WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Миша - Реферат

Миша - Реферат


Реферат на тему:
Миша
План
Миша
1 Кнопки миші
2 Механічні миші
3 Оптична миша
4 Підключення миші до комп'ютера
5 Touch Pad
6 Трекбол.
7 Джойстик.
8 Інші пристрої введення
Мишею називається двомірний аналоговий маніпулятор, шо підключається до персонального комп'ютера й обладнаний однією, двома або трьома кнопками на верхній кришці і, можливо, коліщатком.
Історія виникнення миші пов'язана з ім'ям відомого американського вченого Дага Енгельбарта і науково-дослідною лабораторією XeroxPARC, яка проводила дослідження щодо розробки нових інтерфейсів взаємодії людини з комп'ютером. Ці дослідження тривали з кінця 50-х років минулого століття. Прагнучи створити, можливо, першу у світі інтерактивну систему для роботи з текстами і зображеннями, вчені дійшли висновку, що жоден із маніпуляторів, які існували до того часу (світлове перо, джойстик і т. ін.), не відповідає їхнім вимогам. Щоб знайти ідеальний варіант, був виконаний аналіз можливостей маніпуляторів різних типів (у тому числі керованих стопою або коліном) і побудована таблиця властивостей, на зразок періодичної системи елементів. Уже за допомогою цієї таблиці аналітично були виведені необхідні параметри ще не існуючого на той час пристрою. Він і став мишею.
Пристрій дозволяв користувачеві вибирати функції меню, пов'язуючи його переміщення з перебором функцій на екрані. Одна або кілька кнопок, розташованих зверху цього пристрою, дозволяли користувачеві вказати комп'ютеру свій вибір.
Пристрій був досить мініатюрним і легко міг поміститися під долонею з розташуванням кнопок під пальцями. Підключення здійснюється спеціальним кабелем, що надає пристрою подібності з мишею з довгим хвостом. А процес переміщення миші й відповідного перебору функцій меню став позначатися терміном "проведення миші". Миші розрізняються за трьома характеристиками: кількістю кнопок, використовуваною технологією й типом з'єднання пристрою з центральним блоком.
Частково роботи по створенню миші спонсорувалися Національним космічним агентством (NASA). На його замовлення були проведені порівняльні випробування різних пристроїв, і хоча миша продемонструвала абсолютну перевагу, але - така іронія долі - у силу своєї відомчої специфіки NASA втратило до цього маніпулятора інтерес: адже він не міг працювати в невагомості. Однак миша знайшла попит на землі.
Маніпулятор "миша" - як правило, найдешевший з компонентів комп'ютера, тому і ставлення до нього відповідне: дуже часто майже байдуже ("аби була"). У той же час є очевидним, що миша - дуже важливий пристрій у складі ПК, оскільки разом із клавіатурою постійно використовується для введення інформації й управління нею усередині ПК. Отже, зручність миші, її відповідність до завдань користувача має велике значення.
Кнопки миші
Спочатку у пристрої була одна кнопка. Перебір функцій визначається переміщенням миші, але вибір функції відбувається тільки за допомогою кнопки, що дозволяє уникнути випадкового запускання програми при перебиранні функцій меню.
За допомогою однієї кнопки можна реалізувати тільки мінімальні можливості пристрою. Уся робота комп'ютера в цьому випадку полягає у визначенні положення кнопки: натиснута вона чи ні. Проте добре складене, меню повністю дозволяє реалізувати управління комп'ютером.
Однак дві кнопки збільшують гнучкість системи. Наприклад, одна кнопка може використовуватися для запуску функції, а друга - для її скасування. У графічних системах одна може вмикати світловий олівець, а друга - вимикати його.
Три кнопки ще збільшують гнучкість програмування. Але, з іншого боку, збільшення кількості кнопок збільшує подібність пристрою до клавіатури, долаючи йому недоліки останньої. Практично три кнопки є межею, тому кількість пальців, вільних для натискання кнопок, обмежується вказівним, середнім і безіменним. Великий і мізинець використовуються для переміщення миші й Утримання її в долоні. Більшість моделей обладнуються двома або навіть однією кнопкою. Найпопулярніші - двокнопкові миші. Але це не означає, що ви повинні відмовлятися від трикнопкових пристроїв. Вони можуть виконувати те ж саме, що й двокнопкові миші, і навіть більше за них Але для більшості про грам ціпком достатньо двох кнопок
Кілька років тому з'явилися миші з додатковими пристосуваннями для скролінга (скролінг - це прокручування вгору, вниз, вліво або вправо великого зображення, наприклад тексту (або WEB-сторінки), який не умішається на екрані повністю). Причому миші зі скролінгом виявилися справді дуже зручними при роботі з великими текстами, таблицями, картинками
Засоби для швидкого скролінга зазвичай розташовуються між двома великими основними кнопками миші й поділяються на три типи гумове колі шатко (обертається дискретними "кроками"), невеликий важіль (натискається вперед або назад, задаючи відповідний напрямок скролінга) і так звана кнопка-гойдалка (натискання на її передній кінець задає скролінг угору, натискання на задній кінець - униз) Крім того, ці пристрої найчастіше доповнюються ще однією кнопкою (вона розташовується під коліщатком (важелем), або на бічній поверхні корпуса миші), яка за вмовчанням включає в Windows-додатках такий режим скролінга, коли напрямок прокручування за дається переміщенням усієї миші (у цьому режимі вищезгадані засоби швидкого скролінга не використовуються) Але ця кнопка може використовуватися і для інших цілей
Поширеними зараз є миші й з двома коліщатками, кожне з яких відповідає за скролінг по одній з осей Деякі миші обладнуються додатковою кнопкою збоку корпусу під великим пальцем Цю кнопку можна перепрограмувати для виконання різних дій
Механічна миша
Перші миші мали механічну конструкцію У ній використовувався маленька кулька, що виступала через нижню поверхню пристрою й оберталася в міру його переміщення по поверхні. Перемикачі усередині миші визначали переміщення й напрямок руху кульки.
Хоча кулька може обертатися в будь-якому напрямку, визначаються тільки чотири напрямки. Це асоціюється з двома напрямками у двокоординатній системі. Переміщення в кожному з чотирьох напрямків вимірюється в сотих частках дюйма. Після проходження кулькою цієї дискретно! відстані формується спеціальний сигнал для центрального блока
Механічна миша може працювати практично на будь-якій поверхні Ви можете обертати кульку навіть пальцями (хоча в цьому випадку виникнуть проблеми з натисканням кнопок). Однак набагато краше використовувати спеціальну підкладку (килимок), щоб мінімізувати або виключити проковзування кульки на гладкій поверхні столу. При цьому сам килимок повинен досить добре прилипати до столу.
До мінусів механічних мишей можна віднести те, що для їх роботи потрібен якийсь простір для переміщення (зазвичай місця на робочих столах завжди не вистачає). А крім того, механічні частини часто ламаються Миші мають тенденстю до накопичування бруду, що призводить до зменшення надійності їхнього функціонування. Тому цей пристрійнеобхідно періодично чистити, хоча він начебто працює на чистій поверхні столу.
Однак дешевизна і простота механічних мишей зробили їх найпоширенішими.
Оптична миша
Альтернативою механічної миші є оптична миша, у якій замість кульки, що крутиться, використовується промінь світла, що сканує координатну сітку, нанесену на спеціальну підкладку. За допомогою такого механізму і визначається пух. Відсутність рухомих частин у пристрої підвищує його надійність.
В оптичних мишах використовуються дві пари світлодіодів і фотодетекторів, які установлюються на задній стінці. Одна пара орієнтована під прямим кутом щодо іншої. Підкладка вкрита безліччю жовтих і блакитних координатних сіток, ш0 перекриваються. Кожна пара світлодіодів і фотодетекторів визначає рух в обох напрямках при проходженні через відповідні риски сітки. Спеціальне покриття нижньої стінки миші полегшує ковзання по вкритій пластиком підкладці.
Суттєвим недоліком оптичної миші є необхідність використовувати спеціальну підкладку. З одного боку, ви можете покласти її у будь-яке місце, і пристрій буде працювати. Але, з іншого боку, така підкладка легко забруднюється, і пристрій перестає працювати. Та й саме пластикове покриття легко ушкоджується. Хоча в нормальних умовах сучасних офісів оптичні миші працюють довго й надійно.
Кілька років назад Microsoft випустила оптичну мишу IntelliMouse Explorer, якій не потрібні спеціальний килимок і взагалі вона може працювати майже на будь-якій поверхні (аби вона не була абсолютно гладкою і такою, що відбиває промені). У ній використовується більш

 
 

Цікаве

Загрузка...