WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Операційні системи. Windows - Реферат

Операційні системи. Windows - Реферат

протоколу управління розширеною пам'яттю EMS 4.0. Версія Windows/386 надавала трохи більше можливостей. Використовуючи апаратні переваги процесора 80386, це середовище могло стимулювати розширену пам'ять у додатковій пам'яті й виконувати одночасно кілька програм, працюючи у віртуальному 8086 режимі процесора 80386.
Але навіть при наявності Windows/386, високопродуктивних процесорів, значної кількості пам'яті й підтримки VGA-графіки середовищу Windows не вистачало великої кількості прикладних програм. Більшість фірм - виробників Програмного забезпечення робили ставку на OS/2. До їхнього числа належали norland і Lotus. У їхніх планах розробка програм для середовища Windows найближчим часом не передбачалася.
Windows 3.0
Великим кроком уперед став випуск у травні 1990 року версії Windows 3.0. І Фірма Microsoft ввела підтримку захищеного режиму процесорів 80286 і 80386, що давало прикладним програмам більше пам'яті. Підтримка 386 розширеного режиму була перенесена з Windows/386. Прикладним програмам тепер виділялося до 16 МБ пам'яті, причому організованої не за сторінками; як у LIM EMS, а доступної для одночасного використання. Була реалізована псевдобагатозадачність і можливість виконання DOS-програм у вікні
Помітно покращився інтерфейс користувача. Програми управління файлами File Manager і Program Manager були виконані в стилі самого середовища, з'явилася програма конфігурації Control Panel, були додані пропорційні шрифти, а також об'ємні елементи інтерфейсу смуги прокручування й кнопки.
Зміни в роботі дисплейних драйверів і можливість адресації більшого обсягу пам'яті дозволили Windows працювати істотно швидше. Нарешті і користувачі, і розробники програмних продуктів одержали саме те середовище, якого вони так довго чекали.
Серед фірм - виробників програмного забезпечення почалася справжня Windows-істерія: усе, що можна і не можна було перенести в це середовище, одержувало назву for Windows Компілятори, електронні таблиці, графічні пакети, комунікаційні програми, ігри - усе йшло на вівтар Windows. У такій гонитві І багато фірм задихалися, відставали, інші виривалися вперед. Друзів не було і немає, невеликі й великі фірми, що вчасно не розвернулися у 6iK'Windows, зміталися зі шляху, їх скуповували, з ними об'єднувалися, обмінювалися акціями, одним словом, неповороткі клієнти просто знищувалися. Багато фірм зростало на очах ще вчора вони пропонували один-два продукти, які працювали у середовищі DOS, а вже сьогодні - широкий спектр Windows-продуктів. Нехай І не дуже високої якості, зате сьогодні.
Windows 3.1
Незважаючи на всі удосконалення, у середовищі Windows 3.0 були й істотні недоліки, недостача системних ресурсів, що не дозволяло використовувати наявну пам'ять, і знамениті системні помилки (UAE), що траплялися набагато частіше, ніж цього можна було очікувати. Вирішення цих проблем призвело до появи версії Windows 3.1, яка первісно планувалася як невелике поліпшення версії 3.0. Насправді введення підтримки масштабованих шрифтів технології TrueType і виправлення ряду принципових помилок перетворили Windows 3.1 на самостійний проект, до якого в результаті додалися значні нововведення. Так, був реалізований протокол створення складених документів OLE, документований протокол Drag-and-Drop, поліпшений інтерфейс із протоколом DDE (бібліотека DDEML), введені панелі діалогу загального призначення (COMMDLG), у відповідь на численні запити були відкриті раніше недокументовані функції і робочі області ядра (TOOLHELP). Одним словом, середовище Windows перетворилося на корисний інструмент для розробників і зручний графічний інтерфейс - для користувачів
Windows for Workgroups 3.11
У листопаді 1992 р фірма Microsoft випустила трохи обновлену версії Windows - Windows for Workgroups 3.11, першу операційну систему Windows, що включає у свій склад мережні засоби Ця система логічно продовжує лінію Windows і дозволяє з'єднати в єдину мережу окремі комп'ютери за безсерверною схемою (однорангова мережа), а також дозволяє працювати як мережний клієнт для сервера Windows NT. Тепер для організації мережі необхідно мати тільки Windows і відповідне обладнання - мережні карти, кабелі й т.д. У Windows for Workgroups уперше почали використовуватися 32-розрядні драйвери віртуальних пристроїв (Vx) і 32-розрядний доступ до жорсткого диска, що значно підвищило продуктивність Ще одним нововведенням стало те, що Windows for Workgroups працювала тільки в 386-му розширеному режимі, у такий спосіб підписуючи смертний вирок застарілим 286-м процесорам
Windows NT 3.51
Windows NT, випущена в липні 1993 p., розроблена як операційна система високого класу для комп'ютерів класу high-end. Вона спочатку розроблялася як мережна операційна система для роботи як у функції сервера, так і робочих станцій. Windows NT - це не послідовниця Windows 3.x, а нова операційна система, що відкриває нову лінію Windows. Зовні Windows NT дуже сильно схожа на Windows 3.x, але її внутрішня структура докорінно відрізняється від Windows 3.x Архітектура Windows NT розроблялася таким чином, щоб система мала максимальну стійкість і надійність І, треба сказати, ие розробникам вдалося. Windows NT забезпечує таку ж стабільність, як і сервери UNIX Windows NT функціонує не тільки на платформі Intel, але і на RISC-процесорах PowerPC, MIPS R4000, DEC Alpha Windows NT може виконувати додатки DOS. Win 16, Win32, POSIX і додатки OS/2, які не використовують графічний інтерфейс Одним із найважливіших нововведень стало використання нової файлової системи NTFS, що забезпечує високу надійність файлової системи і можливість відновлення інформації після збоїв Крім того, можуть використовуватися стара система FAT і HPFS (OS/2 Warp), що дозволяють використовувати Windows NT на одному розділі жорсткого диска з DOS і OS/2. Також нововведенням стала підтримка симетричної мультипроцесорної обробки й технології OpenGL, що дозволяє працювати з 3-вимірними об'єктами. На жаль, цю операційну систему навіть зараз не може собі дозволити більшість користувачів, тому що вона надзвичайно вимоглива до апаратури Для її установлення необхідно мати процесор 386/25, 12 МБ ОЗУ, 90 МБ вільного місця на диску.
Windows 95
24 серпня1995 р. у продаж надійшла нова операційна система Windows 95. Ще до виходу було продано близько 400 тис. екземплярів beta-версій цієї системи. Уся комп'ютерна громадськість буквально зациклилася на цій системі - вихід Windows 95 став найголовнішою подією 1995 р. Почався шквал усі журнали писали про Windows 95, почали виходити книги, проводилася широка рекламна кампанія, усі виробники програмного забезпечення почали переробляти свої продукти для цієї нової операційної системи, виробники комп'ютерів і комплектуючих намагалися одержати логотип Designed for Windows 95. Причина ж, через яку Windows 95 опинилася в центрі загальної уваги, проста: це найважніше обновлення системи Windows із часу появи в 1990 p. Windows 3.0. Користувачі тепер одержали переваги об'єктно-орієнтованого інтерфейсу, включаючи справжній "робочий стіл" і піктограми, копіювання й видалення технікою перетягування (drag-and-drop), укладеш папки і легкодоступний діалог для задавання властивостей. Файлова система розпізнає довгі імена файлів і відповідає метафорі "робочого столу".
Windows 95 внесла значні поліпшення в архітектуру Windows, включаючи дійсно 32-розрядний інтерфейс прикладного програмування (АРІ), захищені адресні простори для її власних 32-розрядних прикладних програм, що витісняє багатозадачність, поділ прикладних програм на потоки і більш широке використання віртуальних драйверів пристроїв. Модель захисту пам'яті реалізована із серйозними компромісами, метою яких було досягти сумісності з існуючими

 
 

Цікаве

Загрузка...