WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Принтери - Реферат

Принтери - Реферат

дозволяє одержати більш рівномірний заряд поверхні фоторецептора. У ньому, крім дроту, використовується сітка, на яку також подається напруга.
Дикоротрон дозволяє ще точніше регулювати величину заряду. Він складається з двох активних елементів: коронода й екрана. На коронод подається змінна напруга приблизно 5-6 кВ, а на екран - постійна 1-3 кВ. При цьому позитивні йони переміщаються від коронода до екрана, а негативні - до фоторецептора.
Коротрон є джерелом характерного запаху озону, який іде від лазерного принтера під час роботи. Слід зазначити, що при використанні якісних фільтрів і їх своєчасній заміні запах не відчувається. Сьогодні фірми-виробники переходять на безозонову технологію.
Після зарядки на фоторецептор подається зображення. Джерелом світла тут служить лазер, який зменшує потенціал у певних ділянках фоторецептора. При цьому фонові ділянки фоторецептора залишаються зарядженими. Тонер заряджається протилежним зарядом. При контакті тонер притягається підкладкою в ділянки з низькимпотенціалом, пробиті лазером.
Лазерне засвічування здійснюється в такий спосіб: лазерна гармата світить на дзеркало, яке обертається з високою швидкістю. Відбитий промінь через систему дзеркал г призму попадає на барабан і за рахунок повороту дзеркала вибиває заряди по всій довжині барабана Потім відбувається поворот барабана на один крок (цей крок вимірюється в частках дюйма, і саме він визначає роздільну здатність принтера по вертикалі) і викреслюється нова лінія у деяких принтерах, крім повороту барабана, використовується поворот дзеркала по вертикалі, що дозволяє на одному кроці повороту барабана накреслити два ряди точок.
Швидкість обертання дзеркала дуже висока. Вона складає приблизно 7- 15 тис об/хв Для того щоб збільшити швидкість друку, не збільшуючи швидкості дзеркала, його виготовляють у вигляді багатогранної призми. Існують ще додаткові дзеркала, призми і світловоди, що відповідають за фокусування й зміну напрямку променя.
У світлодіодних принтерах замість лазера працює світлодіодна панель. Теоретично світлодіодна технологія більш надійна, оскільки є більш простою. Крім того, принтери зі світлодюдною панеллю більш компактні. Лазерні принтери працюють швидше, але світлодіодні принтери дешевші.
Процес формування зображення на фоторецепторі тонером називається проявленням.
Тонер являє собою дрібнодисперсний порошок, частинки якого складаються з полімеру або гуми і речовини-барвника (для чорного тонера зазвичай використовується сажа).
Можливі два варіанти проявлення - двокомпонентне й однокомпонентне
Двокомпонентне використовується тільки у випадку негативної зарядки фоторецептора Тонер s бункера через спеціальний дозуючий пристрій подається в бункер із носієм Носій (девелопер) являє собою частинки магніт його матеріалу, покритого полімером Прилипання тонера до носія відбуваться за рахунок трибоелектризаціі (електризації тертям). У процесі тертя частинки тонера і носія отримують різні заряди і тонер рівномірно покриває носій Носій у свою чергу прилипає до магнітного вала, який являє собою порожнистий вал із постійними магнітами усередині. Вал, покритий носієм із тонером, входить у безпосередній контакт із фоторецептором, у результаті чого частинки тонера, що мають заряд, протилежний до заряду фоторецептора, притягаються до його заряджених ділянок. Чистий носій із залишками тонера знову попадає в бункер. Носій знову змішується з тонером і попадає на магнітний вал Сам носій не витрачається в процесі проявлення. Однак у результаті тертя носій втрачає полімерний шар, що призводить до його нездатності притягати тонер Крім того, такий носій може викликати механічне ушкодження фоторецептора
Для того щоб тонер не переносився на слабкозаряджені ділянки фоторецептора, на магнітний вал подається напруга зміщення приблизно 100-500 В, знак якої збігається зі знаком заряду на фоторецепторі. За рахунок цього сила притягання тонера до вала збільшується і тонер не переноситься на слабкозаряджені ділянки Регулюючи величину напруги зміщення, можна регулювати насиченість копії, наприклад, для створення гарної копії з поганого оригіналу Сучасні апарати зазвичай самі досить добре регулюють якість копії, практично не вимагаючи втручання оператора
Однокомпонентний прояв, як правило, використовується в апаратах малого баласу і лазерних принтерах У цьому випадку потрібен тонер іншого складу. Природно, такий тонер коштує дорожче Однокомпонентний прояв не передбачає наявності носія. У цьому випадку тонер виготовляється із суміші частинок магнітного матеріалу, полімеру й барвника.
З бункера тонер попадає на магнітний вал. Над валом, на виході з бункера, розташовується заряджаюче лезо (ракель), що виконує дві функції: регулює кількість тонера на валу й заряджає частинки тонера.
Тертя частинок тонера об лезо призводить до зарядки тонера знаком, протилежним до знака заряду фоторецептора.
Перенесення тонера з вала на фоторецептор здійснюється за допомогою напруги зміщення, що прикладається до магнітного вала. У цьому випадку напруга зміщення являє собою змінну напругу з постійною складовою, котра за знаком відповідає знакові заряду фоторецептора. У періоді зі знаком, протилежним до знаку заряду фоторецептора, тонер переноситься на фоторецептор, а в періоді зі знаком, що збігається зі знаком заряду фоторецептора, тонер із фонових ділянок повертається на магнітний вал. Регулювання якості копій відбувається за рахунок зміни постійної складової. Треба зауважити, що у двокомпонентній системі проявлення набагато складніше досягти рівномірного заливання чорним кольором. Це пов'язано з тим, що носій не встигає прийняти достатньо тонера. Ця проблема вирішується використанням двох або трьох валів, які обертаються в різні сторони. Однак така конструкція збільшує вартість апарата.
Процес перенесення - процес, при якому тонер переноситься на папір.
Папір проходить між коротроном переносу й фоторецептором, на якому знаходиться тоненький малюнок. Коротрон переносу надає паперові заряд, що відповідає заряду фоторецептора. У підкладці фоторецептора існує заряд, за знаком протилежний до заряду паперу. За рахунок цього папір притягається до фоторецептора.
Для того щоб тонер переносився на папір, сила притягання між ним і тонером повинна бути більшою, ніж сила притягання між тонером і фоторецептором. Не весь тонер переноситься на папір, тому його залишки видаляються в процесі очищення фоторецептора.
Для

 
 

Цікаве

Загрузка...