WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Протоколи мережі Інтернет - Реферат

Протоколи мережі Інтернет - Реферат


Реферат на тему:
Протоколи мережі Інтернет
План
1. Протоколи мережі.
2. Система доменних імен.
3. Доступ в Інтернет.
Основне, що відрізняє Інтернет від інших мереж, - це його протоколи - TCP/IP. Узагалі, термін TCP/IP зазвичай означає все, що пов'язано з протоколами взаємодії між комп'ютерами в Інтернеті. Він охоплює ціле сімейство протоколів, прикладні програми, і навіть саму мережу. TCP/IP - це технологія міжмережної взаємодії. Мережа, що використовує технологію TCP/IP, називається "internet". Якщо йдеться про глобальну мережу, що об'єднує безліч мереж із технологією TCP/IP, то її називають Інтернетом.
Незважаючи на те що в мережі Інтернет використовується велика кількість інших протоколів, мережу Інтернет часто називають ТСР/ІР-мережею, тому що ці два протоколи, безумовно, є найважливішими.
Як і в будь-якій іншій мережі, в Інтернеті існує 7 рівнів взаємодії між комп'ютерами: фізичний, логічний, мережний, транспортний, рівень сеансів зв'язку, представницький і прикладний рівень. Відповідно, кожному рівню взаємодії відповідає набір протоколів (тобто правил взаємодії). Розглянемо ці рівні зверху вниз.
1. Рівень користувача (прикладний). Уявімо собі, що ми сидимо за комп'ютером і працюємо у Всесвітній мережі. Насправді ми працюємо з програмами, установленими на нашому комп'ютері. Назвемо їх клієнтськими програмами. Сукупність цих програм і становить для нас наш рівень користувача. Наші можливості в Інтернеті залежать від складу цих програм і від їхньої конфігурації. Тобто на рівні користувача наші можливості роботи в Інтернеті визначаються складом клієнтських програм.
На такому рівні Інтернет видається величезною сукупністю файлів з документами, програмами й іншими ресурсами, для роботи зякими і служать наші клієнтські програми. Чим ширші можливості цих програм, тим ширші й наші можливості. Є програма для прослуховування радіотрансляцій - можемо слухати радіо; є програма для перегляду відео - можемо дивитися кіно, а якщо є поштовий клієнт - можемо одержувати й відправляти повідомлення електронної пошти.
2. Представницький рівень. А що дає нам можливість встановлювати на комп'ютері програми і працювати з ними? Звичайно ж, це його операційна система. Вона виступає посередником між людиною, комп'ютером і програмами.
На другому рівні й відбувається "розбір" із моделлю комп'ютера і його операційною системою. Вище цього рівня вони вагомі й відіграють роль. Нижче - уже неважливі. Усе, що відбувається на нижніх рівнях, однаково стосується всіх типів комп'ютерів.
Якщо подивитися на Інтернет із цього рівня, то це вже не просто набір І файлів - це величезний набір "дисків".
Протоколи представницького рівня займаються обслуговуванням прикладних програм. До програм представницького рівня належать програми, що запускаються, наприклад, на сервері, для надання різних послуг абонентам. До таких програм належать: Web-сервер, FTP-сервер, NNTP (Net News Transfer Protocol), і SMTP (Simple Mail Transfer Protocol), POP3 (Post Office Protocol) і т. д.
3. Рівень-сеансів зв'язку. Давайте уявимо собі комп'ютер із трьома жорсткими дисками. У комп'ютера є три власники. Кожний налаштував операційну систему так, щоб повністю використовувати "свій".диск, а для інших користувачів зробив його прихованим. Свою роботу вони починають з реєстрації - вводять ім'я й пароль при вмиканні комп'ютера. Якщо запитати одного з них, скільки в йогов комп'ютері жорстких дисків, то він відповість, що тільки один, і буде правий - у своєму персональному сеансі роботи з комп'ютером він ніколи не бачив ніяких інших дисків. Тієї ж думки дотримуватимуться і двоє інших. Такий самий погляд на Інтернет відкривається з висоти рівня сеансів. Для кожного сеансу зв'язку створюється свій канал, усередині якого і відбувається обмін інформацією. Протоколи рівня сеансів зв'язку відповідають за встановлення, підтримку і знищення відповідних каналів.
4. Транспортний рівень. Цей рівень відповідає за кодування того файла, який збирається одержати користувач. Це залежить від мережі. Усередині університетської мережі діють одні правила, поза її межами - інші. Ці правила називають протоколами. Інтернет тому і вважається всесвітньою мережею, що на всьому її просторі діє один-єдиний транспортний протокол - TCP. На тих комп'ютерах, через які до Інтернету підключені малі локальні мережі, працюють шлюзи. Шлюзові програми перетворюють потоки даних із формату, прийнятого в і локальних мережах або на автономних комп'ютерах, у єдиний формат, прийнятий в Інтернеті.
Протоколи транспортного рівня керують передачею даних з однієї програми j в іншу. До протоколів транспортного рівня належать TCP (Transmission Control 1 Protocol) і UDP (User Datagram Protocol).
Таким чином, якщо глянути на Інтернет на цьому рівні, то можна сказати, І що це глобальна комп'ютерна мережа, у якій відбувається передача даних за допомогою протоколу TCP.
5. Мережний рівень. Якщо сполучити між собою кілька комп'ютерів і пересилати між ними дані, нарізані на пакети за протоколом TCP, це буде не Інтернет, а Інтранет - різновид локальної мережі. Такі мережі існують - їх називають 1 корпоративними. Вони популярні тим, що всі програми користувача, розроблені для Інтернету, можна використовувати і в інтранеті.
Інтернет відрізняється від локальних мереж не тільки єдиним транспортним протоколом, але і єдиною системою адресації.
Протоколи мережного рівня відповідають за передачу даних між пристроями в різних мережах, тобто займаються маршрутизацією пакетів у мережі. До протоколів мережного рівня належать IP (Internet Protocol) і ARP (Address Resolution Protocol).
Якщо дивитися на Інтернет з п'ятого рівня, то можна сказати, що Інтернет - це всесвітнє об'єднання безлічі комп'ютерів, кожен з яких має унікальну ІР-адресу.
6. Рівень з'єднання (логічний рівень). Справа доходить до того, щоб фізично передати сигнали з одного комп'ютера на інший, наприклад за допомогою модему. На цьому рівні цифрові дані з пакетів, створених раніше, накладаються на фізичні сигнали, що генеруються модемом, і змінюють їх (прийнято казати - модулюють). Як і всі операції у комп'ютері, ця операція відбувається під керуванням програм. У цьому випадку працюють програми, встановлені разом із драйвером модему. З точки зору шостого рівня Інтернет - це сукупність комп'ютерних мереж або автономних комп'ютерів, об'єднаних усілякими засобами зв'язку.
Для кожного типу ліній зв'язку розроблений відповідний протокол логічного рівня, що керує передачею інформації з каналу. До протоколів логічного рівня для телефонних ліній належать протоколи SLIP (Serial Line Interface Protocol) і РРР (Point to Point Protocol). Для зв'язку через кабелі локальної мережі - це пакетні драйвери плат ЛОМ.
7 Фізичний рівень. Якщо подивитися з "найнижчого" рівня, Інтернет видається всесвітньою павутиною дротів й інших каналів зв'язку. Сигнал від одного модему (або іншого аналогічногопристрою) відправляється через канал зв'язку до іншого пристрою Фізично цей сигнал може бути пучком світла, потоком радіохвиль, пакетом звукових імпульсів і т. ін. На фізичному рівні можна забути про дані, якими цей сигнал промодульований. Люди, що займаються Інтернетом на цьому рівні, можуть взагалі нічого не розуміти в комп'ютерах.
Протоколи фізичного рівня визначають вид і характеристики ліній зв'язку між комп'ютерами. В Інтернеті використовуються практично всі відомі на сьогодні способи зв'язку від простого провода (витка пари) до волоконно-оптичних ліній зв'язку (ВОЛЗ).
Протокол Інтернету (IP)
Різні частини Інтернету - складові мережі - з'єднуються між собою за допомогою комп'ютерів, вузлів, у такий спосіб Мережа пов'язується воєдино. Мережі ці можуть бути Ethernet, Token Ring,

 
 

Цікаве

Загрузка...