WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Сервіси Інтернету - Реферат

Сервіси Інтернету - Реферат


Реферат на тему:
Сервіси Інтернету
План
1. Електронна пошта.
2. Мережні новини Usenet.
3. FTP - передача файлів.
4. WWW - передача гіпертексту.
5. Сервіси IRC..
6. Сервіси миттєвих повідомлень.
Електронна пошта
Електронна пошта (e-mail) - перший із сервісів Інтернету, найбільш розповсюджений і ефективний. Електронна пошта - типовий сервіс відкладеного читання (off-line). Ви посилаєте ваше повідомлення, як правило, у вигляді звичайного тексту, адресат одержує його на свій комп'ютер через якийсь, можливо, досить тривалий проміжок часу, і читає ваше повідомлення тоді, коли йому буде зручно. E-mail дуже схожий на звичайну паперову пошту і має ті ж переваги й недоліки. Звичайний лист складається з конверта, на якому написана адреса одержувача і стоять штампи поштових відділень на шляху проходження, і вмісту - власне листа.
Електронний лист також складається із заголовків, що містять службову інформацію (про автора листа, одержувача, шлях проходження через мережу тощо) і відіграють роль конверта і власне вмісту листа. Ви можете вкласти у звичайний лист що-небудь, наприклад фотографію, аналогічно, ви можете послати файл із даними електронним листом. Ви можете підписати звичайний лист - можна підписати й електронний лист. Звичайний лист може не дійти до адресата або дійти занадто пізно, як і електронний лист. Звичайний лист досить дешевий, а електронна пошта - найдешевший вид зв'язку.
Отже, електронна пошта має ті ж переваги (простота, дешевизна, можливість пересилання нетекстової інформації, можливість підписати і зашифрувати лист) і недоліки (негарантований час пересилання, можливість доступу третіх осіб під час пересилання, неінтерактивність) що і звичайна пошта.
Однак у них є й істотні відмінності. Вартість пересилання звичайної пошти сильно залежить від того, куди, у яку віддалену точку планети вона повинна бути доставлена, від її розміру й типу. Для електронної пошти такої залежності немає, або вона досить невелика. Електронний лист можна шифрувати і підписувати набагато надійніше й зручніше, ніж паперовий - для останнього, суворо кажучи, узагалі немає загальноприйнятих засобів шифрування. Швидкість доставки електронних листів набагато вища, ніж паперових, і мінімальний час їхнього проходження незрівнянно менший. E-mail універсальний - безліч мереж в усьому світі, побудованих на абсолютно різних принципах і протоколах, можуть обмінюватися електронними листами з Інтернету, одержуючи у такий спосіб доступ до інших його ресурсів.
Практично всі сервіси Інтернету, що використовуються зазвичай як сервіси прямого доступу (on-line), мають інтерфейс до електронної пошти, так що навіть якщо у вас немає доступу до Інтернету в режимі on-line, ви можете одержувати більшість інформації, що зберігається в Інтернеті, за допомогою дешевої електронної пошти. Швидкість доставки повідомлень електронної пошти сильно залежатиме від того, яким чином вона передається. Шлях електронного листа між двома машинами, безпосередньо підключеними до Інтернету, займає секунди, і при цьому ймовірність втрати або підміни листа мінімальна.
Мережні новини Usenet
Мережні новини Usenet, або, як їх прийнято називати, телеконференції, - це, мабуть, другий за поширеністю офлайновий сервіс Інтернету. Якщо електронна пошта передає повідомлення за принципом "від одного - одному", то мережні новини передають повідомлення "від одного - багатьом". Механізм передачі кожного повідомлення схожий на передачу чуток: кожен вузол мережі, що довідався про щось нове (тобто отримав нове повідомлення), переказує новину всім знайомим вузлам, тобто всім тим вузлам, із якими він обмінюється новинами. Таким чином, послане вами повідомлення поширюється, багаторазово дублюючись, у мережі, досягаючи за досить короткий час усіх учасників телеконференцій Usenet в усьому світі. При цьому в обговоренні цікавої для вас теми може брати участь безліч людей, незалежно від того, де вони знаходяться фізично, і ви можете знайти співрозмовників для обговорення будь-яких, навіть незвичайних тим.
Кількість користувачів Usenet досить велика - за оцінками UUNET technologies, кількість нових повідомлень, що надходять у телеконференції щодня, складає близько мільйона. Новини розподілені за ієрархічно організованими тематичними групами, й ім'я кожної групи складається з імен підрівнів ієрархії, розділених крапками, причому загальніший рівень пишеться першим.
Розглянемо, наприклад, ім'я групи новин microsoft.public.russian.windowsxp. Ця група належить до ієрархії верхнього рівня microsoft, створеної компанією Microsoft. В ієрархії microsoft є підрівень public, призначений для публічного обговорення різних продуктів компанії. Далі, russian означає, що ця група призначена для російськомовних користувачів, a windowsxp указує, що предметом обговорення в групі є операційна система Windows XP. Отже, група microsoft.public.russian. windowsxp призначена для обговорення російськомовними користувачами операційної системи Windows XP.
Існують як глобальні ієрархії, наприклад, сотр, так і ієрархії, локальні для якої-небудь організації, країни або мережі. Власне, набір груп, що одержує ваш локальний сервер Usenet, визначається адміністратором цього сервера і наявністю цих груп на інших серверах, із якими обмінюється новинами ваш сервер.
Однак звичайною є ситуація, коли сервер одержує, по-перше, усі глобальні ієрархії, по-друге, групи, локальні для вашої країни й мережі. Наприклад, до першої групи належать ієрархії comp, news, misc, alt, rec, до другої - ієрархії relcom і fido7 у колишньому СРСР й ієрархія de у Німеччині.
До різних ієрархій застосовуються різні норми і правила роботи з ними. Насамперед це стосується мови повідомлень - у групи ієрархії fido7 найкраще писати російською, тоді як у групи глобальної ієрархії comp можна писати тільки англійською. Не завжди в Usenet можна посилати інформацію рекламного характеру. Для цього, як правило, створені спеціальні ієрархії. Менш суворим є обмеження на можливі обсяги цитування попередніх авторів у вашому листі, розмір підпису вашого листа і т. д.
Починаючи працювати з якою-небудь групою або ієрархією груп, насамперед необхідно прочитати правила роботи з ними, які регулярно посилаються в ці групи людиною, що добровільно взяла на себе обов'язки координатора групи (модератора). Групи новин бувають двох типів - модеровані й звичайні. Повідомлення, що з'являються в модерованих групах, перш ніж бути розісланими у мережі, проглядаються модератором. Це, звичайно, є свого роду цензурою, але в такому величезному співтоваристві, як Usenet, неможливо підтримувати порядок без таких суворих заходів.
Сьогодні будь-який комп'ютер, повноцінно підключений до Інтернету, Має доступ до новин Usenet, але новини Usenet поширюються і в інших мережах, застосовуючись настільки ж широко, як і електронна пошта. Способи й зручність роботи з новинами багато в чому залежать від того, яким чином ви одержуєте їх. В Інтернетіваша програма-клієнт прямо одержує новини із сервера Usenet, і між переглядом списку повідомлень, що містяться в групі, і читанням цих повідомлень немає затримки. Якщо ви користуєтеся новинами через електронну пошту, то ви спочатку одержуєте список статей, а вже потім приймаєте електронною поштою статті зі списку, окремо вами замовлені. Такий спосіб роботи з новинами Usenet є сьогодні найбільш розповсюдженим в Україні, але насправді це досить незручний і застарілий метод.
FTP - передача файлів
Ще один широко розповсюджений сервіс Інтернету - FTP. Розшифровується ця абревіатура як протокол передачі файлів, але при розгляді FTP як сервісу Інтернету мається на увазі не просто протокол, але саме сервіс - доступ до

 
 

Цікаве

Загрузка...