WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Мінімальні і максимальні операції текстових редакторів - Реферат

Мінімальні і максимальні операції текстових редакторів - Реферат

якому зберігається програма послідовності дій, задана користувачем. Макрос має унікальне ім'я.
За допомогою макросів можна автоматизувати багато типових технологічних етапів при роботі з документами, наприклад, макрос, що виконує послідовність команд по створенню стилю для кожного абзацу документа. Після виклику макросу записана в ньому послідовність дій або команд буде точно відтворена. Макрос створюють двома способами:
- автоматично в спеціальному режимі текстового процесора шляхом запису послідовності дій користувача;
- програмуванням послідовності команд, які підлягають виконанню. Макрос може зберігатися в самому файлідокумента (наприклад, Microsoft Word). Він може також зберігатися в спеціальному стильовому файлі як елементі загального оточення документа.
Автотекст
Ефективним інструментом для розробки як шаблонів, так і звичайних документів є так званий автотекст (тезаурус). Автотекст створюється на основі спеціального словника (глосарія), що включає часто вживані слова, фрази й малюнки, які у разі необхідності вставляють у документ. Будь-який із зазначених елементів автотексту можна зберегти під певним ім'ям разом з його стилем.
Злиття документів
У потужних текстових процесорах є можливість злиття документів. Для виконання цієї процедури необхідно мати:
- головний документ, що містить постійну інформацію;
- документ-джерело для зберігання змінної інформації.
Головним документом може бути стандартна форма довідки або запрошення, стандартний лист, написи на конверті, тобто форма будь-якого стандартного тексту і т. д.
Документ-джерело повинен являти собою базу даних (або таблицю), що І складається з однотипних записів. У документі-джерелі містяться дані, якими буде заповнюватися головний документ.
Вставка таблиць
У різних текстових редакторах є різні можливості створення таблиць (в основному малювання).
Microsoft Word має вбудовані засоби створення і зміни таблиць. Таблиця дозволяє вводити текст рядами й колонками. Організація цифр у стовпчики полегшує їх сприйняття. В комірках таблиці може розміщатися текст, графіка, посилання на дані інших документів.
Можна створити порожню таблицю і потім заповнити її даними або перетворити наявний текст у таблицю.
При редагуванні таблиць можна виконувати такі дії: переміщення у таблиці, виділення всієї таблиці й окремих її елементів, вставка й видалення рядків, стовпців і комірок, форматування тексту в комірках, зміна розмірів таблиці, об'єднання комірок і розбивка таблиці.
Робота з графікою в текстових редакторах
Багато текстових процесорів мають вбудовані засоби створення й обробки графічних зображень у вигляді окремих графічних об'єктів або у вигляді малюнків, що включають один або кілька об'єктів.
Крім того, вони дозволяють імпортувати в документ малюнки, підготовлені іншими програмами. При імпортуванні малюнка може виконуватися вбудовування в документ (зберігання малюнка в документі) без зв'язку з вихідним файлом, або зв'язування з вихідним файлом.
Вбудовані малюнки можна обробляти засобами самого текстового процесора, а зв'язані малюнки - за допомогою зовнішнього графічного редактора.
Операції зберігання
Операція зберігання записує відредагований документ, що знаходиться в оперативній пам'яті, на диск для постійного зберігання. Тип збереженого документа зазвичай присвоюється текстовим процесором автоматично. Наприклад, у текстовому процесорі Word 6.0 документу присвоюється тип DOC, а в текстовому процесорі Lexicon - тип ТХТ. Більшість текстових процесорів використовують такі три операції зі зберігання даних: '
- Зберегти й продовжити редагування. Ця операція виконується періодично, вона гарантує збереження більш свіжої копії проектованого документа на випадок можливої його втрати.
- Зберегти й вийти. Ми використовуємо цю операцію для зберігання відредагованого документа й виходу в операційну систему.
- Вийти без збереження. Ця операція дозволяє вийти в операційну систему без збереження документа, з яким працювали.
У текстових процесорах, що мають багатовіконний режим роботи, передбачаються одна операція виходу й окремі операції зберігання й згортання вікон. Якщо при виході у вікні, що закривається, залишається незбережений змінений документ, то текстовий процесор додатково запитує, чи слід зберегти документ.
Текстові процесори за допомогою резервних файлів забезпечують захист створених документів від можливої втрати. Для цього спеціальною командою збереження забезпечується режим, коли одночасно зберігаються два файли того самого документа - поточний і резервний. Після внесення змін у документ попередня його версія автоматично зберігається як резервний файл, йому привласнюється тип ВАК, а відредагована версія розглядається як поточний файл. Тип поточного файла визначає сам користувач або він привласнюється за умовчанням (наприклад, ТХТ, або DOC). Таким чином, зберігається тільки остання, змінена версія документа, більш ранні версії втрачаються. Хоча зміст поточного й резервного файлів не однаковий, можливість використання останнього (у випадку ушкодження або втрати поточного файла) видається дуже цінною. Треба сказати, що автоматичне зберігання резервних файлів може виявитися недостатнім для забезпечення захисту важливих документів і програм. У цьому випадку створюються додаткові копії, що зберігаються окремо від основних.
Важливим фактором захисту створюваних документів є функція автозберігання, що може виконуватися як звичайна операція зберігання або як спеціальна операція зберігання поточного стану текстового процесора в спеціальному файлі. В останньому випадку при аварійному припиненні роботи цей стан може бути відновлений, включаючи вміст усіх вікон, положення курсорів У вікнах і т. ін.
Останнім часом комп'ютерні технології розвиваються дуже інтенсивно, і Це сприяє бурхливому розвитку програмного забезпечення. Кожні півроку виходять продукти з безліччю нововведень. Текстові редактори також не стоять на місці. З кожним разом усе більше функцій містять у собі ці програми, Але їх розвиток поставлений таким чином, що з кожною новою версією програма зберігає попередній набір можливостей і користувач може використовувати як старі, так і нові функції (останні введені лише для полегшення роботи з програмою).

 
 

Цікаве

Загрузка...