WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Операційні системи. Windows - Реферат

Операційні системи. Windows - Реферат


Реферат на тему:
Операційні системи. Windows
План
Історія створення Windows
1. Windows
2. ОС Windows 2.0.
3. Використання процесора 80386
4. Windows 3.0
5 Windows 3.1.
6. Windows for Workgroups 3
7 Windows NT 3.5
8 Windows 95
9 Windows NT 4.0.
10. Windows 98
11 Windows 2000
12 Windows XP
Історія створення Windows
Операційна система - це програма, що виконує функції посередника між користувачем і комп'ютером.
ОС, виконуючи роль посередника, переслідує дві мети: ефективно використовувати комп'ютерні ресурси і створювати умови для ефективної роботи користувача.
Як ресурси комп'ютера зазвичай розглядають.
- час роботи процесора;
- адресний простір основної пам'яті;
- устаткування введення/виведення;
- файли, що зберігаються в зовнішній пам'яті. Таким чином, основні компоненти ОС:
- управління процесами (розподіляє ресурс - процесорний час);
- управління пам'яттю (розподіляє ресурс - адресний простір основної пам'яті);
- управління пристроями (розподіляє ресурси - устаткування введення/ виведення);
- управління даними (розподіляє ресурс - дані або файли).
Функціонування комп'ютера після вмикання живлення починається із запуску програми первісного завантаження - Boot Track. Програма Boot Track ініціалізує основні апаратні блоки комп'ютера й регістри процесора (CPU), накопичувач пам'яті, контролери периферійного устаткування. Потім завантажується ядро ОС, тобто Operating System Kernel.
Надалі ОС реагує на події, які відбуваються в системі, як програмні, так і апаратні, і викликає модулі, що відповідають за їхнє виконання.
ОС є як середовищем для організації роботи користувача, так і середовищем виконання й взаємодії різних програм.
На даний момент найпоширенішою операційною системою на ПК є операційна система Windows фірми Microsoft. Кількість проданих копій Windows вимірюється сотнями мільйонів екземплярів.
У ті часи, коли робота над Windows тільки починалася, вважалося, що майбутнє належить інтегрованим середовищам. Фірма VisiCorp - творець першої електронної таблиці VisiC ale, займалася створенням пакета Vision, що працював І v текстовому режимі з можливістю управління маніпулятором "миша" Пакет І призначався для об'єднання кількох програм однією багатовіконною оболонкою Фірма Quarterdesk у той час розробляла пакет DESQ. що згодом став основою для й багатозадачного середовища DESQView.
Позиція фірми Microsoft була іншою Після відвідування дослідницького цен і гра Xerox PARC президент фірми Білл Гейтс вирішив зайнятися створенням графічного середовища, що послужило б стандартною платформою для розробників прикладних програм Тоді ж цей центр відвідав і Стів Джобс, творець комп'ютерів Macintosh і пізніше NeXT Яке враження на обох молодих людей справило побачене добре відомо. Отже Microsoft поставила собі завдання створити платформи для розробників Передбачалося забезпечити розробників вмонтованими функціями для реалізації інтерфейсу користувача і його компонентів (вікон, меню, па печей діалогу), що могли б управлятися за допомогою клавіатури або миші
Коли робота над середовищем Windows тільки починалася, у розпорядженні Microsoft був комп'ютер із процесором 8088 і максимальним обсягом пам'яті 640 КЬ Передбачалося, що користувачі цього середовища мають приблизно 2% КЬ пам'яті, а жорсткий диск їм недоступний через високу ціну Найкращим графічним адаптером у ті часи був CGA із роздільною здатністю 320 на 200 при І роботі з чотирма кольорами Адаптер Hercules, який забезпечував роздільну здатність 720 на 348 у монохромному режимі, був тоді новинкою Робота графічного середовища в таких умовах була, безумовно, повільною У 1983 р почали являтися перші відомості про розробку Windows.
Наприкінці 1984 р здавалося, що розробка Windows не завершиться ніколи У листопаді 1984 р фірма Microsoft оголосила, що вихід Windows відкладений до червня наступного року На той час на ринку були присутні два аналогічні продукти - TopView фірми IBM і VisiOn фірми VisiCorp. обидва працювали в текстовому режимі.
У той час Білл Гейтс покладав великі надії на графічне користувацьке середовище (концепції "комп'ютер у кожному домі і на кожному столі" і "миттєво І доступна інформація" з'явилися трохи пізніше) Незважаючи на високу ціну і низьку продуктивність, на ринку відчувався деякий вплив комп'ютерів Macintosh хоча в 1984 р з'явилися комп'ютери IBM PC і Compaq
Windows 1.0
Коли фірма Microsoft скликала прес-конференцію на виставці Comdex, що проходила в листопаді 1985 р у Лас-Вегасі, багато хто вважав цю подію останнім шансом, особливо після того, як середовище Windows не було випущене, як було обіцяно у червні того ж року Прес-конференція плавно перейшла в презенташю нового продукту - Microsoft Windows 1 0
Порівняно з інтерфейсом Macintosh, середовище Windows 1 0 виглядало. м'яко кажучи, "блідим" Вікна на екрані не перекривалися (а розташовувалися заповнюючи екран, що називається tile), але мали кнопки для зміни розміру і могли переміщатися за допомогою миші У першій версії Windows не була реалізована метафора "робочої поверхні" (desktop), яка на той час уже була в середовищі Мас і в графічній оболонці GEM фірми Digital Research Програма керування файлами MS-DOS Executive працювала в текстовому режимі.
Середовище Microsoft Windows 1 0 було невимогливим до ресурсів для його і роботи було достатньо 256 КБ пам'яті й комп'ютера з двома дисководами. Але як показало опитування перших користувачів, наявність жорсткого диска і 640 КБ пам'яті істотно підвищували продуктивність середовища. Ряд проблем дув вирішений, коли фірма Microsoft ввела підтримку розширеної пам'яті (L.IM), стандарт якої був спочатку розроблений фірмою Lotus для роботи електронної таблиці 1-2-3.
Використовуючи розширену пам'ять, середовище Windows 1.03 могло скопіювати код і дані в розширену пам'ять, замість жорсткого диска, але програми могли виконуватися тільки в оперативній пам'яті. Для Windows 1.0 поставлялося кілька прикладних програм Aldus Page Maker 1.0 (перенесений з Macintosh) і графічний пакет In-A-Vision фірми Micrografx. Обидві програми працювали надзвичайно повільно, навіть на комп'ютерах класу PC AT.
Очевидно, що для того, щоб Windows зайняла провідне положення, були необхідні докорінні зміни. У 1987 р. відбулися дві значні події: була оголошена перша версія системи управління електронними таблицями Excel for Windows (чомусь версії 2.0) і нова версія середовища Windows.
Windows 2.0
У порівнянні з версією 1.0, версія Windows 2.0 мала ряд удосконалень. Тоді як програма MS-DOS Executive як і раніше працювала в текстовому режимі й не . було графічної програми управління файлами і робочої області, з'явилися вікна, що перекриваються, із кнопками максимізації і мінімізації. Підтримка вікон, що перекриваються, стала однією з причин тривалих судових процесів між фірмою Apple іфірмами Digital Research (графічна оболонка GEM) і Microsoft. Вікна могли переміщатися на екрані; була реалізована підтримка клавіатурних еквівалентів для більшості стандартних команд і функцій меню.
Не менш важливим було введення протоколу динамічного обміну даними (DDE), і пакет Excel виявився першим прикладом використання цієї концепції. Протокол давав можливість установити динамічний зв'язок між програмами. Аналогічний протокол був реалізований фірмою Apple тільки в рамках операційної системи System 7 у 1990 р.
Використання процесора 80386
Через рік середовище Windows було поділене на два продукти, символізуючи у такий спосіб поділ ринку на системи з процесором 386 і без нього. Версія Windows/286 була удосконаленою версією Windows 2.0 із підтримкою

 
 

Цікаве

Загрузка...