WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Принтери - Реферат

Принтери - Реферат

варіант цього методу, що одержав назву "сублімаційний друк".
Другий різновид струминного друку - "спарк" - технологія - в цілому аналогічна до попередньої, але використовує рідке чорнило.
Але основними сучасними технологіями струминного друку є п'єзоелектрична і "бульбашкова" технології.
Перша з них, як видно з назви, використовує явище п'єзоелектрики для нанесення чорнила на папір (плівку). Це дозволяє дуже точно позиціонувати частинки барвника, однак вимагає складного й дорогогопристрою друку (картриджа).
"Бульбашкова" технологія полягає в нанесенні барвника шляхом виштовхування частинок чорнила з резервуара за допомогою бульбашки газу, що утворюється усередині картриджа в результаті різкого локального підвищення температури й тиску.
Саме поява і промислова реалізація "бульбашкової" технології струминного друку були причиною сплеску попиту на струминні принтери, спочатку одноколірні, а згодом практично завжди поліхромні. Однак остаточний вибір був зроблений на користь "бульбашкового" струминного друку (bubble ink jet printing). Цю ж технологію у своїх виробах використовують Hewlett Packard, Canon, Epson і ряд інших виробників.
Вибір саме цієї технології можна цілком пояснити навіть з позицій звичайного користувача. Технологія bubble ink jet дозволяє реалізувати друкувальний вузол пристрою у вигляді дешевого знімного картриджа, вона досить толерантна до якості використовуваного чорнила (хоча, зрозуміло, завжди краще використовувати фірмове чорнило, або чорнило, рекомендоване виробником картриджа). І головне - "бульбашкова" технологія має те, що у світі апаратного забезпечення іменується масштабованістю. Інакше кажучи, збільшення роздільної здатності друку, скажімо, удвічі, для технології bubble ink jet є проблема технологічна, але не принципова
Якість струминного друку залежить від трьох основних факторів: якості друкувального вузла (роздільна здатність), якості чорнила (передача напівтонів і кольору), типу використовуваного носія (він безпосередньо пов'язаний з попереднім фактором - наскільки добре це чорнило поєднується з певним типом паперу або плівки).
Безсумнівно, перший із зазначених факторів впливає на якість друку загалом. Однак він же викликає найбільші технологічні труднощі при реалізації і впливає на кінцеву вартість виробу (на жаль, не в менший бік). При цьому вдалий вибір чорнила, емуляції високої роздільної здатності, а також конструкція картриджа, що зводить до мінімуму ефект "розтікання" чорнила на папері, дозволяють досягти результатів, які не дуже відрізняються від тих, котрі отримують при використанні дорожчого принтера з вищою роздільною здатністю.
Сьогодні в усьому світі струминні друкувальні пристрої вийшли на перше місце за обсягами продажу. Принтери практично безшумні, із легкістю здійснюють кольоровий друк. Отримані за допомогою струминних принтерів друковані копії мають високу роздільну здатність фотографічної якості.
Лазерний принтер
Незважаючи на сильну конкуренцію з боку струминних принтерів, сучасні лазерні принтери дозволяють досягти вищої якості друку.
На жаль, кольорові лазерні принтери досить дорогі. Однак втішає те, що якість одержуваного з їхньою допомогою зображення наближається до фотографічної, а ціни мають тенденцію до зниження. Уже зараз можна придбати кольоровий лазерний принтер усього за кілька тисяч доларів.
Таким чином, для одержання високоякісного чорно-білого друку слід віддавати перевагу лазерному принтеру. Якщо ви бажаєте одержати кольорове зображення, то вам знадобиться кольоровий струминний принтер.
Принцип роботи
В основі роботи лазерного принтера лежить процес сухої ксерографії (лат. xeros - сухий і graphos - писати), який базується на електростатичній фотографії.
Ксерографічний процес був винайдений американським інженером Честером Карлсоном у 1938 р. У листопаді 1940 р. він одержав патент на свій винахід. У 1947 р. американська компанія "Халоїд Компані" придбала цей винахід для розробки першого копіювального апарата, який і був випущений у 1950 р. Згодом ця компанія кілька разів реорганізовувалася, і сьогодні ми знаємо її під назвою Xerox
В основі електростатичної фотографії лежить здатність деяких напівпровідників зменшувати свій питомий опір під дією світла. Такі напівпровідиики називаються фотопровідниками і використовуються для виготовлення фоторецепторів
Фоторецептори зазвичай наносяться на алюмінієвий порожнистий циліндр. У ролі фоторецептора служив або Селен і його сполуки, або органічні сполуки (підкладка). Органічний фоторецептор двошаровий. Перший шар - той, у якому здійснюється перенос заряду, під ним - шар, у якому генерується заряд. За ним іде тонкий шар оксидної плівки, який запобігає витіканню заряду в підкладку. Підкладка - останній алюмінієвий шар. Селеновий фоторецептор складається з "уловлювального шару", що становить собою природну оксидну плівку. Цей шар зменшує швидкість темнового витікання заряду. За ним іде фотопровідний шар, алюмінієва оксидна плівка й підкладка. Існує два види фоторецепторів: стрічкові й циліндричні. Перші зазвичай використовуються в апаратах із дуже високою швидкістю, оскільки дозволяють забезпечувати вищу швидкість експонування.
Зарядка фоторецептора - це процес нанесення рівномірного заряду певної величини на поверхню фоторецептора. Зарядка здійснюється коротроном. Існує кілька їх видів, які ми розглянемо нижче.
Для зарядки на коротрон подається високий потенціал за допомогою високовольтного блока. Між коротроном і фоторецептором утворюється різниця потенціалів у кілька кіловольт, що призводить до ударної іонізації повітря (коронний розряд), і йони накопичуються на поверхні фоторецептора. Частина електронів із заземленої підкладки стікає на землю, при цьому в матеріалі підкладки, поблизу границі з фотопровідником, виникає надлишковий заряд, протилежний до заряду на поверхні фоторецептора. Екран коротрона заземлюють, щоб різниця потенціалів між фоторецептором і коронним дротом не зменшувалася, оскільки ця різниця повинна перевищувати граничну напругу корони (напруга, нижче якої не виникає коронний розряд).
Звичайний коротрон являє собою тонкий дріт зі стійкого до окиснення матеріалу, натягнутий на металевому екрані. При забрудненні або окисненні дроту відбувається погіршення якості копії. При забрудненні екрана може проскакувати іскра між екраном і коротроном, що призводить до повного вигоряння фоторецептора.
Скоротрон - зарядний пристрій, що

 
 

Цікаве

Загрузка...