WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Пристрої введення. Клавіатура. - Реферат

Пристрої введення. Клавіатура. - Реферат


Реферат на тему:
Пристрої введення. Клавіатура.
План
1 Клавіатура.
1.1 Історія клавіатур ПК*
1.2. Як розрізняються клавіатури
1.3 Механізм клавіш
1.4 Тактильні параметри
1.5 Форм-фактор клавіш
1.6. Розкладка кирилиці
1.7 Ергономічні клавіатури
1.8 Додаткові клавіші
1.9 Інтерфейс клавіатури
1.10. Компактність клавіатури
І.11 Інші параметри клавіатур
1.12 Комбіновані клавіатури
Клавіатура
Пристроями введення називаються пристрої, за допомогою яких можна ввести інформацію в комп'ютер. їхнє головне призначення - реалізовувати вплив на машину Сучасні пристрої введення дуже різноманітні (існує безліч технологій від дотикових до голосових). Хоча вони працюють за різними принципами, але призначаються для реалізації одного завдання - дозволити користувачеві зв'язатися зі своїм комп'ютером.
Головним пристроєм введення у більшості комп'ютерних систем є клавіатура. Клавіатури в тому чи іншому вигляді, швидше за все. гак і залишаться головним пристроєм введення, навіть незважаючи на розвиток технологій розпізнавання мовлення
Історія клавіатур ПК
Першим типом клавіатур стала клавіатура для перших IBM PC і PC XT. Ця розробка залишалася стандартом IBM до випуску моделі PC AT Вона мала
ЯЗ клавіші. Два ряди функціональних клавіш розташовувалися вертикально, ліворуч від головної алфавітно-цифрової клавіатури. Клавіші керування курсором були об'єднані з окремими цифровими клавішами Клавіша введення була малою. Не була передбачена ніяка індикація положення клавіш заголовного регістра, блокування службової/цифрової клавіатури й блокування перегляду.
Головна критика прийшлася на розташування периферійних клавіш. Функціональна клавіатура, розташована під ліву руку, не відповідала ключам для перегляду екранних сторінок, як це було тоді прийнято. Відсутність індикаторів породила велику кількість помилок при введенні цифр або рухів курсора, а також прописні букви часто плуталися з рядковими.
Клавіатура IBM PC AT
Після декількох років критики IBM розробила і представила нову клавіатуру разом із новою моделлю комп'ютера. Це була AT. її клавіатура була обладнана спеціальною клавішею, призначеною для багатофункціонального використання. Клавіша введення стала більшою. Також забезпечувалася необхідна індикація.
Але насправді зміни були більш суттєві. На відміну від клавіатури PC, клавіатура AT була програмувальною. їй була виділена власна безліч команд. Ці команди можуть надходити з центрального блока Один цей факт робив нову клавіатуру несумісною з PC і XT Хоча і використовувалися ті самі роз'єми, клавіатура PC/XT не могла працювати при її підключенні до AT і, навпаки, - клавіатура AT не могла працювати, будучи підключеною до PC або XT
Разом із виробництвом модернізованих AT IBM почала випускати новий тип клавіатури, названий IBM поліпшеною клавіатурою. Але всі інші називають її розширеною клавіатурою. Хоча ця клавіатура електрично цілком сумісна зі своєю попередницею (залишаючись несумісною з PC і XT), розташування клавіш на ній було знову змінене Удосконалення виявилося в збільшенні кількості клавіш їхня загальна кількість досягла 101, що відповідає стандарту США.
У міжнародних моделях додається ще одна клавіша Додаткових ключів було кілька. Клавіші керування курсором були продубльовані, і вони були виділені в окрему групу. З'явилися дві нові функціональні клавіші - F11 і F12 Усі функціональні клавіші перемістилися на верхній ряд клавіатури, трохи відокремившись від алфавітно-цифрової зони Клавіша Caps Lock зайняла стару позицію клавіші Ctrl.
Таке розташування функціональної клавіатури пропонувалося користувачами відразу ж після появи перших AT Воно відповідало позиціям ключів на екрані. Але найбільш завзяті прихильники такого планування клавіатури незабаром переконалися в тому, що старий варіант є зручнішим, особливо коли необхідно набрати комбінацію функціональних ключів із Ctrl або Alt Раніше можна було це зробити одною рукою, зараз необхідні дві.
Однак нове розташування ключів виявилося незручним при роботі Менша клавіша введення в новій конструкції частіше пропускалася при швидкій роботі. От і виходило, що нова клавіатура більше підходила для дилетантів, ніж Для професійних друкарок А критикували стару клавіатуру, швидше за все, Професіонали, хоча були й такі, що просили розташувати букви за абеткою
Клавіатура IBM PS/2
Модель IBM PS/2 використовувала універсальну поліпшену клавіатуру IBM або клавіатуру зменшених розмірів, спеціально розроблену для дрібної моделі.
Єдина відмінність удосконалених клавіатур PS/2 і ХТ/АТ - це роз'єм кабелю. PS/2 використовує простий мініатюрний DIN-роз'єм замість стандартного DIN-роз'єму клавіатури PC/XT/AT. Цей кабель можна легко замінити для коректного підключення до вашої комп'ютерної системи.
Клавіатура IBM-сумісних комп'ютерів
Виробники сумісних PC ішли в ногу з IBM і адаптували свою клавіатуру д0 розширених стандартів. Деякі виробники, зважаючи на критику щодо розташування клавіш на клавіатурі IBM, спробували внести свої зміни в цей пристрій. Одне істотне поліпшення було зроблене рядом виробників сумісних комп'ютерів - вони встановили у днище клавіатури перемикач сумісності.
Два положення цього перемикача дозволяють вибрати електричні параметри з'єднання при підключенні до PC/XT або AT Отже, така клавіатура може використовуватися у двох типах систем.
Як розрізняються клавіатури
Розглянемо основні параметри сучасних клавіатур.
Механізм клавіш. Визначає насамперед вартість клавіатури, а також тактильність (дотикальне відчуття).
Для механічних клавіатур можливий вибір із кліком або без нього. Клік означає чітке відчуття натискання клавіші (супроводжуване звуком), що багатьом подобається.
Тактильні параметри: твердість клавіш і довжина ходу. Тверда клавіатура не дає можливості швидко й легко набирати текст. Занадто м'яка, навпаки, наставить зайвих символів при випадковому легкому дотику.
Форм-фактор визначальних клавіш (обидві Shift, Backspace і Enter). Коли ш клавіші мають зручні форму й розташування, то робота полегшується.
Розкладка кирилиці. Є 2 розкладки кирилиці, одна з яких зручніша.
Ергономічність клавіатури. Так звані ергономічні клавіатури менше стомлюють користувача, хоча займають більше місця і коштують дорожче.
Наявність підставки для рук. Підставка знижує стомлюваність і поліпшує зовнішній вигляд.
Групи додаткових клавіш. Це можуть бути інтернетні, мультимедійні й інші групи клавіш. Прискорюють роботу, дозволяючи менше переключатися на мишу і назад. Розташування клавіш вимикання має бути таким, щоб випадково їх не зачепити.
Інтерфейс. Пов'язаний з розвитком системних плат. Якщо зупинятися на USB, то далі можна вибирати, чи буде клавіатура служити USB хабом.
Інші параметри. Як приклад можна навести виконання напису, забарвлення службових клавіш, дотикальні зачіпки й ін.
Механізм клавіш
Існує З основні типи механізму клавіш: мембранний, напівмеханічний і механічний (із кл.іком або без нього). Цей параметр значною мірою визначає ціну . моделі. Мембранні клавіатури зазвичай дешевші, ніж механічні, у кілька разів.
Мембранні клавіатури
Назва утворилася від того, що при натисканні клавіші замикаються дві мембрани Повернення клавіші здійснюється гумовим куполом (із "шахтою" у центрі) Мембрани зазвичай виглядають як диски на пластиковій плівці, виконаній друкованим способом Для відокремлення мембран використовується проміжна плівка з отворами Через те що мембрани знаходяться на внутрішньому бот плівок, то

 
 

Цікаве

Загрузка...