WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Пристрої відображення інформації - Реферат

Пристрої відображення інформації - Реферат

використовуються виробниками моніторів для створення якісніших продуктів, які менш небезпечні для здоров'я користувачів. Суть рекомендацій ТСО полягає не тільки у визначенні припустимих значень різного типу випромінювань, але й у визначенні мінімально прийнятних параметрів моніторів, наприклад підтримуваних режимів роздільної здатності, інтенсивності світіння люмінофору, запасу яскравості, енергоспоживання, гучності й т. д. Більше того, крім вимог, у документах ТСО наводяться докладні методики тестування моніторів. Рекомендації ТСО застосовуються не тільки у Швеції, але й у всіх європейських країнах для визначення стандартних параметрів, яким повинні відповідати всі монітори.
MPRII
MPR II був розроблений SWEDAC (The Swedish Board for Technical Accreditation) і визначає максимально допустимі величини випромінювання магнітного й електричного полів, а також методи їхнього вимірювання. MPR II базується на концепції про те, що люди живуть і працюють у місцях, де вже є магнітні й електричні поля, тому пристрої, які ми використовуємо, такі як монітор для комп'ютера, не повинні створювати електричні й магнітні поля більші, ніж ті, котрі вже існують.
Зауважимо, що стандарти ТСО вимагають зниження випромінювання електричних і магнітних полів від пристроїв настільки, наскільки це технічно можливо, незалежно від електричних і магнітних полів, що вже існують навколо нас.
Характеристики моніторів
Типи розгортки
У режимах високої роздільної здатності важливим фактором є тип розгортки відрядкова (Non-Interlaced), або черезрядна розгортка. При відрядковому способі формування зображення всі рядки кадру виводяться протягом одного періоду кадрової розгортки, тобто передача всіх рядків на екрані монітора за один прийом без чергування. Монітори, що мають відрядкову розгортку, дозволяють швидше виводити зображення на екран і менше мерехтять. Усі сучасні монітори є моніторами з відрядковою розгорткою. При черезрядному способі за один період кадрової розгортки виводяться парні рядки зображення, за другий - непарні. Тому кажуть, що один кадр ділиться на два поля. Отже, у випадку черезрядної розгортки частота кадрів знижується вдвічі.
Стандартні VGA-карти при 800x600 підтримують відрядковий спосіб, а 1024x728 - черезрядний. У чому ж їхнє розходження? Монітори з відрядковою розгорткою мають кращі характеристики, тому що вони відтворюють зображення на екрані швидше і без мерехтіння. Вони також виводять більш різкі й чіткі зображення. Усі монітори високої якості відображають зображення у всіх режимах роздільної здатності з відрядковою розгорткою. Монітори, шо мають "штатні" режими з черезрядною розгорткою, жодною з провідних фірм, що випускають монітори, не виробляються. Тому не слід купувати монітори з такою розгорткою.
Роздільна здатність монітора
Роздільна здатність означає щільність відображуваного на екрані зображення. Вона визначається кількістю точок або елементів зображення уздовж одного рядка й кількістю горизонтальних рядків. Екран VGA зі здатністю 640x480 точок має 640 точок уздовж рядка і 480 рядків, розгорнутих на екрані. Чим вища роздільна здатність, тим більше інформації виводиться на екран.
Сьогодні максимально можлива роздільна здатність сягає значення 1800x1440, що значно перевищує здатність кольорового телевізора, яка дорівнює приблизно 800x625 точок. У режимі максимальної роздільної здатності монітора, як правило, працювати не можна (занадто дрібно). Але максимальна роздільна здатність є одним із найважливіших параметрів оцінки якості монітора: чим вища максимальна здатність, тим кращий монітор.
Оптимальна роздільна здатність пов'язана з розмірами кінескопа монітора. Для моніторів із діагоналлю 14" і 15" це 800x600, 17" - 1024x728, для великих - 1280x1024.
Частота регенерації
Це одна з найважливіших характеристикмонітора, що визначає швидкість, із якою відбувається відтворення кадру або повне обновлення екрана за одиницю часу. Частота регенерації виміряється в Hz (Герцах, Гц), де один Герц відповідає одному циклу в секунду. Частота регенерації дисплея і відповідні характеристики графічної плати, з якою працює монітор, визначають мерехтіння зображення для всіх режимів роботи монітора. Чим вища частота регенерації, тим менше мерехтіння екрана і, як наслідок, більш комфортні умови роботи через значно меншу стомлюваність очей користувача. Стандарти VESA визначають сьогодні частоту кадрової розгортки під час відсутності мерехтіння зображення для будь-яких режимів роботи Монітора не менше 85Гц.
Частота рядкової розгортки, що виражається в кілогерцах (КГц), дорівнює кількості рядків, що їх промінь може пробігти за одну секунду. Більш висока частота рядкової розгортки дозволяє виводити на екран зображення і вищою роздільною здатністю. Частота кадрової розгортки, або частота зміни кадрів виражена в герцах (Гц), відповідає частоті кадрів скільки разів промінъ формує повне зображення - від верхнього рядка до нижнього - за одну секунду. Чим вища частота кадрової розгортки, тим менший рівень небажаного мерехтіння зображення, на яке мимоволі реагують очі й, отже, менше навантаження на зір. Зауважимо, що чим більший екран монітора, тим помітнішим є мерехтіння, особливо периферійним (бічним) зором, тому що кут огляду зображення збільшується.
Значення частоти регенерації залежить від використовуваного режиму роздільної здатності, від електричних параметрів монітора і від можливостей відео адаптера. Частоти рядкової і кадрової розгортки підбираються так, щоб сформувати на екрані зображення з високою роздільною здатністю й відсутністю мерехтіння. Мінімально допустима частота кадрової розгортки - 72 Hz Але це мінімум, при якому багато користувачів зауважують мерехтіння екрана, особливо в приміщенні, освітленому люмінесцентними лампами Оптимальною є частота 85 Hz і більше.
Смуга пропускання
Це діапазон частот у МГц, у межах якого гарантована стабільна робота монітора. Смуга пропускання також може бути представлена як швидкодія монітора, із якою він здатний сприйняти графічну інформацію в умовах відтворення зображення з максимальною роздільною здатністю, і розрахована за формулою:
W=Hmax Vmax Fmax ,
де Нmax - максимальна роздільна здатність по вертикалі,
Vmax - максимальна роздільна здатність по горизонталі,
Fmax - максимальна частота кадрів. j
Настроювання монітора
Іноді через зміну освітленості або при початковій установці монітора потрібно скорегувати якість зображення, відтворення кольорів або яскравість Існують три типи систем управління й регулювання монітора аналогові, цифрові й цифрові з екранним меню.
Аналогові засоби управління - це звичайні обертові ручки або кнопки встановлювані на всіх не дуже дорогих моніторах Цифрові засоби управління ґрунтуються на використанні мікропроцесора, вони забезпечують точне настроювання і більш прості в експлуатації. Більшість цифрових засобів управління обладнані екранними меню, яке з'являється щоразу, коли активізуються настроювання й регулювання За допомогою цифрових засобів управління установки зберігаються в спеціальній пам'яті й не змінюються при вимиканні електроживлення.
Екранні засоби управління зручні, наочні, користувач бачить процес настроювання, який стає більш простим, точним і зрозумілим. Крім цього, усі монітори з меню на екрані показують частоти кадрової и рядкової розгортки, що приходять на монітор, і можна перевірити правильність установки цих параметрів відеокартою комп'ютера

 
 

Цікаве

Загрузка...