WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Можливості текстових редакторів - Реферат

Можливості текстових редакторів - Реферат


Реферат на тему:
Можливості текстових редакторів
План
Можливості текстових редакторів.
1 Створення документа.
2. Редагування тексту.
3. Форматування тексту.
Зазвичай текстові редактори містять у собі такі можливості:
- Набір тексту.
- Корегування набраного тексту звичайним способом, тобто зміна букв,
слів і т. д.
- Вирізання фрагментів тексту, запам'ятовування їх протягом поточного сеансу роботи, а також у вигляді окремих файлів.
- Вставка фрагментів у потрібне місце тексту.
- Пошук у тексті потрібних слів або речень.
- Заміна слів одне на інше частково або повністю у всьому тексті.
- Форматування тексту, тобто надання йому певного вигляду за такими параметрами: ширина текстового стовпчика, абзац, поля з обох боків, верхнє й нижнє поле, відстань між рядками, вирівнювання краю рядків.
- Автоматична розбивка тексту на сторінки із заданим числом рядків.
- Автоматична нумерація сторінок.
- Автоматичне введення підзаголовків у нижній або верхній частині сторінки.
- Виділення частини тексту жирним, курсивним або підкресленим шрифтом.
- Переключення програми для роботи з іншим алфавітом.
- Табуляція рядків, тобто створення постійних інтервалів для розміщення і тексту у вигляді стовпчиків.
- Друкування тексту або окремих його частин.
Найпотужніші редактори включають також додаткові можливості, такі як:
- Можливість побачити на екрані текст у готовому вигляді, тобто таким, |яким він буде роздрукований принтером.
- Широкий вибір шрифтів.
- Можливість вставки в текст формул, таблиць, малюнків.
- Можливість створення кількох текстових стовпчиків на одній сторінці.
- Автоматичний пошук і виправлення граматичних помилок.
- Вибір готових стилів і шаблонів.
Створення документа
Шаблони
Найпростіший спосіб створення нового документа полягає у використанні І шаблонів. Шаблони являють собою стандартні заготовки документів певного типу і використовуються для полегшення підготовки документів. Шаблони дозволяють складати й зберігати універсальні бланки документів різного типу: листів, службових записок, доручень, платіжних доручень. Складовою частиною шаблонів є стилі, що визначають зовнішній вигляд символів і абзаців. Починаючи складати певний документ, ви спочатку викликаєте шаблон і цього типу документів, а вже потім заповнюєте його. Складання документа при цьому зводиться до заповнення його певних полів текстом. Один раз зроблений на основі стандартів шаблон може надалі багаторазово використовуватися для створення документів певного виду.
Деякі текстові процесори (наприклад Microsoft Word) зберігають у шаблонах не тільки інформацію, потрібну для створення нового документа, але також і деякі елементи середовища: склад панелей інструментів і меню, набір макросів, коефіцієнт масштабування при відображенні документа і т. п. Цікаво, і що документ, створений у Microsoft Word, може бути власним шаблоном. У розвинутих текстових процесорах існує цілий ряд інструментів, що сприяють і автоматизації створення шаблонів. Серед них найважливішими є поля підстановки й макроси. Використання полів підстановки дає можливість вставляти в шаблон документа нові поля, призначені для подальшого їх заповнення користувачем.
Відкриття документа
Для того щоб відредагувати вже існуючий документ, якого поки що немає на 1 екрані, треба спочатку відкрити його, тобто викликати з диска. При цьому документ, який відкривається, не зникає з диска, просто його копія переноситься в пам'ять комп'ютера. Як тільки документ відкритий, його можна редагувати, роздруковувати або просто читати.
Режим вставки і заміни символів
Текстовий процесор завжди знаходиться в одному з двох режимів - вставка або заміна. Для їхнього перемикання зазвичай використовується клавіша . У режимі вставки текст, що вводиться з клавіатури, відсуває вправо текст документа, що стоїть праворуч від курсору, не видаляючи його. У режимі заміни замість символу, що стоїть над курсором (або праворуч від нього), вводиться новий символ із-клавіатури. Режим вставки руйнує існуючий текст документа.
Коли текст вводиться вперше, зручніше користуватися режимом вставки, а також при редагуванні тексту, коли в текст додається символ, слово або речення. Якщо ж ви хочете замінити один символ іншим, то використовуйте режим заміни.
Режим вставки - метод доповнення тексту в документ, при якому існуючий текст зміщається вправо, звільняючи місце текстові, що вводиться.
Режим заміни - метод доповнення тексту в документ, при якому символ, який стоїть над курсором, заміняється тим, що вводиться з клавіатури.
Редагування тексту
Поняття фрагмента тексту і його виділення
Фрагментом називається безперервна частина тексту. Виділення фрагмента робить його об'єктом наступної команди. Виділити фрагмент - означає "підсвітити" його за допомогою миші або клавіатури. Виділений фрагмент може бути рядковим, блоковим або лінійним. Рядковий фрагмент складається з послідовності цілих рядків. Блоковий фрагмент зазвичай поєднує частини рядків, що утворюють у сукупності прямокутник. Лінійний (потоковий) фрагмент може містити в собі послідовність (необов'язково) цілих рядків. У деяких текстових процесорів (наприклад Microsoft Word) немає рядкового виділення. Однак його легко здійснити за допомогою перетягування мишею. У текстового процесора MultiEdit передбачені всі три способи виділення. Існують спеціальні способи виділення для слова, рядка, речення тощо (наприклад, подвійний або потрійний клік мишею в Microsoft Word).
Копіювання й переміщення фрагментів тексту Найбільш часто використовувані операції в текстових процесорах - копіювання, переміщення й видалення фрагментів тексту. Ці операції можуть виконуватися як із буфером проміжного зберігання, так і без нього. У Лексиконі, наприклад, такі операції виконуються тільки через буфер. У процесорах MultiEdit і Microsoft Word - і так, і так. Наприклад, у текстовому процесорі Microsoft Word є можливість перетягувати фрагменти мишею на нове місце (з видаленням зі старого місця або без видалення) без допомоги буфера. Сутність операцій, що використовують буфер проміжного зберігання, полягає в тому, що позначений фрагмент тексту переноситься на нове місце, копіюється туди або просто видаляється. Технологія виконання цих операцій включає кілька етапів:
- виділення частини тексту (фрагмента);
- перенесення виділеного фрагмента в буфер проміжного зберігання;
- переміщення курсору в потрібне місце документа;
- копіювання (перенесення) виділеного фрагмента з буфера в те місце документа, що позначене курсором.
Оскільки всі додатки Windows працюють через загальний системний буфер проміжного зберігання, операції із фрагментами тексту можуть торкатися не тільки зовнішніх документів, але й інших додатків. Так, ви можете перенести (скопіювати) позначений фрагмент із вашого поточного документа, створюваного в MicrosoftWord, у який-небудь документ у табличному процесорі Excel, або, навпаки, використовувати частину зовнішнього документа, що знаходиться в іншому вікні, створюваному вами.
Видалення тексту
У сучасних текстових процесорах можна видалити символ, слово, рядок, фрагмент тексту (рядковий або блоковий).
При цьому видалення останнього введеного символу (тобто символу, що стоїть ліворуч від курсору) здійснюється за допомогою клавіші , а символу, що йде за курсором, - за допомогою клавіші .
Видаленню слова, рядка, речення або будь-якого іншого фрагмента тексту передує виділення відповідного елемента тексту, а потім застосування або клавіші , або операції видалення. Місце, яке займав видалений елемент тексту, автоматично заповнюється розміщеним після нього текстом.
Видалений фрагмент тексту переноситься в буфер проміжного зберігання, так само як в операції переміщення. При необхідності його можна

 
 

Цікаве

Загрузка...