це буде розказано пізніше.
Форми HTML
У Web можна часто зустріти сторінки, призначені для збору даних. Як правило, на цих сторінках розміщені форми HTML. Приклад такої сторінки наведений на мал. 1.
Стосовно форм HTML існує декілька основних правил.
Кожна форма займає певну ділянку Web-сторінки. На сторінці можна розмстити одну або декілька форм.
Всередині кожної форми може розміщуватися один або декілька елементів форм.
Кожний елемент форми має ім'я і значення. Ім'я ідентифікує поле для введення інформації, а значення визначається поточним введеним в це поле значенням.
Один з елементів форми (це може бути, наприклад, звичайна кнопка або графічне поле форми) повинен виконувати функції кнопки Submit (відправити). Коли відвідувач Web натискає на цю кнопку, браузер:
- кодує всі імена елементів і введені користувачем значення;
- передає дані на Web-сервер для обробки. Властивість Action для форми містить в собі адресу URL, по якій запускається програма на Web-сервері, що обробляє отриману з браузера інформацію. Інша назва цієї адреси - Action URL.
Мал. 1. Приклад форми HTML на Web-сторінці
Скрипти для браузера (browser scripts) - це найбільші ділянки програмного коду, які розміщуються всередині коду HTML і виконуються на комп'ютері відвідувача Web. Можливості таких скриптів обмежені в цілях безпеки. Але вони можуть в повній мірі використовуватися для зміни властивостей елементів форми і реагування на події форми.
Налагодження властивостей елементів форми
Є три основних способи відкрити основні властивості елемента форми:
1. просто клацнути по цьому елементу два рази мишею;
2. клацнути правою кнопкою миші по елементу і в контекстному меню вибрати Form Field Properties;
3. виділити елемент форми і натиснути Alt+Enter.
Відкриється діалогове вікно, яке буде залежати від типу вибраного вами елемента. Властивості елементів кожного типу будуть розглянуті нижче.
Створення форм у FrontPage
FrontPage дозволяє дуже просто додавати форми і елементи форм на Web-сторінки. Щоб додати форму на Web-сторінку:
Встановіть точку вставки там, де ви хочете розмістити перший елемент форми.
Виберіть Form в меню Insert, а потім в меню, що відкрилося, знову виберіть Form. Форма буде вміщена на сторінку. У результаті ви виявите на сторінці область, позначену переривистою рамкою, з кнопками Submit і Reset.
Для кожного з елементів, які ви хочете розмістити в цій формі, встановіть курсор вставки в потрібному місці форми і виберіть цей елемент в меню Insert Form.
Щоб збільшити розміри форми, досить просто додати в неї зміст - текст, зображення, таблиці або інші елементи форми. Вставляти зміст можна просто вставкою, перетягуванням або через буфер обміну.
Елементи форм вміщуються на одному рядку з текстом. Це означає, що якщо ви хочете розмістити, наприклад, два текстових поля на різних рядках, вам доведеться створити для кожного поля окремий абзац. Для упорядкування елементів форми по вертикалі або горизонталі найкраще використати таблиці.
Для створення другої форми на сторінці просто створіть її в іншій області або вмістіть елемент форми за межами існуючої форми.
На мал. 2 показано, як форма, зображена на мал. 1, виглядає у FrontPage. Кордони форми виділені жирною переривистою рамкою. Всередині форми вміщена таблиця HTML, яка керує розміщенням елементів форми.
Мал. 2. Форма, показана на мал. 1, відкрита у FrontPage
Однак створення форми - це тільки початок роботи. Ви повинні також настроїти властивості як самої форми, так і її елементів. Наступні розділи цієї глави будуть присвячені саме такому опису. Але врахуйте, що і після настройки всіх елементів форми ваша робота ще не закінчена. Необхідно також продумати механізм, який дозволить вам обробляти дані, що поступають на Web-сервер.
Настройка властивостей форм HTML
Сама по собі форма HTML - це просто шаблон для введення даних, який не може робити будь-які обчислення. Для обробки або збереження даних, що вводяться відвідувачами Web у форми, вам необхідно або скористатися можливостями, що надаються FrontPage Server Extensions, або будь-якою іншою програмою, що працюють на Web-сервері. Але яку б програму ви не використали, вам все рівно знадобиться настроїти властивості форми та елементів на ній.
Щоб відкрити властивості форми, виберіть Form в меню Insert, а потім - Form Properties (можна також просто клацнути правою кнопкою миші по будь-якому місцю форми і в контекстному меню вибрати Form Properties). Відкриється діалогове вікно, показане на мал. 3.
Мал. 3. Діалогове вікно Form Properties
У розділі Where to store results ви вказуєте, що необхідно буде зробити з даними, введеними у форму. У вашому розпорядженні наступні варіанти:
Send to file name - дані будуть вміщені у вказаний вами файл на Web-сервері. Цей файл може бути Web-сторінкою, яка буде ставати все довшою і довшою, або файлом даних, який потім можна буде обробити в Excel, Access або будь-якою іншою програмою.
Send to e-mail address - кожний раз при натисненні відвідувачем Web кнопки Submit на формі буде генеруватися електронне повідомлення, що відправляється на вказану вами адресу. У цьому повідомленні будуть міститися всі дані, які ввів відвідувач Web.
Send to database - дані форми будуть відправлені в базу даних. База даних повинна знаходитися на Web-сервері (або бути доступною з нього). Для того щоб можна було скористатися таким рішенням, повинні бути виконані наступні умови:
- між Web-сервером і базою даних повинне бути встановлене з'єднання по ODBC (Open Database Connectivity);
- ви повинні вказати (за допомогою кнопки Options) ім'я з'єднання ODBC і таблиці в базі даних, де будуть зберігатися вашідані;
- ім'я кожного елемента форми повинно співпадати з ім'ям відповідного поля в таблиці.
Send to other - за допомогою цього поля ви зможете настроїти відправку даних форми якій-небудь спеціалізованій програмі або компоненту FrontPage. У вашому розпорядженні три варіанти:
- Custom ISAPI, NSAPI, CGI, or ASP Script - дані форми будуть передаватися якій-небудь розміщеній на сервері програмі, яка не є частиною FrontPage. При

 
 

Цікаве

Загрузка...