WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Пристрої відображення інформації - Реферат

Пристрої відображення інформації - Реферат

для настільних комп'ютерів. Майже не використовується в мобільному вигляді. Ідеально підходить для відображення відео й анімації.
Головною проблемою розвитку технологій LCD для сектора настільних комп'ютерів, схоже, є розмір монітора, що впливає на його вартість. Зі збільшенням розмірів дисплеїв знижуються виробничі можливості. Сьогодні максимальна діагональ LCD-монітора, придатного для масового виробництва, сягає 20", а нещодавно деякі розробники представили 43" моделі й навіть 64" моделі TFT-LCD-моніторів, готових для комерційного виробництва. Але схоже, що результат битви між CRT- і LCD-моніторами за місце на ринку вже відомий. Причому не на користь CRT-моніторів. Майбутнє, скоріш за все, все-таки за LCD-моніторами з активною матрицею. Результат битви став зрозумілим після того, як IBM оголосила про випуск монітора з матрицею, що має 200 пікселів на дюйм, тобто з щільністю удвічі більшою, ніж у CRT-моніторів. Як стверджують експерти, якість картинки відрізняється так само, як при друкуванні на матричному й лазерному принтерах. Тому Основною перешкодою на шляху до широкого використання LCD-моніторів є лише їхня ціна.
Плазмові монітори
Проте існують й інші технології, які створюють і розвивають різні виробники. Деякі з цих технологій звуться PDP (Plasma Display Panels), або просто "plasma", і FED (Field Emission Display).
Такі великі виробники, як Fujitsu, Matsushita, Mitsubishi, NEC, Pioneer й інші, уже почали виробництво плазмових моніторів із діагоналлю 40" і більше, причому деякі моделі вже готові для масового виробництва. Робота плазмових моніторів дуже схожа на роботу неонових ламп, зроблених у вигляді трубки, заповненої інертним газом низького тиску. Плазмові екрани створюються шляхом заповнення простору між двома скляними поверхнями інертним газом, наприклад аргоном або неоном. Фактично кожен піксель на екрані працює як звичайна флуоресцентна лампа. Висока яскравість і контрастність поряд із відсутністю мерехтіння є великими перевагами таких моніторів. Крім того, кут щодо нормалі, під яким можна побачити якісне зображення на плазмових моніторах, істотно більший, ніж у випадку з LCD-моніторами.
Головними недоліками такого типу моніторів є досить висока споживана потужність, що зростає при збільшенні діагоналі монітора, і низька роздільна здатність, обумовлена великим розміром елемента зображення. Через ці обмеження такі монітори використовуються поки що тільки для конференцій, презентацій, інформаційних щитів, тобто там, де потрібні великі розміри екранів для відображення інформації. Однак є всі підстави припускати, що незабаром існуючі технологічні обмеження будуть подолані, а при зниженні вартості такий тип пристроїв може з успіхом застосовуватися у функції телевізійних екранів або моніторів для комп'ютерів.
Технології, що застосовуються при створенні моніторів, можна поділити на дві групи: 1) монітори, побудовані на випромінюванні світла, наприклад традиційні CRT-монітори, і плазмові, тобто це пристрої, елементи екрана яких випромінюють світло в зовнішній світ, 2) монітори трансляційного типу, такі як LCD-монітори. Одним із найкращих технологічних напрямків в області створення моніторів, що поєднує в собі особливості обох технологій, описаних нами вище, є технологія FED (Field Emission Display). Монітори FED побудовані на процесі, який трохи схожий на той, що застосовується в CRT-моніторах, тому що в обох методах застосовується люмінофор, який світиться під впливом електронного променя.
Головна відмінність між CRT- і FED-моніторами полягає в тому, що CRT-монітори мають три гармати, які випускають три електронні промені, що послідовно сканують панель, вкриту люмінофорним шаром, а в FED-моніторі використовується безліч маленьких джерел електронів, розташованих за кожним елементом екрана, і всі вони розміщуються в просторі, меншому по глибині, ніж потрібно для CRT. Кожне джерело електронів керується окремим електронним елементом так само, як це відбувається в LCD-моніторах, і кожен піксель потім випромінює світло завдяки впливу електронів на люмінофорні елементи, як і в традиційних CRT-моніторах.
Пластикові монітори
Є ще одна нова і, на наш погляд, перспективна технологія: це LEP (Light Emission Plastics), або пластик, що світиться. На сьогоднішній день компанія може представити монохромні (із жовтим світінням) LEP-дисплеї,що наближаються за ефективністю до рідкокристалічних дисплеїв LCD, поступаються їм за терміном служби, але мають ряд істотних переваг:
- оскільки багато стадій процесу виробництва LEP-дисплеїв збігаються з аналогічними стадіями виробництва LCD, виробництво легко переобладнати. Крім того, технологія LEP дозволяє наносити пластик на гнучку підкладку великої площі, що неможливо для неорганічного світлодіода (там доводиться використовувати матрицю діодів);
- оскільки пластик сам випромінює світло, зайвими є підсвічування й інші хитрощі, необхідні для одержання кольорового зображення на LCD-моніторі. Більше того, LEP-монітор забезпечує 180-градусний кут огляду;
- оскільки влаштування дисплея надзвичайно просте: вертикальні електроди з одного боку пластику, горизонтальні - з іншого, то зміною числа електродів на одиницю довжини по горизонталі або вертикалі можна досягати будь-якої необхідної роздільної здатності, а також, при необхідності, різної форми пікселя;
- оскільки LEP-дисплей працює при низькій напрузі живлення (менше З В) і має малу вагу, його можна використовувати в портативних пристроях, що живляться від батарей;
- оскільки LEP-дисплей має дуже малий час переключення (менше 1 мікро-секунди), його можна використовувати для відтворення відеоінформації;
- оскільки шар пластику дуже тонкий, можна використовувати спеціальні поляризаційні покриття для досягнення високої контрастності зображення навіть за умови сильного зовнішнього засвічування.
Ці переваги плюс дешевизна призвели до виникнення в LEP-технології вельми райдужних перспектив.
Стандарти безпеки
Перейдемо до питання про стандарти безпеки, тим більше, що на всіх сучасних Моніторах можна зустріти наклейки з абревіатурами ТСО і MPR II. Правда, ще зустрічаються написи "Low Radiation", але насправді це не свідчить про який-не-будь захист, просто так чинили виробники Південно-Східної Азії, щоб привабити увагу до своєї продукції. З метою зниження ризику для здоров'я різними організаціями були розроблені рекомендації до параметрів моніторів, дотримуючись яких, виробники моніторів борються за наше здоров'я. Усі стандарти безпеки для моніторів регламентують максимально допустимі значення електричних і магнітних полів, створюваних монітором при роботі. Практично в кожній розвинутій країні є власні стандарти, але особливу популярність в усьому світі завоювали стандарти, ' розроблені у Швеції і відомі під іменами ТСО і MPRII.
ТСО
ТСО (The Swedish Confederation of Professional Employees - Шведська конфедерація професійних колективів робітників). Більше 80 % службовців і робітників у Швеції мають справу з комп'ютерами, тому головне завдання ТСО - розробити стандарти безпеки при роботі з комп'ютерами, тобто забезпечити своїм членам і всім іншим безпечне й комфортне робоче місце. Крім розробки стандартів безпеки, ТСО бере участь у створенні спеціальних інструментів для тестування моніторів і комп'ютерів.
Стандарти ТСО розроблені з метою гарантувати користувачам комп'ютерів безпечну роботу. Цим стандартам повинен відповідати кожен монітор, що продається у Швеції й у Європі. Рекомендації ТСО

 
 

Цікаве

Загрузка...