WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Текстові редактори і процесори - Контрольна робота

Текстові редактори і процесори - Контрольна робота

комірці. Команди меню Таблица активізуються тільки тоді, коли курсор установлено у будь-якій комірці таблиці.
Виділити стовпець таблиці можна так:
" Покажчик миші встановити на верхній межі стовпця (форма покажчика має змінитися) і клацнути мишею;
" Курсор установити всередині стовпця і задати команди Таблица, Выделить, Столбец.
Виділити рядок таблиці модна так:
" Покажчик миші встановити ліворуч від рядка поза таблицею і клацнути мишею;
" Курсор установити всередині рядка та задати команди Таблица, Выделить, Строка.
Вилучити рядок або стовпець із таблиці можна так:
" Курсор установити всередині таблиці, задати команди Таблица, Удалить,Ячейки. В діалоговому вікні, що з'явиться на екрані дисплея, вказати, що потрібно вилучити - весь рядок чи стовпець;
" Стовпець (рядок) таблиці, після чого задати команди Таблица, Удалить, Столбцы (Строки).
Змінити ширину стовпця таблиці можна так:
" Підвести покажчик миші до будь-якої межі стовпця (покажчик перетвориться на подвійну вертикальну стрілку), натиснути на клавішу миші й, не відпускаючи її, "тягнути" межу стовпця до потрібного розміру;
" Змінити положення маркера на горизонтальній лінійці, розташованій над робочим полем документа.
Змінити висоту комірки таблиці.
Для вилучення значення комірки (рядка, стовпця) потрібно виділити їх і натиснути на клавішу Del.
Команда Таблиця, Свойства таблицы активізує вікно Рис. 1.6., в якому можна визначити параметри вирівнювання, наясність тексту навколо таблиці, застосування функції Границы и заливка для всієї таблиці, а також розмри окремих стовпців, рядків, комірок.
Рис. 1.6. Визначення властивостей таблиці
Усі вищезазначені операції можна виконати, встановивши курсор усередині таблиці та клацнувши правою клавішею миші.
У таблицях можна здійснювати нескладні розрахунки: такі, як знаходження мінімального, максимального, середнього значень, суми в рядках, стовпцях.
Створення діаграм на основі даних таблиці.
Для більш наочного подання і порівняння даних таблиці можна побудувати діаграму.
Нехай, наприклад, є така таблиця:
Назва Ємність пам'яті, Мбайт Ціна, у.о.
ASUS V7100 GeForce 2 MX 32 80
ASUS V7700 GeForce 2 Pro 64 230
Velocity 100 8 30
ATI RADEON VE 32 77
Для створення діаграми таблицю виділяють, після чого задають команди Вставка, Рисунок, Диаграмма або команди Вставка, Объект, відкривають вкладку Создание, вибирають Диаграмма Microsoft Graph 2000. Після цього активізують кнопку ОК.
У результаті під таблицею з'являється побудована діаграма. (схемі 1.7.)
Створену діаграму можна редагувати. Для цього двічі клацають мишею на діаграмі, внаслідок чого навколо таблиці з'являється контурна рамка, а в рядку головного меню видно команди Данные, Диагрмма для редагування діаграм.
Схема 1.7. Побудова діаграми на основі даних таблиці
5. Використання графіки
Текстові редактори призначені для введення і редагування тексту. Однак потужні сучасні редактори, до яких відносять і Word, дають можливість розміщувати в документі малюнки (в Word їх називають графікою).
6.1. Вставка малюнку.
У документи Word може бути вставлена графіка різних форматів (PCX, BMP, WMF, TIF, РІС, DRW та ін.). Для роботи з цими форматами Word використовує графічні фільтри-програми, які дозволяють відображати графіку. Ці фільтри встановлюються за повної інсталяції Word. Фільтри не потрібні тільки для роботи з графікою в форматах BMP і WMF.
Розміщення графіки. Для розміщення графіки слід встановити курсор у місце, де планується розміщення. Після цього потрібно виконати команду Вставка/Рисунок. На екрані з'явиться вікно діалогу Вставка рисунка (мал. 11.20).
У цьому вікні слід вибрати дисковод, папку та ім'я файла. Ім'я файла вибирається із списка Имя. У списку знаходяться файли, тип яких вказано в однорядковому списку Тип файла.
При натиснутій кнопці Вывод содержимого у вікні виводиться зображення малюнка. Встановлений прапорець Связь с файломстворює зв'язок між документом і графічним файлом. Для обновлення цього зв'язку за кожної зміни графічного файла потрібно виконувати команду Правка/Связи. У цьому випадку при кожному завантаженні документа з вбудованою графікою Word буде відображати останню версію графічного файла.
Встановлений прапорець Хранить в документе зберігає графічне зображення всередині документа. Це має свої переваги і недоліки. Перевагою є те, що виключається втрата графіки, наприклад, при копіюванні тексту на дискету. З іншого боку, графіка значно збільшує розмір файла документа.
Після встановлення всіх параметрів необхідно натиснути кнопку ОК, і графічний елемент буде встановлено в місце курсора.
6.2. Зміна параметрів малюнку.
Якщо на екрані замість графіки з'явиться тільки порожня рамка, то це означає, що Word позначив місце розташування графіки. Щоб зробити графіку видимою, слід виконати команду Сервис/Параметры, вибрати вкладнику Вид < і відмінити опцію Пустые рамки рисунков.
Щоб змінити масштаб і положення графіки в документі, потрібно виділити графіку. Для цього слід сумістити курсор миші з графічним зображенням і натиснути кнопку миші. Команда Формат/Рисунок викличе на екран вікно діалогу Рисунок. Використовуючи це вікно, можна змінити масштаб, відстань між текстом і графікою.
6.3. Використання кадрів.
Засоби Word дозволяють створювати в документі кадр, вказавши його розміри і розташування.
Кадр - це обмежена прямокутна область документа, яка може оброблятись як окремий документ. В кадр можна помістити виділений фрагмент документа. Кадр можна переміщати по сторінці, змінювати його розміри, фіксувати його прив'язку до певного абзацу.
Для створення кадра слід використати команду Вставка/Кадр. Курсор миші при цьому змінить свою форму на хрестик. Помістивши курсор в те місце документа, де передбачається розмістити лівий верхній кут документа, слід натиснути ліву кнопку миші і, не відпускаючи її, розтягти кадр до потрібних розмірів. Якщо перед подачею команди в документі був виділений фрагмент, то розміри кадра відповідають розмірам виділеного фрагменту. Якщо виділеного фрагменту немає, то створюється порожній кадр. Для виділення кадра слід помістити курсор миші всередині кадра і натиснути кнопку миші. Виділений кадр оточується штриховою рамкою.
Маніпуляції з кадром здійснюються в режимі перегляду розмітки сторінки. Для пересунення кадра слід встановити курсор на штриховій рамці. При цьому він набуває вигляду чотиристоронньої стрілки. При переміщенні курсора при натиснутій кнопці разом з ним переміщується прямокутна штрихова рамка, яка показує нове положення кадра. Після відпускання кнопки миші кадр переміститься на нове місце.
Для зміни розміру кадра слід виділити кадр і встановити курсор на один із маркерів у обрамленні кадра. Після того як курсор набере вигляду двосторонньої стрілки, потрібно переміщати його доти, поки кадр не набуде потрібного розміру.
Розміри, положення та інші параметри виділеного кадра можна змінити, використовуючи команду Формат/Кадр. Ця команда відкриває вікно діалогу Кадр, в якому можна змінити параметри.
?
Використана література:
1. Інформатика та компьютерна техніка, Л.М. Дибкова, Київ, 2002, видавничий центр "Акадамія".
2. Хомоненко А.Д. Word '97 в примерах, Санкт-Петербург: BHV, 1998. - 512с.: ил.
3. Келли Д. Самоучитель Word '97 - Санкт-Петербург: Питер, 2000. - 336с.: ил.
4. Пасько В. Word '97 (русифицированная версия). К.: BHV, 1999.-384с.

 
 

Цікаве

Загрузка...