WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Пристрої введення. Клавіатура. - Реферат

Пристрої введення. Клавіатура. - Реферат

конструкція добре захищена, наприклад від пролитої кави
У більш захищеній реалізації все виглядає як єдиний гумовий килимок і) виступаючими куполами, розташованими під клавішами.
Плюсами мембранного типу клавіш є захищеність, низький шум і низька ціна.
Мінус цього типу - недовговічність
Напівмеханічні клавіатури
V цих клавіатурах використовуються більш довговічні й такі, шо не протираються. металеві контакти Усе це розміщається на друкованій платі Клавіша повертається гумовим куполом
Механічні клавіатури
V механічних клавіатурах клавіша повертається пружиною Мінуси такого механізму відсутність герметичності й висока ціна Наприклад, очищення віл пролитої кави займе чимало часу Правда, є моделі із захистом але вони ще дорожчі Плюсом є довговічність і надійність. особливо коли контакти позолочені.
Довговічність, тобто кількість натискань, при якій забезпечується надійний контакт, для мембранних клавіатур складає 10 40 млн, у механічних (напівмеханічних) - 50 млн і навіть 100 млн для позолочених контактів Однак для звичайного користувача 20 млн при звичайній роботі вистачить на 10 років і більше За цей час змінюється мінімум два покоління клавіатур.
Тактильні параметри
До тактильних параметрів належать твердість клавіш і довжина ходу
Твердість клавіші визначається силою натискання на клавішу Тверда клавіатура не дає можливості швидко й легко набирати текст Занадто м яка навпаки наставить зайвих символів при випадковому легкому дотику.
Середньою довжиною ходу клавіші вважається Ч 5 мм Дія гич хто швидко набирає текст, кращим є короткий хід.
Обидва параметри визначаються за бажанням користувача и осмислено вибираються тільки після накопичення особистого досвіду На перший раз досить пробитися по клавіатурі в магазині.
Ще один тактильний параметр клік Клавіатури бувають із кліком або без нього У буквальному перекладі click клацання Точний переклад тактиль ніш (тобто дотикальний) бар'єр, що з'являється на середині натискання і до чається з клацанням (звідкіля й назва) Реалізується дугоподібною тонкою платиною під клавішею, яка "ривком" прогинається
Клік дозволяє точно відчувати, що клавіша натиснута, і не пропускати букви при швидкому наборі Клік подобається багатьом користувачам.
Зазвичай клік зустрічається в механічних клавіатурах тому що часто змінює їхню вартість але іноді зустрічається и у клавіатур інших типів Форм-фактор клавіш.
Форм-фактором клавіш клавіатури називається форма й розташування клавіш. Різні клавіатури мають різні форм-фактори. Вони визначаються такими клавішами: Backspace, Enter, лівий і правий Shift. Backspace активно використовується для видалення символів при редагуванні тексту, а також для повернення ? до попередньої Web-сторінки в браузері. Enter - одна з клавіш, що натискаються найчастіше. Наприклад, використовується для натискання екранної кнопки ОК або як підтвердження введення. Обидві клавіші Shift використовуються для набору текстів як перемикачі регістра.
Клавіша Enter може мати такі форми: пряму, L-подібну і Г-подібну (треба уявити дзеркальне відображення букв L і Г по вертикалі, щоб одержати справжню форму клавіші Enter). L-подібна форма є найбільш зручною, тому що велику клавішу Enter можна натискати, не дивлячись на неї.
Розкладка кирилиці
Розкладка (тобто розташування букв на клавішах) кирилиці буває двох типів: Windows - розпізнається за розташуванням букви Е в лівому верхньому куті й машинописна - розпізнається за розташуванням букви Е в правому нижньому куті.
Машинописна розкладка, відповідно до назви, повторює клавіші друкарської машинки. Windows-розкладка з'явилася в ОС Windows. У порівнянні з машинописною в неї були внесені невеликі, але дуже ефективні удосконалення. Наприклад, дуже рідко використовувана буква Е була перенесена в далекий кут, а на її місце помістили клавішу з часто використовуваними крапкою й комою. У машинописній розкладці вони винесені на верхній ряд і вводяться через верхній регістр. Дивним є те, що зручнішу розкладку розробила закордонна компанія.
Деякі виробники наносять тільки кириличну розкладку, деякі наносять обидві, надаючи користувачеві можливість вибору.
У кирилиці зустрічається 2 кольори (букви знаходяться в правому нижньому кутку клавіш): червоний (у більшості виробників) і темний. У другому випадку кирилиця плутається з латиницею навіть тоді, коли остання нанесена світлим подвійним контуром.
Ергономічні клавіатури
Свого часу компанія Microsoft витратила майже два роки на розробку клавіатури нового типу, призначену для ОС Windows 95. Ця клавіатура була названа Natural Keyboard. У буквальному перекладі - природна клавіатура, у літературному - ергономічна. Зрештою ця назва стала загальною.
Характерні риси Natural Keyboard:
- Розгорнуті в боки вертикальні ряди клавіш, що відносяться до зони кожної руки. При цьому користувач позбавлений від напруження й потреби тримати кисті рук паралельно одна до одної.
- Профіль алфавітної частини клавіатури являє собою опуклу дугу. Користувач позбавлений від напруження й потреби тримати кисті рук паралельно до площини столу.
- Є підставка для відпочинку рук.
Недоліком таких клавіатур є їхня громіздкість.
Natural Keyboard стала прикладом для наслідування. Часто виробники називають свої клавіатури ергономічними, якщо є хоча б одне з трьох нововведень оригінальної мікрософтівської клавіатури.
Надалі з'явилися "розламані" клавіатури, що дозволяють регулювати кут розвороту двох половинок. Кожна половина має свої ніжки, так що можна ще регулювати нахил, у різних напрямках. Таку клавіатуру неможливо покласти на коліна.
Підставка для рук
Підставка для рук призначена саме для відпочинку рук, а не робочого їхнього положення: відповідно до правил, кисті повинні бути напівзігнуті й нависати над клавішами. Натомість для тих, хто при роботі спирається зап'ястями на стіл, ця підставка буде істотним полегшенням, особливо у випадку високих клавіатур. Підставка також поліпшує зовнішній вигляд, особливо "коли виконана іншим кольором.
Підставки бувають такими, що відокремлюються, і "литими". Підставка, що відокремлюється, - більш гнучке рішення, що дозволяє безболісно відчепити її у випадку браку місця на столі. Добре, коли підставка має кріплення, яке дозволяє деякий поворот по лініїкріплення, щоб при нахилі клавіатури за допомогою ніжок підставка не спрацьовувалася. Підставка забезпечує найкраще положення рук, коли передпліччя трохи нахилені вниз.
Додаткові клавіші
Протягом довгого часу клавіатури мали стандартні 101 клавішу і, здавалося, навіки набули закінченого вигляду. Однак розвиток ОС Windows вплинув на клавіатури. Почали з'являтися цілими групами нові клавіші й кнопки (останні мають менший розмір і дозволяють заощадити місце, коли їх додається багато).
Зауважимо, що, крім розглянутих нижче кнопок із певним призначенням, ще можуть бути програмувальні кнопки, функції яких задаються користувачем.
Windows-клавіші
Ця група з'явилася першою (після виходу Windows 95). У групі 3 клавіші, що розміщаються між Alt і Ctrl. Windows Logo Key розміщені з обох боків, a Windows Application Key - тільки з одного. Таким чином, усього стало 104 клавіші. Windows-клавіші незабаром стали стандартними. У назвах таких клавіатур указують Win, Win95, 104 клавіші.
Клавіші сну
Windows 98 навчилася керувати живленням компонентів комп'ютера за розкладом або настанням подій (натискання клавіші, рух миші), припиняти роботу комп'ютера або переводити його в режим сну, а також будити (для цього системна плата

 
 

Цікаве

Загрузка...