WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Принтери - Реферат

Принтери - Реферат

поліпшення якості зображення й зменшення витрати тонера в деяких апаратах здійснюється попереднє перенесення, у процесі якого послаблюється заряд фоторецептора. Для цього або фоторецептор попередньо освітлюється, або на коротрон переносу подається змінна напруга.
Відокремлення паперу від фоторецептора здійснюється як механічним, так і електричним способом. У першому випадку використовуються або пальці відокремлення, що знаходяться в безпосередній близькості до фоторецептора, або спеціальні ремінці, які встановлюються з одного краю фоторецептора. Край паперу ковзає по ремінцю й потім легко відокремлюється від фоторецептора.
У другому випадку використовується коротрон відокремлення, який зазвичай використовується разом із механічними засобами. Для відокремлення паперу від фоторецептора на коротрон відокремлення подається змінна напруга. Він генерує позитивні й негативні іони. Частина з них послаблює силу притягання паперу до фоторецептора, а частина - забезпечує прилипання тонера до паперу.
Після перенесення копія вже практично готова. Але зображення, отримане на папері, може бути стерте практично будь-яким механічним впливом (наприклад, легким тертям). Природно, така копія не придатна для практичного використання. Для збільшення зчеплення тонера з папером використовується механізм закріплення.
Існує кілька способів закріплення. Найбільш розповсюджений - це термомеханічний спосіб, при якому копія піддається нагріванню і механічному притисканню.
Механізм закріплення називається ф'юзер (піч). Цей пристрійскладається з тефлонового вала, який нагрівається, із кварцовою лампою усередині, і гумового притискного вала. Іноді замість тефлонового вала встановлюється спеціальний керамічний термоелемент, який відокремлюється від паперу термоплівкою. Такі принтери мають менший термін прогрівання і менше енергоспоживання, однак і витримує термоплівка значно меншу кількість копій, і пошкодити її значно легше при неправильному витяганні паперу.
У частині апаратів передбачене змащення вала, який нагрівається, силіконовою змазкою. Це дозволяє уникнути прилипання тонера до валика. Крім того, може використовуватися спеціальний рушник для видалення залишків тонера або іншого бруду, який прилип до вала. Для відокремлення паперу від вала застосовуються пальці відокремлення.
Після перенесення на папір необхідно видалити залишки тонера з фоторецептора. Безпосередньо перед очищенням може використовуватися передочищення за допомогою засвічування фоторецептора або коротрона передочишення, що генерує позитивні й негативні йони.
Залишки частинок тонера видаляються за допомогою ракельного ножа, що знаходиться в безпосередньому контакті з фоторецептором. Ракель виготовляється і точно позиціонується щодо фоторецептора для того, щоб не пошкодити його. Відпрацьований тонер попадає в бункер відпрацьовування. Повторне його використання не рекомендується, оскільки тонер злипається й забруднюється. Можливим є також видалення тонера м'якою щіткою, усередині якої встановлюється система вакуумного відкачування.
Останній етап очищення - це видалення залишкового заряду, що здійснюється за допомогою або джерела світла, або коротрона, знак напруги якого протилежний до знака заряду фоторецептора.
Лазерні принтери, крім механічної частини, містять у собі досить серйозну електроніку. Зокрема, на принтерах установлюється пам'ять великого обсягу для того, щоб не завантажувати комп'ютер і зберігати завдання в пам'яті. На частині принтерів установлюються вінчестери. Електронна начинка принтера також містить різні мови опису даних (Adobe PostScript, PCL і т. д.). Ці мови призначені для того, щоб забрати частину роботи в комп'ютера і передати принтерові.
Існують також апарати класу принтер-копір, або цифровий копір. Вони можуть виконувати функції як лазерного принтера, так і копіра. Цифровий копір спочатку сканує зображення в пам'ять, а потім друкує лазерним способом. Такими є практично всі кольорові копіри, однак вартість комп'ютерного інтерфейсу Для кольорового копіру майже рівна вартості апарата. Крім того, цифрові копіри забезпечують вищу якість передачі відтінків навіть при чорно-білому друку. Сучасна тенденція - це поступове витиснення аналогових (у яких джерелом світла служить лампа) копірів цифровими. Перевагами цифрового друку є вища якість друку і низькі витрати тонера. Можливим є використання цифрового апарата як копіра й принтера одночасно, у деяких моделях можна також користуватися ним як сканером.
Кольоровий друк забезпечується використанням різнобарвного тонера (LMYK-модель). При цьому на копію послідовно напилюється тонер різних кольорів V результаті змішування порошків виходить кольорова копія Тонер кожною кольору зберігається в окремому бункері з власним магнітним валом і носієм У деяких апаратах папір позиціонується на валі перенесення а потім входить у контакт із фоторецептором Процес повторюється 4 рази У деяких апаратах тонер спочатку переноситься на вал перенесення а потім на папір
Висока вартість кольорових апаратів обумовлюється тим, що деякі деталі представлені не в одному, а в чотирьох екземплярах Крім того, використовують ся більш надійні барабани для поліпшеної передачі відтінків, а також більш точний, ніж у звичайних апаратах, механізм подачі паперу, оскільки папір проходить по барабану чотири рази Крім того, використовується фоторецептор іншого складу, а вал переносу узагалі виконується так, щоб довжина його окружності дорівнювала довжині паперу максимального формату.
Рівень шуму при роботі лазерного принтера складає в середньому 40 дБ режимі off-line це значення ще менше.
Через те що лазерний принтер є сторінковим принтером (тобто він формує тля друку повну сторінку, а не окремі рядки, як матричний або струминний) швидкість друку вимірюється в сторінках на хвилину Середній лазерний принтер друкує 6-12 сторінок на хвилину Високопродуктивні принтери що як правило використовуються в комп'ютерних мережах, можуть друкувати до 20 і більше сторінок на хвилину.
Роздільна здатність лазерного принтера по горизонталі й вертикалі визначається різними факторами
1). вертикальна роздільна здатність відповідає кроку барабана і для більшості принтерів складає 1/600 дюйма (для дешевих 1/300 дюйма),
2). горизонтальна роздільна здатність визначається числом точок в одному "рядку" і обмежена точністю наведення лазерного променя
Лазерний принтер обробляє тлі сторінки, що, природно, пов'язано з

 
 

Цікаве

Загрузка...