WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Пристрої відображення інформації - Реферат

Пристрої відображення інформації - Реферат

символу.
Спеціальний регістр CGA змінює призначення цього біта. Завантажуючи певні значення в цей регістр, користувач або програма можуть вибирати між мерехтінням або зображенням кольору фону з підвищеною інтенсивністю. Однак цей регістр керує всім текстом екрана, тому неможливо одночасно використовувати і мигаючі символи, і підвищену інтенсивність колірного тла.
EGA - поліпшений графічний адаптер
До 1984 р. недоліки CGA стали очевидними. Це виявилося завдяки його широкому розповсюдженню. Текст, що важко читається, і примітивна графіка псували зір більше, ніж будь-яке інше пристосування.
У відповідь на заслужену критику з'явився поліпшений графічний адаптер - EGA. Поліпшення було всебічним: зросла роздільна здатність, можливість забезпечувати графічний режим монохромних екранів, у тому числі улюблених для IBM зелених дисплеїв.
Найістотніша відмінність добре помітна на формованому зображенні. Роздільна здатність була збільшена до 640x350 пікселів. Комірки символів мають розмір 8x14. І хоча така комірка на одну точку вужча, ніж підтримувана MDA, символ формується тією ж матрицею 7x9. Але важливішим було те, що було виділено достатньо місця для підрядкового й надрядкового простору. Завдяки цьому суміжні ряди не зливалися і кольорове зображення тексту сприймалося так само добре, як і монохромне.
Роздільна здатність 640x350 забезпечувалася в графічному режимі. Цей адаптер міг також підтримувати всі графічні режими попередніх адаптерів IBM. Це означає, що EGA здатен забезпечити всі режими застарілого CGA.
Можливості стандарту EGA щодо формування кольорової гами істотно зросли. Задопомогою зміни інтерфейсу "адаптер - дисплей", реалізована палітра EGA була розширена до 64 відтінків (якщо вважати чорний і різні відтінки сірого за окремі кольори). Крім того, завдяки наявності великого ресурсу пам'яті стандарт EGA здатний підтримувати ширшу палітру кольорів з вищим рівнем роздільної здатності. У режимі з максимальною роздільною здатністю і повним використанням ресурсу Пам'яті EGA може одночасно формувати зображення в 16 колірних відтінках, обраних з 64-колірної палітри на екрані в 640x350 пікселів.
MCGA - багатоколірний графічний адаптер
MCGA (Multicolor Graphics Adapter) введений фірмою IBM у ранніх моделях PS/2. Кількість відтворених кольорів збільшена до 262144 (по 64 рівні на кожний з основних кольорів). Крім палітри, введене поняття таблиці кольорів, через яку виконується перетворення 64-колірного простору кольорів EGA у простір кольорів MCGA. Введений також відеорежим 320x200x256, у якому замість бітових площин використовується представлення екрана неперервною областю пам'яті об'ємом 64 000 байт, де кожен байт описує колір відповідної точки екрана. Сумісний з CGA у всіх режимах і з EGA - у текстових, за винятком розміру матриці символу. Інтерфейс із монітором - аналогово-цифровий: цифрові сигнали синхронізації, аналогові сигнали основних кольорів, передані моніторові без дискретизації. Підтримує підключення монохромного монітора і його автоматичне розпізнавання, при цьому у відео-BIOS вмикається режим Додавання кольорів за так званою шкалою сірого для одержання чорно-білого зображення з використанням напівтонів. Додавання виконується тільки при виведенні через BIOS - при безпосередньому записі у відеопам'ять на монітор потрапляє тільки сигнал зеленого кольору (якщо він не має вмонтованого змішувача кольорів).
VGA - масив візуальної графіки ,
VGA (Video Graphics Array) - розширення MCGA, сумісне з EGA, введене фірмою IBM у середніх моделях PS/2.
Так само як і попередні системи, VGA забезпечують різні рівні роздільної здатності у різних режимах функціонування. Але VGA забезпечує набагато більшу кількість режимів. їхня загальна кількість дорівнює 17 Однак у графічному й текстовому режимах досягаються відмінні рівні роздільної здатності.
У графічних режимах при формуванні растрового кольорового зображення досягається роздільна здатність 640x480 пікселів. При цьому формується 16 кольорів, обраних із палітри в 256. Такий самий рівень роздільної здатності забезпечується і для монохромного зображення.
Перехід до стандарту 640x480 пікселів від стандарту EGA (640x350) дозволив поліпшити точність зображення. Стандарт VGA дозволяє створити більш точне зображення з використанням більшої гами кольорів. Співвідношення кількості горизонтальних пікселів до кількості вертикальних, що дорівнює 4:3, найбільш прийнятне, тому що відповідає відношенню боків екрана більшості моніторів.
Новий стандарт здатний підтримувати 256 відтінків екрана одночасно. Кольори вибираються з палітри 262 144 відтінки. У цьому режимі роздільна здатність обмежена рівнем 320x200 пікселів. Це роздільна здатність CGA, що працює в режимі із середньою роздільною здатністю, але останній може працювати одночасно з чотирма кольорами, обраними з палітри в шістнадцять кольорів
Спеціалізовані адаптери IBM
IBM 8514/a - спеціалізований адаптер для роботи з високою роздільною здатністю (640x480x256 і 1024x768x256), з елементами графічного прискорювача. Не підтримує відеорежими VGA. Інтерфейс із монітором аналогічний до VGA/MCGA.
IBM XGA - наступний спеціалізований адаптер IBM. Розширено колірний простір (додано режим 640x480x65536), додано текстовий режим 132x25 (1056x400). Інтерфейс із монітором аналогічний до VGA/ MCGA.
SVGA - супер-VGA
SVGA (Super VGA) - розширення VGA із додаванням вищої роздільної здатності і додаткового сервісу. Відеорежими додаються з ряду 800x600, 1024x768, 1152x864, 1280x1024, 1600x1200 - усі зі співвідношенням 4:3. Колірний простір розширений до 65536 (High Color) або 16,7 млн (True Color) Також додаються розширені текстові режими формату 132x25, 132x43, 132x50. SVGA - це фактичний стандарт відеоадаптера приблизно з 1992 р. і до сьогодні.
Прискорювачі (акселератори)
Для перекладання частини типових операцій щодо роботи із зображенням навмонтований процесор адаптера відеокарти почали доповнюватися набором апаратних можливостей, що називаються прискорювачем, або акселератором. Існують прискорювачі графіки, прискорювачі анімації, прискорювачі тривимірної графіки (30-акселератори) із підтримкою багатошарового зображення, тіней тощо.
Прискорювачі 20-графіки виконують деякі графічні функції на апаратному рівні й їхні можливості зазвичай використовуються для прискорення роботи графічного інтерфейсу користувача (GUI) в операційних системах, таких як, наприклад, Windows, OS/2, X-Windows і т. ін. До числа цих функцій належать переміщення великих блоків зображення з однієї ділянки екрана в іншу (наприклад, при переміщенні вікна), заливання ділянок зображення, малювання ліній, дуг, маскових шрифтів, підтримка апаратного курсору і т. ін.
Прискорювачі анімації, як правило, розвантажують центральний процесор від заключних стадій виведення відеозображення на екран монітора, наприклад, вони можуть здійснювати переведення кольорів з одного представлення в інше, масштабування зображення і т. ін.
Прискорювачі 3D-графіки використовуються для прискорення операцій при побудові тривимірних просторів і допомагають при візуалізації складних тривимірних об'єктів, у сучасних 3D-irpax й інших сферах, наприклад у системах автоматичного проектування
Хоча функції прискорювачів використовуються тільки на заключних стадіях побудови зображення і можуть досить успішно виконуватися і центральним процесором, але практично завжди це найбільш ресурсомісткі операції й застосування прискорювача може призвести до вельми

 
 

Цікаве

Загрузка...