WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Пристрої введення. Клавіатура. - Реферат

Пристрої введення. Клавіатура. - Реферат

повинна підтримувати режим ACPI). Усе це додало групу з трьох кнопок, які називаються клавіші сну:
- Power off- вимкнути комп'ютер (а також увімкнути його).
- Sleep - перевести в режим сну (Standby), наприклад, коли вам треба на якийсь час відлучитися.
- Wake Up - розбудити.
Клавіатури з такими клавішами називаються Win 98 На середній клавіц, іноді зображений місяць, на крайній справа - будильник Найкраще розміщен ня таких клавіш - де-небудь подалі від інших, наприклад, над сірими клавіща ми, особливо, якщо клавіші сну утоплені
Клавіші й кнопки для Інтернету
Бурхливий розвиток Інтернету призвів до появи відповідних кнопок Зазви чай вони виконують такі функції підключитися до Мережі (через модем), вийти на заданий сайт кількість таких кнопок може бути до двох десятків), доставити пошту і т. д. Кнопки зазвичай розташовують у самому верху, над функціональними клавішами.
Мультимедійні кнопки
Ці кнопки дозволяють управляти мультимедійними програвачами у тому числі.
- Збільшити й зменшити гучність
- Вимкнути звук
- Перейти на наступну/попередню доріжку
- Почати програвання
- Зробити паузу
- Зупинити програвання
- Висунути компакт-диск
Іноді таких кнопок менше, ніж перелічених функцій і годі кнопки програмуються на поточні функції
Клавіші Fn і Turbo
На деяких клавіатурах є клавіша під назвою Fn. яка додає функціональності для чого використовується в комбінації з іншими клавішами Розмішена вона зазвичай у правому верхньому куті
Клавіша Turbo служить для зміни швидкості повторного посилання сигналу натискання. Розміщується вона по-різному Найгірший варіант перед Shift де вона "плутається під руками"
Інтерфейс клавіатури
Клавіатури бувають проводові й безпроводові (wireless, cordless т.д. ) Останні, як видно з назви, не вимагають кабельного підключення (точніше, можуть працювати і так і так). Вони використовуються рідко, тому що мають дуже високу ціну. Для роботи їм потрібні батарейки, до того ж їхній розмір більший через розміщення в них блока приймача
Коли говорять про інтерфейс, мають на увазі проводові клавіатури Використовуються такі інтерфейси:
- AT, він же DIN Використовується для системних плат із живленням AT Являє собою товстий круглий роз'єм - 5-контактний DfN Найчастіше на таких клавіатурах пишуть AT, рідше DIN, а іноді взагалі нічого не пишуть (що й означає М, тому що PS/2 завжди пишеться)
PS/2 Використовується для системних плат із живленням ЛТХ Являє собою тонкий круглий роз'єм - 6-контактний mini DIN Такий самий використовується для PS/2 миші і, щоб їх не переплутати, у специфікації РС'99 для цих текерів передбачене різноколірне забарвлення: фіолетове для клавіатури і зелене - для миші.
__ USB. Може використовуватися з усіма більш-менш новими системними платами, тому що в останніх є USB-порти й підтримка в BIOS. Роз'єм - плоскої, прямокутної форми.
Сьогодні інтерфейси AT і PS/2 однаково представлені, тобто та сама моделі поступна з обома інтерфейсами. Через те що порти AT і PS/2 цілком сумісні, то існують перехідники в обох напрямках, що дозволяють підключати клавіатуру по порту іншого типу. Слід вибирати не твердий короткий перехідник, а з гнучким кабелем.
USB-інтерфейс є більш сучасним і надає більше можливостей, тим більше, що відповідно до специфікації РС'2001 не повинні підтримуватися порти, які працюють через шину ISA: COM, LPT, PS/2. Усіх їх замінять USB. До того ж USB-порт має більшу пропускну здатність, ніж зазначені порти старих типів, і дозволяє чіпляти шлейфом інші пристрої, наприклад, підключити до клавіатури мишу.
Компактність клавіатури
Клавіатура займає багато місця на столі. Тому становлять інтерес будь-які рішення, що зменшують розмір клавіатури, але не за рахунок зручності роботи. Друга проблема - величезна відстань, яку приходиться долати правій руці при русі до миші й назад.
Наприклад, цифровий блок потрібний тільки для табличних розрахунків і, можливо, для деяких ігор. Більшості ж користувачів досить цифр у верхньому ряді клавіш. Тому для наближення миші було б природно пожертвувати цим блоком. Однак це рішення є збитковим, тому що в Windows є кілька комбінацій, що використовують сірі клавіші. Багато програм також використовують клавіші цифрового блока. Зараз з'явилися клавіатури з цифровим блоком, що підключається окремо, який можна відсунути, поки він не потрібний. Такі блоки є, але вони і відповідні розширювані клавіатури дуже дорогі.
Для стандартних клавіатур компактність досягається або вузькою облямівкою, або зменшенням відстані між рядами клавіш. Таке досягнення компактності цілком прийнятне. Набагато гірше, коли клавіші зменшені або частина з них викинута.
Інші параметри клавіатур
Кількість одночасно натиснутих клавіш. На жаль, кількість одночасно натиснутих клавіш клавіатури не вказується виробником. Більш того, зазвичай це навіть не кількість, а таблиця, тобто кількість символів у комбінації залежить від комбінації. Далі це все змінюється від моделі до моделі навіть в одного виробника. Ніяких даних у Мережі на цю тему не зустрічається.
Виконання зачіпок для вихідного положення пальців. Зачіпкою називається горбик, що наноситься на клавіші І і F. На ці клавіші повертаються вказівні пальці у сліпому методі. Оскільки пальці повертаються з різних місць, то потрібен якийсь засіб розпізнати ці клавіші на дотик. Є різне виконання зачіпок: випуклі смужки, пухирці, впадинки, канавки. На дотик найкраще сприймаються смужки.
Низьке випромінювання. Однією з вимог до периферії є її низьке випромінювання. Це забезпечує, по-перше, охорону здоров'я. По-друге, наприклад, радіо. приймач не буде тріскотіти й сичати поблизу периферії.Повинна бути відповідність до американського стандарту FCC, яка відбивається в документації, а також наноситься на задню стінку клавіатури. Практично усі виробники виготовляють тільки такі клавіатури.
Металеве дно. Насамперед таке дно забезпечує міцність і твердість клавіатури, а також зменшує випромінювання. Особливо потрібно для тих, хто любить тримати клавіатуру на колінах.
Темне забарвлення службових клавіш. Такі клавіші можуть бути або забарвлені в темніший колір, або не відрізнятися від алфавітних. У першому випадку клавіатура ошатніша (адже при сліпому методі забарвлення не має значення). Вибір визначається смаком користувача.
Виконання написів. Напис символів може бути виконаний фарбою, а може бути випалений лазером. У першому випадку він зовсім гладкий, у другому - трохи шорсткий. Лазерний вважається таким, що не стирається. Практична довговічність фарби також висока, хоча на дешевих клавіатурах при інтенсивній роботі написи на деяких клавішах стираються протягом декількох місяців
Комбіновані клавіатури
Зустрічаються також різні комбіновані клавіатури.
Мультимедійна. У клавіатуру вбудовується звуковий динамік. Якість звуку при цьому невисока.
З трекболом. Цей пристрій покликаний замінити мишу. Кулька розташована праворуч від основного блока. Така клавіатура є ідеальною з погляду ергономіки, бо виключає довгі рухи правої руки за мишею. Крім того, стає непотрібною миша. Недоліками є більш швидке забруднення кульки порівняно з мишею і менша зручність позиціонування курсору миші.
Із сенсорним екраном (Touch pad). На клавіатурі розміщений невеликий екран. Курсор миші рухається за пальцем при його переміщенні по екрану. Екран може бути навіть цифровим планшетом, але для точного переміщення 1 курсору він трохи грубуватий. Однак у порівнянні з трекболом він менше забруднюється.

 
 

Цікаве

Загрузка...