WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Можливості текстових редакторів - Реферат

Можливості текстових редакторів - Реферат

відновити, якщо туди не зроблений новий запис чергової операції копіювання, переміщення, видалення. Новий фрагмент тексту замінює попередній.
Операція відкочування
У багатьох програмних засобах, у тому числі й у текстовому процесорі, передбачена операція відкочування. Для реалізації цієї операції текстовий процесор фіксує послідовність дій щодо зміни тексту у вигляді послідовних кроків. Спеціальною командою відкочування (Undo) користувач може повернути документ до того стану, який був за кілька кроків тому, тобто "відкотитися". Глибина можливого відкочування залежить від середовища, потужності використовуваного комп'ютера й інших причин. Поряд із командою відкочування існує команда скасування відкочування (Redo).
Форматування тексту
Суть форматування
Операції форматування включають у себе розбивку тексту на рядки (у рамках абзацу) і сторінки, вибір розташування абзаців, відступів між абзацами, обтікання окремих абзаців, а також видів і написання шрифтів. Ці операції виконуються різними текстовими процесорами з різним ступенем автоматизації. Наприклад, розбивку на рядки й сторінки Microsoft Word виконує автоматично (ця властивість - характерна риса потужних текстових процесорів). Лексикон автоматично розбиває тільки на рядки, а розбивку на сторінки виконує лише за спеціальною командою. MultiEdit і те й інше виконує за командою. Таким чином, після введення з клавіатури вихідних установок (команд) форматування, обумовлених конкретним видом документа, текстовий процесор автоматично переформатує документ.
Суть форматування полягає в здатності текстового процесора змінювати оформлення документа на сторінці, а саме:
- змінювати границі робочого поля, визначаючи поля зверху, знизу, зліва, справа;
- встановлювати міжрядковий інтервал (розрідженість рядків на сторінці) і міжбуквений інтервал у слові;
- вирівнювати текст - центрувати, притискати до лівої або правої границі;
- рівномірно розподіляти слова в рядку;
- використовувати різні шрифти і т. ін.
При редагуванні документа змінюється його вміст, а при форматуванні - його зовнішній вигляд. У текстових редакторах розрізняють форматування символів і форматування абзаців.
При форматуванні символів, як правило, задаються параметри шрифту гарнітура, розмір, написання, тип підкреслення та інше.
Гарнітура шрифту - це термін, яким визначається загальна форма символів. Наприклад, гарнітура roman є загальною назвою для цілого сімейства класичних шрифтів і відрізняється зарубками на кінцях букв і комбінацій товстих і тонких ліній у накресленні символу. Ця гарнітура легко читається, тому розроблювачі шрифтів створили на її базі безліч шрифтів подібного вигляду, наприклад шрифт Times New Roman, що поставляється з Windows
Для будь-якого фрагмента документа (слова, рядка, абзацу, речення або всього документа) можна задати шрифт. Поняття шрифту містить у собі сукупність таких параметрів:
- тип шрифту (або гарнітура). Це може бути Тайме, Кур'єр і т. д. ,
- розмір шрифту. Задається в пунктах. Наприклад: 14 пт, 16 пт і т. д. ,
- написання (звичайний, напівжирний, курсив, напівжирний курсив);
- тип підкреслення (одинарне, подвійне, хвилясте і т. д.);
- колір шрифту;
- ефекти (верхній і нижній індекс, закреслювання, тінь і т. д.);
Для задавання іншого шрифту виділіть спочатку фрагмент, у якому ви збираєтеся поміняти шрифт. Потім для зміни типу шрифту, розміру й написання скористайтеся панеллю інструментів.
Якщо потрібно збільшити (зменшити) розмір шрифту, то розкрийте список розмірів і виберіть потрібне значення або введіть його самостійно.
Щоб змінити тип шрифту, розкрийте список шрифтів і виберіть необхідний.
Зробити виділений фрагмент тексту напівжирним, курсивом або підкресленим (у будь-яких поєднаннях) можна натисканням відповідних кнопок на панелі інструментів. З їхньою ж допомогою відповідні ефекти можна скасувати.
У редакторі Microsoft Word тонше форматування шрифту можна виконати, виділивши фрагмент тексту і вибравши команду Формат/Шрифт. Ця команда викликає діалогове вікно, у якому можна зробити всі передбачені варіанти шрифтового оформлення.
За допомогою елементів цього вікна можна змінити не тільки тип і розмір шрифту, але й усі інші його параметри. Зробивши необхідні настроювання, натисніть клавішу ОК.
До більшості шрифтів, крім звичайних символів, зображених на клавішах клавіатури, входять спеціальні символи й значки. Ці символи застосовуються при створенні документів наукового або технічного характеру, а також при роботі не з англійською, а з деякими іншими мовами. Оскільки символів такого Роду на клавіатурі немає, у Word є діалогове вікно для їх вставки
Поняття абзацу
Форматування часто застосовується до абзаців.
Ви помітили, що як тільки введений текст досягне правої межі, текстовий процесор автоматично переведе його на наступний рядок. Інакше кажучи, якщо слово, що вводиться, занадто довге і не вміщається на рядку, що залишився, текстовий редактор автоматично починає новий рядок. Якщо ви закінчили цей абзац і хочете, щоб курсор перемістився на початок наступного, натисніть клавішу введення . Таке натискання слід розглядати як команду, за якою поточний абзац закривається. У текстовому процесорі Microsoft Word при завершенні абзацу клавішею новий абзац повторює стиль попередніх.
Абзац - фрагмент тексту, процес введення якого закінчився натисканням на клавішу введення .
Мінімальний набір типових операцій
Мінімальний набір типових, операцій включає операції, що здійснюються над документом в цілому, над абзацами документа і над його фрагментами. До операцій, що здійснюються з документом, належать:
- створення нового документа - присвоєння документу унікального імені й набирання усього тексту документа на клавіатурі;
- завантаження попередньо створеного документа в оперативну пам'ять;
- зберігання документа - копіювання документа з оперативної пам'яті в зовнішню;
- видалення документа - видалення створеного або завантаженого документа зекрана;
- друк документа - створення твердої (паперової) копії документа.
Операції, що здійснюються над абзацами
Абзац є ключовим елементом у структурі документа для багатьох текстових процесорів (хоча є й інші, наприклад, у Microsoft Word - розділи).
Указані операції включають установку границь абзаців і абзацних відступів, вирівнювання, а також вмикання переносу слів.
Установку границь абзаців здійснюють за. допомогою маркерів відступів, що знаходяться на координатній лінійці, або відповідними командами меню.
Вирівнювання (виключна). Розрізняють чотири види горизонтального (вліво, вправо, по центру, по ширині) і три види вертикального вирівнювання (вгору, вниз, по висоті).
Перенос. При вимкнутому режимі автоматичного переносу слово, яке не помістилося на рядку, повністю переноситься на наступний рядок. Це не додає тексту елегантності; його правий край залишається нерівним. Для поліпшення зовнішнього вигляду тексту використовують режим переносу. При ручному варіанті переносу користувач сам визначає місце переносу, вводячи дефіс, і жорстким переведенням каретки (натисканням на клавішу ) переходить на наступний рядок. Використання такого режиму переносу призводить до необхідності видалення дефісів при повторному форматуванні тексту документа.
При ввімкнутому режимі автоматичного переносу реалізується м'який варіант переносу: текстовий процесор сам ділить слово на склади і переносить його найкращим способом. Цей режим не створює ніяких труднощів при повторному Форматуванні.
Операції, здійснювані над фрагментами тексту.
Ці операції включають виділення фрагмента тексту, його переміщення, копіювання або видалення. Крім того, виділений фрагмент тексту можна надрукувати, зробити пошук і заміну символів, застосувати шрифтове виділення " Ряд інших операцій.

 
 

Цікаве

Загрузка...