WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Пристрої відображення інформації - Реферат

Пристрої відображення інформації - Реферат

до фронтальної частини трубки проходить через модулятор інтенсивності й систему прискорення, що працюють за принципом різниці потенціалів. У результаті електрони отримують велику енергію, частина з якої витрачається на світіння люмінофора Ці світні точки люмінофора формують зображення, видиме на вашому моніторі. Як правило, у кольоровому CRT-моніторі використовується три електронні гармати, на відміну від однієї, що застосовується в монохромних моніторах, які зараз практично не виробляються і мало кого цікавлять. Люмінофорний шар, що вкриває фронтальну частину електронно-променевої трубки, складається з дуже дрібних елементів (настільки маленьких, що людське око їх не завжди може розрізнити). Ці люмінофорні елементи відтворюють основні кольори. Фактично існують три типи різнобарвних частинок, чиї кольори відповідають основним кольорам: червоний, зелений і синій. Кожна з трьох гармат відповідає одному з основних кольорів і посилає пучок електронів на різні ділянки люмінофора, чиє світіння основними кольорами з різною інтенсивністю комбінується, і в результаті формується зображення з необхідним кольором. Наприклад, якщо активувати червону, зелену й синю люмінофорні частинки, то їхня комбінація дасть білий колір.
Для управління електронно-променевою трубкою необхідна також керуюча електроніка, якість якої багато в чому визначає і якість монітора. До речі, саме тип керуючої електроніки, створюваної різними виробниками, є одним із критеріїв, що визначають різницю між моніторами з однаковою електронно-променевою трубкою. Зрозуміло, що електронний промінь, призначений для червоних люмінофорних елементів, не повинен впливати на люмінофор зеленого або синього кольору. Щоб домогтися такої дії, використовується спеціальна маска, структура якої залежить від типу кінескопів від різних виробників, що і забезпечує дискретність (растровість) зображення. ЕПТ можна розділити на і два класи - трипроменеві з дельтаподібним розташуванням електронних гармат і з планарним розташуванням електронних гармат. У цих трубках застосовуються щілинні й тіньові маски, хоча, правду кажучи, вони всі тіньові. Найпоширеніші типи масок - це тіньові, а вони бувають двох типів: "Shadow Mask" І (тіньова маска) і "Slot Mask" (щілинна маска).
Shadow Mask
Тіньова маска - це найпоширеніший тип масок для CRT-моніторів, що складається з металевої сітки перед частиною скляної трубки з люмінофорним шаром. Отвори в металевій сітці працюють як приціл, саме цим забезпечується те, що електронний промінь потрапляє тільки на необхідні люмінофорні елементи і тільки у певних областях. Тіньова маска створює решітку з однорідними точками, де кожна така точка складається з трьох люмінофорних елементів основних кольорів - зеленого, червоного і синього, - які світяться з різною інтенсивністю під впливом променів з електронних гармат. Мінімальна відстань між люмінофорними елементами однакового кольору називається кроком точки і є індексом якості зображення. Крок точки зазвичай вимірюється в міліметрах. Чим менше значення кроку точки, тим вища якість відтвореного на моніторі зображення. Тіньова маска застосовується в більшості сучасних моніторів - J Hitachi, Panasonic, Samsung, Daewoo, LO, Nokia, Viewsonic.
Slot Mask
Щілинна маска - це технологія, що широко використовується компанією NEC. Насправді вона являє собою комбінацію двох технологій, описаних вище. У цьому випадку люмінофорні елементи розташовані у вертикальних еліптичних комірках, а маска зроблена з вертикальних ліній. Фактично вертикальні і смуги розділені на еліптичні комірки, що містять групи з трьох люмінофорних елементів трьох основних кольорів. Мінімальна відстань між двома коміркам називається slot pitch (щілинний крок). Чим менше значення slot pitch, тим вища 1 якість зображення на моніторі. Щілинна маска використовується, крім моніторів від NEC (де комірки еліптичні), у моніторах Panasonic.
Є також ще один вид трубок, у яких використовуються "Aperture Grill" (апертурна, або тіньова, решітка). Ці трубки стали відомі під маркою Trinitron і вперше були представлені на ринку компанією Sony ще в 1982 р. У трубках з апертурною решіткою застосовується оригінальна технологія, де є три променеві гармати, три катоди і три модулятори, але при цьому тільки одне спільне фокусування. Апертурна решітка - це тип маски, що використовується різними виробниками у своїх технологіях для виробництва кінескопів, які мають різні назви, але однакову суть, наприклад технологія Trinitron від Sony або Diamondtron від Mitsubishi.
Ця трубка не має металевої решітки з отворами, як у випадку з тіньовою маскою, а має решітку з вертикальних ліній. Замість точок із люмінофорними елементами трьох основних кольорів апертурна решітка містить серію ниток, що складаються з люмінофорних елементів, вибудованих у вигляді вертикальних смут трьох основних кольорів. Така системазабезпечує високу контрастність зображення і гарну насиченість кольорів, які разом забезпечують високу якість моніторів із трубками на основі цієї технології. Мінімальна відстань між смугами люмінофора однакового кольору називається strip pitch (або кроком смуги) і вимірюється в міліметрах. Чим менше значення strip pitch, тим вища якість зображення на моніторі. Зауважимо, що не можна прямо порівнювати розмір кроку для трубок різних типів: крок точок трубки з тіньовою маскою вимірюється по діагоналі, тоді як крок апертурної решітки, що інакше називається горизонтальним кроком точок, - по горизонталі. Тому при однаковому кроці точок трубка з тіньовою маскою має більшу щільність точок, ніж трубка з апертурною решіткою. А от відстань між отворами маски вимірюється в міліметрах. Чим менший крок точки, тим кращий монітор: зображення виглядають більш чіткими й різкими, контури і лінії виходять рівними й витонченими Стандартною для 14"-го монітора є величина, рівна 0.28 мм, зустрічаються також 0.26, 0.21, 0.31, 0.22 й ін.
Рідкокристалічні монітори
LCD (Liquid Crystal Display - рідкокристалічні монітори) зроблені з речовини, що знаходиться в рідкому стані, але при цьому має деякі властивості, притаманні кристалічним тілам. Фактично, це рідини, що характеризуються анізотропією властивостей, пов'язаних з упорядкованістю в орієнтації молекул. Рідкі кристали були відкриті давно, але спочатку вони використовувалися з іншою метою. Молекули рідких кристалів під впливом електрики можуть змінювати свою орієнтацію і внаслідок цього змінювати властивості світлового променя, Що проходить крізь них. На основі цього відкриття й у результаті подальших досліджень стало можливим виявити зв'язок між підвищенням електричної напруги й зміною орієнтації молекул кристалів для створення зображення. Перше своє застосування рідкі кристали знайшли в дисплеях для калькуляторів і в кварцових годинниках, а потім їх почали використовувати в моніторах для портативних комп'ютерів. Сьогодні, у результаті прогресу в цій області, починають Дедалі більше поширюватися LCD-монітори для настільних комп'ютерів.
Екран LCD-монітора являє собою масив маленьких сегментів (пікселів), якими можна маніпулювати для відображення інформації. Технологічні нововведення дозволили обмежити їхні розміри до маленької точки, відповідно на одній і тій самій площі екрана можна розташувати більшу кількість електродів, що збільшує роздільну здатність LCD-монітора і дозволяє нам відображати навіть складні зображення в кольорі. Для виведення кольорового зображення необхідним є підсвічування монітора ззаду.
CRT-монітор - стандартний монітор

 
 

Цікаве

Загрузка...