WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Принтери - Реферат

Принтери - Реферат

більшою кількістю обчислень Швидкість друку визначається не тільки роботою процесора, але и істотно залежить від пам'яті, якою обладнаний принтер. Обсяг пам'яті лазерного принтера 1 МБ є нижньою межею, більш відчутним є об'єм пам'яті від 2 до 8 Мб. Кольорові лазерні принтери мають ще більшу пам'ять
Як правило, більшість лазерних принтерів можуть друкувати на папері формату А4 і менше, щоправда, останнім часом з'явилися принтери, здатні друкувати на аркушах формату АЧ Крім того, якщо раніше друк на рулоні вважався прерогативою пише матричних принтерів, то зараз на ринку з'явилися моден лазерних принтерів, які також можуть використовувати для роботи папір у рулоні.
Деякі лазерні принтери можуть друкувати з обох боків аркуша, а в багатьох дорогих моделях передбачена можливість їхнього дообладнання для двостороннього друку
Термічний принтер
Термопринтери практично не використовуються Зазвичай вони встановлюються у факсах, однак колись вони існували як окремі принтери
Сьогодні поширення набули гри технології кольорового термодрукуструминне перенесення розплавленого барвника (термопластичний друк) контактне перенесення розплавленого барвника (термовосковий друк) термоперенесення барвника (сублімаційний друк)
Спільним для останніх двох технологій є нагрівання барвника й перенесення його на папір (плівку) у рідкій або газоподібній фазі. Багатоколірний барвник, як правило, нанесений на тонку лавсанову плівку (завтовшки 5 мкм). Плівка переміщається за допомогою стрічкопротягувального механізму, який конструктивно схожий з аналогічним вузлом голчастого принтера. Матриця нагрівальних елементів за 3-4 проходи формує кольорове зображення.
Термовоскові принтери переносять барвник, розчинений у воску, на папір, нагріваючи стрічку з кольоровим воском. Як правило, для таких принтерів потрібен папір зі спеціальним покриттям. Термовоскові принтери зазвичай використовуються для друку ділової графіки й іншого нефотографічного друку.
Для друкування зображення, що майже не відрізняється від фотографії, і виготовленнядодрукових проб, найкраще використовувати сублімаційні принтери. За принципом роботи вони аналогічні до термовоскових, але переносять зі стрічки на папір тільки барвник (немає воскової основи).
Принтери, що використовують струминне перенесення розплавленого барвника, називають ще восковими принтерами з твердим барвником. При друку блоки кольорового воску розплавляються й вибризкуються на носій, створюючи яскраві насичені кольори на будь-якій поверхні. Отримані в такий спосіб "фотографії" виглядають трохи зернистими, але задовольняють усім критеріям фотографічної якості. Цей принтер не годиться для виготовлення діапозитивів, оскільки краплі воску після висихання мають напівсферичну форму і створюють сферичний ефект.
Існують термічні принтери, що поєднують у собі технологію сублімаційного і термовоскового друку. Такі принтери дозволяють друкувати на одному пристрої як чорнові, так і чистові відбитки.
Швидкість друку термічних принтерів унаслідок інерційності теплових ефектів невисока: для сублімаційних принтерів від 0,1 до 0,8 сторінки на хвилину, а для термовоскових - 0,5-4 сторінки на хвилину.
Ромашковий принтер
Ромашкові принтери - те саме, що друкарські машинки. Сьогодні як таких ромашкових принтерів практично не існує і принцип друку ромашкою використовується в електронних і механічних друкарських машинках. Свого часу такі принтери були вельми поширені, однак із появою більш швидкісних матричних Ударних апаратів, а також лазерних принтерів ромашкові практично зникли, і сьогодні такий спосіб друку використовується тільки в друкарських машинках.
Ромашкові друкувальні пристрої єдині серед всіх описаних пристроїв, які не Формують зображення матрицею з точок.
Механізм друку досить простий і виконаний у такий спосіб. У механічних Друкарських машинках кожна клавіша просто з'єднується з певним важелем, на кінці якого знаходиться відповідна буква. При натисканні на клавішу відбувається удар матриці по барвній стрічці, а через стрічку по паперу. Натомість в іноземних машинках використовується колесо у вигляді ромашки, на пелюстках якої нанесені букви. Кількість пелюстків дорівнює кількості можливих символів плюс додаткові символи для різних способів друку.
Ромашка надівається на спеціальне колесо. Колесо через привод з'єднується кроковим двигуном. Зазвичай весь цей механізм разом із двигуном підмотування стрічки, картриджем з барвною й коректувальною стрічкою виконується на
каретці При вмиканні машинки відбувається початкове позиціонування колеса Це дуже важливий момент у роботі машинки, оскільки від початкового положення відбувається відлік кожної наступної букви. Зазвичай для позиціонування колесо прокручується на повний оберт і защипається механічним способом Після цього процес друку дуже простий. Користувач натискає на клавішу. Процесор обробляє натискання і відраховує, скільки кроків потрібно зробити до наступної букви Після цього кроковий двигун повертає колесо і зупиняє його на потрібній букві Для удару по пелюстці ромашки використовується електромагнітний молоток Через барвну стрічку пелюсток ударяє по паперу. Каретка ставиться перпендикулярно до циліндричного валу, за допомогою якого подається папір Каретка рухається уздовж вала У такий спосіб формується кожна наступна буква в рядку. Для переходу на наступний рядок вал повертається на один крок Усі використовувані двигуни - крокові.
Можлива зміна ромашок, що дозволяє друкувати різними шрифтами або наборами символів
Існує два види барвних стрічок, ганчір'яна, забарвлена барвником, і пластикова з нанесеним барвником.
Стрічка другого виду може використовуватися як коректувальна стрічка. У такому випадку на неї наноситься білий барвник. Така стрічка дозволяє одержати більш чіткий відбиток, однак після кожного удару барвник повністю переноситься на папір Після того як стрічка повністю використовується, її потрібно замінити Ганчір'яна стрічка виконується у вигляді кільця, що дозволяє використовувати ті сама ділянки стрічки кілька разів
Коректування відбувається в такий спосіб: механізм повертає каретку назад Після цього відбувається заміна звичайної барвної стрічки на коректувальну, наприклад, підняттям механізму каретки або підняттям натягнутої коректувальної стрічки Після цього буква, яку потрібно виправити, друкується заново, але вже через коректувальну стрічку.

 
 

Цікаве

Загрузка...