WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Принтери - Реферат

Принтери - Реферат


Реферат на тему:
Принтери
План
1. Використання принтерів.
2. Види принтерів.
2.1. Матричний принтер.
2.2. Струминний принтер.
2.3. Лазерний принтер.
2.4. Термічний принтер.
2.5. Ромашковий принтер.
Використання принтерів
Персональний комп'ютер являє собою цілком самостійний пристрій, у якому є все необхідне для автономного існування. Однак діяльність комп'ютера була б неповноцінною без Такого простого на перший погляд пристрою, як принтер. Принтер необхідний для виготовлення паперових копій документів, підготовлених на комп'ютері. На зорі обчислювальної техніки принтери використовувалися як основний пристрій виведення інформації - монітори на той час були ще недосконалі й мало поширені. Зараз принтер можна побачити в кожному офісі, у багатьох домашніх користувачів є струминний принтер для друку фотографій і листівок, у касах і банках на матричних принтерах друкуються квитки, документи тощо.
Види принтерів
Принтери можна класифікувати за декількома основними позиціями: принципом роботи друкувального механізму, максимальним форматом аркуша паперу, використанням кольорового друку, наявністю або відсутністю апаратної підтримки мови PostScript тощо.
За принципом друку розрізняються матричні, струминні й лазерні (сторінкові) принтери. Існує ряд інших технологій друку, наприклад сублімаційний друк за рахунок термопереносу, що застосовуються набагато рідше. Лазерна і світлодіодна технології (в останньому випадку замість лазера і дзеркала, що його відхиляє, використовується лінійка світлодіодів) у багатьох випадках, з точки зору кінцевого користувача, нічим не відрізняються. Параметр, що визначає якість друку лазерних принтерів, - роздільна здатність.
Найбільш поширені моделі формату A3 і Legal (тобто розраховані на аркуш паперу трохи більший, ніж А4) Моделі, що працюють із папером формату A3, коштують трохи дорожче Співвідношення кількості продажів у "вузьких" і "широких" принтерів поступово змінюється на користь перших. Більшість моделей принтерів формату A3 використовує матричний або струминний принцип друку.
За гамою відтворюваних кольорів принтери поділяються на чорно-білі, чорно-білі з опцією кольорового друку (такі моделі є серед матричних і струминних) і кольорові У кольорових принтерів у рамках одного типу (струминних) якість друку істотно змінюється від моделі до моделі. У результаті й позиціонуються вони на ринку по-різному Принтери з опцією кольорового друку, як правило, погано відтворюють сторінки, на яких кольорова графіка межує з чорним тлом Останнє отримують шляхом змішування чорнила кількох основних кольорів У результаті чорний колір виявляється недостатньо насиченим, а вартість друку такої сторінки - досить високою.
Для якісного відтворення ілюстрацій, що зберігаються у векторних форматах, важлива наявність вмонтованого інтерпретатора мови PostScript. Формально моделі, що підтримують мову PostScript, приблизно на 25 % дорожчі, ніж аналогічні, що не включають цю опцію. Однак, щоб на практиці скористатися перевагами мови PostScript, доводиться придбавати додаткову пам'ять і різниця в ціні може виявитися вельми істотною Наявність PostScript необхідна для додруковоі підготовки книг, газет, рекламної продукції тощо.
За швидкістю друку можна виділити чотири групи: матричні принтери без автоподачі, принтери, призначені для індивідуального застосування, які забезпечують швидкість друку до 8 стор./хв; принтери, що обслуговують робочі групи зі швидкістю друку до. 20 стор./хв. потужні мережні принтери з продуктивністю більше 20 стор./хв Продуктивність принтера - істотний фактор для організацій, де одним принтером користуються відразу кілька людей. Але якщо мова заходить про індивідуальну експлуатацію друкувального пристрою, цей показник ролі не відіграє
Швидкість при кольоровому друку, як правило, значно нижча, ніж при друку одним чорним кольором
Матричний принтер
Матричний принтер (Dot-Matrix-Printer) протягом довгого часу був стандартним пристроєм виведення для PC У той час, коли струминні принтери працювали ще незадовільно, а ціна лазерних була досить високою, ці принтери повсюдно використовувалися з комп'ютерами Вони ше часто застосовуються і сьогодні Переваги матричних принтерів визначаються, насамперед, швидкістю друку 1 їхньою універсальністю вони працюють з будь-яким папером, а також мають низьку вартість друку
Існують 4 види матричних принтерів 9-. 18- і 24-голкові принтери і рядковий принтер
При виборі принтера завжди враховують завдання, що будуть перед ним поставлені Якщо потрібен принтер, який повинен цілий день безперервно друкувати різні формуляри, або швидкість друку важливіша, ніж якість, то альтернативи матричному принтерові на сьогодні немає.
Узагалі цей принтер є більш універсальним принтером при роботі з папером, ніж лазерний або струминний, для яких, як правило, неможливе використання паперу в рулоні.
До параметра "швидкість друку" треба ставитися обережно. Виготівники завжди вказують теоретичну швидкість друку, тобто максимально можливу швидкість чорнового (Draft) режиму, при цьому якість друку не відіграє ролі. LQ-друк для матричних принтерів триває зазвичай довше. Ще довше доводиться очікувати o. друку графіки, тому що при цьому набір знаків не читається з внутрішньої пам'яті (ROM) принтера, а кожна друкована точка повинна розраховуватися.
Матричні принтери обладнані внутрішньою пам'яттю (буфером), що приймає дані від PC. Обсяг пам'яті недорогих матричних принтерів складає вш 4 до 64 КБ. Хоча існують моделі, що мають і більший обсяг пам'яті.
Матричний принтер є механічним пристроєм, а робота механічних вузлів завжди супроводжується шумом.
Струминний принтер
Історія розвитку струминного друку нараховує кілька десятиліть. Генеральна ідея, загалом, залишалася увесь час незмінною - нанесення рідкої фарби на папір або інший матеріал. Пропонованих способів було дуже багато. У підсумку сформувалося чотири самостійні напрямки в розвитку струминного друку, кожен із яких має як незаперечні переваги, так і недоліки.
Найбільш ранньою технологією, що зробила струминний друк доступним і порівняно дешевим, була технологія "сухого чорнила" - "dry ink jet". Під впливом високої температури частинки твердого барвника (найчастіше це був графіт) розплавлялися і під тиском наносилися на папір. Цей метод дотепер застосовується в калькуляторах і деяких типах принтерів. На сьогодні, однак, з'явився цікавий

 
 

Цікаве

Загрузка...