WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Сервіси Інтернету - Реферат

Сервіси Інтернету - Реферат

файлів у файлових архівах.
В UNIX-системах FTP - стандартна програма, що працює за протоколом TCP, який завжди постачається з операційною системою. її вихідне призначення - передача файлів між різними комп'ютерами, що працюють у мережах TCP/IP: на одному з комп'ютерів працює програма-сервер, на другому користувач запускає програму-клієнт, що з'єднується із сервером і передає або одержує протоколом FTP-файли. Тут передбачається, що користувач зареєстрований на обох комп'ютерах і з'єднується із сервером під своїм ім'ям і зі своїм паролем на цьому комп'ютері.
Протокол FTP, зрозуміло, оптимізований для передачі файлів. Ця риса і спричинила те, що програми FTP стали частиною окремого сервісу Інтернет. Справа в тому, що сервер FTP можна настроювати таким чином, що з'єднатися з ним можна не тільки під своїм ім'ям, але й під умовним ім'ям anonymous - анонім. Тоді вам стає доступною не вся файлова система комп'ютера, але певний набір файлів на сервері, що складають вміст сервера anonymous FTP, - публічного файлового архіву.
Сучасні публічні файлові архіви організовані в основному як сервери anonymous FTP. На таких серверах сьогодні доступна величезна кількість інформації і програмного забезпечення. Практично усе, що може бути надано публіці у вигляді файлів, доступне із серверів anonymous FTP. Це і програми - вільно розповсюджувані й демонстраційні версії, і мультимедіа, і, зрештою, просто тексти - закони, книги, статті, звіти. Таким чином, якщо ви, наприклад, хочете представити світові демоверсію вашого програмного продукту - anonymous FTP є вдалим розв'язанням такого завдання. Якщо, з іншого боку, ви хочете знайти, скажімо, останню версію вашої улюбленої вільно поширюваної програми, то шукати її потрібно саме на серверах FTP.
Незважаючи на поширеність, у FTP є і безліч недоліків. Програми-клієнти FTP можуть бути не завжди зручні й прості у використанні. Не завжди можна зрозуміти, що за файл перед вами - чи це той файл, що ви шукаєте, чи не той. Немає простого й універсального засобу пошуку на серверах anonymous FTP, хоча для цього й існують спеціальні програми і сервіси, але й вони не завжди дають потрібні результати.
Сервери FTP можуть також організовувати доступ до файлів під паролем - наприклад, своїм клієнтам. FTP - сервіс прямого доступу, що вимагає повноцінного підключення до Інтернету, але можливий і доступ через електронну пошту - існують сервери, що можуть надіслати вам електронною поштою файли з будь-яких серверів anonymous FTP. Однак це може бути досить незручно, тому що такі сервери сильно завантажені, і ваш запит може довго чекати своєї черги. Крім того, великі файли при відсиланні діляться сервером на частини обмеженого розміру, які посилаються окремими листами - і якщо одна частина із сотні втратиться або ушкодиться при передачі, то інші 99 теж виявляться непотрібними.
WWW - передача гіпертексту
WWW (World Wide Web - всесвітня павутина) - найбільш популярний і цікавий сервіс Інтернету сьогодні, найпопулярніший і найзручніший засіб роботи з інформацією. Найпоширеніше ім'я для комп'ютера в Інтернеті сьогодні - WWW, левова частка потоку даних Інтернету припадає на частку WWW. Кількість серверів WWW сьогодні можна оцінити тільки приблизно. Кількість Web-сторінок, розвіданих пошуковими серверами, уже давно перевищила мільярд. Швидкість росту WWW навіть вища, ніж у самої мережі Інтернет. Сьогодні WWW - найбільш передова й масова технологія Інтернету.
WWW - інформаційна система, що працює за принципом клієнт-сервер, точніше, клієнти-сервери: існує безліч серверів, які на запит клієнта повертають йому гіпермедійний документ - документ, що складається з частин із різноманітним представленням інформації (текст, звук, графіка, тривимірні об'єкти і т. д.), у якому кожен елемент може бути посиланням на інший документ або його частину. Посилання ці в документах WWW організовані таким чином, що кожен інформаційний ресурс у глобальній мережі Інтернет однозначно адресується, і документ, який ви читаєте в цей момент, здатен посилатися як на інші Документи на цьому ж сервері, так і на документи (і взагалі на ресурси Інтернету) на інших комп'ютерах Інтернету. Причому користувач не помічає цього і працює і з усім інформаційним простором Інтернету як з єдиним цілим.
Посилання WWW вказують не тільки на документи, специфічні для самої WWW, але й на інші сервіси й інформаційні ресурси Інтернету. При цьому більшість програм-клієнтів WWW (навігатори, браузери) не просто розуміють такі посилання, але і є програмами-кліентами відповідних сервісів: FTP, мережних новин Usenet, електронної пошти і т. д. Таким чином, програмні засоби WWW є універсальними для різних сервісів Інтернету, а сама інформаційна система WWW відіграє інтегруючу роль.
Мовою представлення документів у WWW є HTML (hypertext markup I language - мова розмітки гіпертексту). Цей формат не описує те, як документ і повинен виглядати, але його структуру й зв'язки. Зовнішній вигляд документа на екрані користувача визначається браузером - якщо ви працюєте за графічним або текстовим терміналом, то в кожному випадку документ виглядатиме по-своєму, але структура його залишиться незмінною, оскільки вона задана форматом HTML. Імена файлів у форматі HTML зазвичай закінчуються на .html (або мають розширення .htm для сумісності зі старими версіями операційних систем).
Важливим також є термін URL (uniform resource locator - універсальний покажчик на ресурс). Так називаються самі посилання на інформаційні ресурси Інтернету.
Ще один термін, використовуваний у WWW, - HTTP (hypertext transfer protocol - протокол передачі гіпертексту). Це назва протоколу, за яким взаємодіють клієнт і сервер WWW.
Практично будь-яка інформація, що потрапляє в публічний доступ, відображається засобами WWW Якщо якась інформація не може бути поміщена в WWW, то це обумовлено деякими обмеженнями і недоліками WWW. По-перше, з'єднання між клієнтом і сервером WWW одноразове: клієнт надсилає запит, сервер видає документ, і зв'язок переривається. Це означає, що сервер не має механізму повідомлення клієнта про зміну або надходження нових даних.
Наступна проблема WWW - відсутність централізації. Не існує єдиного каталогу ресурсів WWW Однак використання спеціалізованихпошукових серверів, що шукають необхідні сервери за заданими критеріями, дозволяє частково вирішити цю проблему.
Сервіси IRC
До інтерактивних сервісів, що використовуються для спілкування людей через Інтернет, належить IRC (Internet Relay Chat - розмови через Інтернет). В Інтернеті існує мережа серверів IRC. Користувачі приєднуються до одного з каналів - тематичних груп і беруть участь у розмові, яка ведеться не голосом, а текстом. Вузли IRC синхронізовані між собою, так що, підключившись до найближчого сервера, ви підключаєтеся до всієї мережі IRC. IRC використовується в основному для розваги.
Сервіси миттєвих повідомлень
Ще одним видом сервісів для спілкування людей через Інтернет є сервіс обміну миттєвими повідомленнями. Існує кілька конкуруючих між собою стандартів на цей сервіс. Найбільш розповсюдженими є ICQ (більше 200 мільйонів зареєстрованих користувачів) і Microsoft Messenger, що вбудовується в усі нові версії Microsoft Windows, починаючи з Windows XP.
Цей сервіс передбачає наявність групи серверів, через які відбувається обмін повідомленнями і клієнтськими програмами, що встановлюються на комп'ютер користувача, і дозволяють відправляти іншому користувачеві текстові або мультимедійні повідомлення, які миттєво доставляються й відображаються в одержувача. Сервіс дозволяє користувачам обмінюватися між собою файлами, проводити конференції за участю декількох користувачів і багато чого іншого.

 
 

Цікаве

Загрузка...