WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Операційні системи. Windows - Реферат

Операційні системи. Windows - Реферат

16-розрядними прикладними програмами й драйверами пристроїв. Але на практиці стійкість системи виявляється кращою, ніжу Windows З.Іх. Продуктивність Windows 95 дивовижно висока. На повільних системах, оснащених ОЗП не більше 4 МБ, її показники майже такі ж, а іноді й кращі, ніж результати Windows 3.1х, у залежності від виконуваної операції. На більш швидкодіючих системах із більшою пам'яттю вона залишається вельми конкурентоспроможною в одно- і багатозадачному режимах роботи
Windows NT 4.0
Восени 1996 р. на прилавках магазинів з'явилася Windows NT 4.0. її новий інтерфейс цілком збігається з тим, шо використовується у Windows 95.
Не все, що є у Windows 95, є у NT 4.O. Найбільш помітною є відсутність підтримки конфігурації пристроїв за принципом Plug&Play. Додати периферійний пристрій до системи на базі NT набагато складніше, ніж у випадку Windows 95 Деякі зміни торкнулися й архітектури: досягнута вища швидкодія і знижені потреби в пам'яті, однак новий об'єктно-орієнтований інтерфейс зводить ш досягнення нанівець, і система загалом залишається такою ж вимогливою до обсягу пам'яті.
Одночасно з виходом клієнтської версії Windows NT Workstation вийшла і серверна ОС Windows NT Server.
Windows 98
25 червня 1998 p. була випущена Windows 98, яка була удосконаленням Windows 95. Вона має "браузерний" (Web) інтерфейс, що стирає грань між переміщеннями в межах Робочого столу і в комп'ютерних мережах, містить як нові технології, так і удосконалені. Якщо в Провіднику Windows 98 вибрати в меню View (перегляд) нову опцію Web View (Web-перегляд), переміщення по жорсткому диску вашого комп'ютера забезпечуватиме Internet Explorer 4.0. Засіб Active Desktop дозволяє за допомогою компонентів ActiveX додавати безпосередньо до Робочого столу перегляд Web, виведення новин у режимі реального часу і навіть телепередачі. Це називається "відокремленням" інтерфейсу користувача від операційної системи і забезпечує можливість вносити поверхневі нововведеня без заміни версії ОС.
У Windows 98 введена перероблена файлова система - FAT32, - яка більш ощадливо використовує дисковий простір і підтримує жорсткі диски обсягом до 2 Тбайт. Нова версія підтримувала мультимедійні доповнення ММХ до набору інструкцій процесора Pentium. Змінився і спосіб зв'язку між файлами програм.
Це зроблено для подолання проблем, які виникають при випадковому видаленні DIL, і удосконалення не дуже зрозумілого процесу деінсталяції у Windows 95 Перероблена Панель управління не гак перевантажена значками, як у Windows 95 і в ній з'явилися майстри, що допомагають користувачеві при налагодженні системи Розширення, орієнтовані на мережу, дозволяють комп'ютерам запиту вати центральний сервер або Web сторінку про появу там нових програм, щоб завантажувати обновлені компоненти Удосконалена система управління живленням для блокнотних ПК може виключати PC-карти, які інтенсивно витрачають енергію, реалізована також підтримка стандарту на 32-розрядні PC-карти - CardBus.
Пізніше, у 1999 і 2000 роках з'явилися нові версії Windows 98 Windows 98 SE- (Second Edition) і Windows Millennium Edition (ME-)
Windows 2000
Windows 2000. що вийшла 17 лютого 2000 p операційна система ОС Microsoft, заснована на технології Windows NT що відбито в первісній назві проекту - Windows NT 5 0 NT
Windows 2000 - повністю 32-розрядна ОС із пріоритетною багатозадачністю і поліпшеною реалізацією роботи з пам'яттю В основі проекту Windows 2000 лежать ті ж принципи, що колись забезпечили успіх NT
1 Сумісність (Compatibility) Система має звичний інтерфейс ОС сімейства Windows, підтримку файлових систем NTFS5, NTFS4, І-АТ16 і ІАТ12 Більшість програм, написаних під MSDOS, W9x, NT4 а також деякі програми під OS/2 і POSIX запускаються й функціонують без проблем При проектуванні NT враховувалася можливість роботи системи в різних мережних середовищах тому в комплект входять засоби для роботи в Unix і Novell мережах
2 Можливість перенесення (Portability) Система працює на різних процесоpax сімейства х86 виробництва Intel і AMD Реалізація підтримки процесорів інших архітектур можлива, що потребує деяких зусиль
3 Можливість масштабування (Scalability) У W2k реалізована підтримка технологій SMP і COW (Cluster Of Workstations) Кількість процесорів при використанні SMP може сягати 32 (64, при використанні ядра і HAL-a, написаного виробником комп'ютера)
4 Система безпеки (Security) повністю задовольняє специфікації С2 за технологією АН Б США. Правда, для повної підтримки потрібне устаткування, яке також задовольняє цій специфікації
5 Розподілена обробка (Distributed processing) W2k має вбудовані в систему мережні можливості, що забезпечує можливість зв'язку з різними типами комп'ютерів-хостів завдяки наявності різноманітних транспортних протоколів і технологіі "клієнт-сервер"
6 Надійність і стійкість до відмови (Reliability and robustness) Архітектура ОС захищає програми від ушкодження одна одною і самою операційною системою При цьому використовується стійка до відмови структурована обробка особливих ситуацій на всіх архітектурних рівнях, що включає відновлювальну фай лову систему NTFS і забезпечує захист за допомогою вбудованої системи безпеки й удосконалених методів керування пам'яттю
7. Локалізація (Localization) Система надає можливості для роботи в багатьох країнах світу на національних мовах, що досягається застосуванням стандарту ISO Unicode.
8. Розширюваність (Extensibility).Завдяки модульній побудові системи можна додавати нові модулі на різні архітектурні рівні ОС.
Windows 2000 вийшла в кількох редакціях - Windows 2000 Professional, Windows 2000 Server, Windows 2000 Advanced Server і Windows 2000 DataCenter Server. Відрізняються вони одна від одної, по-перше, кількістю служб і програм, що входять до комплекту, по-друге, ступенем підтримки апаратного забезпечення. Наприклад, Professional не підтримує більше 2 процесорів, Server підтримує вже 4 процесори. Advanced Server - 8 процесорів, a DataCenter - 64. Крім цього, вони сильно розрізняються за ціною.
Windows XP
Нова ОС від Microsoft була представлена 25 жовтня 2001 р. У ній зроблена спроба об'єднати дві лінійки Windows 9x і NT, що раніше існували незалежно. Спочатку цей проект називався Whisler, але зараз він розділився на дві лінії: Windows XP, що позицюнується на заміну Windows 9x і Windows 2000 Professional, і Windows NET, що позицюнується на заміну NT Server усіх сортів. Незалежно від назви, усі вони є прямими спадкоємцями Windows 2000 і продовжувачами лінійки Windows NT Цей факт і визначає основні особливості Windows XP. Це повністю 32-розрядна ОС із пріоритетною багатозадачністю. У її основі лежать ті ж принципи, на яких базувалися всі NT.
Спочатку були випущені дві версії - Windows XP Home і Windows XP Professional. Крім цього, існує 64-бітна версія Windows XP Professional, зроблена для 64-бітного Intel Itanium. Пізніше будуть випущені Windows. NET Server, Windows. NET Advanced Server і Windows. NET Datacenter Server (x86 і 64-розрядна для кожного). XP Home позицюнується як ОС на заміну лінійки Windows 9x, XP Professional як заміна для Windows 2000 Professional. З істотних відмінностей між ними можна відзначити тільки відсутність підтримки SMP у XP Home. Але, незважаючи на це, навіть XP Home побудована на ядрі NT, тому можна говорити про давно очікувану офіційну смерть лінійки Windows 9x та ідеології MS-DOS разом із нею. Windows NET відрізняється від ХР наявністю системних служб і програм, властивих серверу, і підтримкою більш міцного заліза. Так, якщо XP Pro підтримує SMP тільки на два процесори, то NET Server - уже на 4, NET Advanced Server - на 8, a NET Datacenter Server - на 32.

 
 

Цікаве

Загрузка...