WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Комп'ютерні мережі - Реферат

Комп'ютерні мережі - Реферат

програм і даних. За вимогою користувача йому пересилаються необхідна програма і дані. Обробка інформації виконується на робочій станції.
У системах з архітектурою клієнт-сервер обмін даними здійснюється між додатком-клієнтом (front-end) і додатком-сервером (back-end). Зберігання даних і їх обробка здійснюється на потужному сервері, який також контролює доступ до ресурсів і даних. Робоча станція одержує тільки результати запиту. Розробники додатків з обробки інформації зазвичай використовують цю технологію.
Використання великих за обсягом і складних додатків призвело до розвитку багаторівневої, насамперед трирівневої, архітектури з розміщенням даних на окремому сервері бази даних (БД). Усі звертання до бази даних ідуть через сервер додатків, де вони об'єднуються. Скорочення кількості звертань до БД зменшує ліцензійні відрахування за СУБД.
Класифікація локальної комп'ютерної мережі (ЛКМ)
Локальні обчислювальні мережі (більш точним буде вживання терміна "локальні комп'ютерні мережі") поділяються на два кардинально різні класи: однорангові (однорівневі, або Peer to Peer) мережі й ієрархічні (багаторівневі).
Однорангові мережі
Однорангова мережа являє собою мережу рівноправних комп'ютерів, кожний з яких має унікальне ім'я (ім'я комп'ютера) і, як правило, пароль для входу в нього під час завантаження ОС. Ім'я й пароль входу надаються власником ПК засобами ОС. Однорангові мережі можуть бути організовані за допомогою всіляких різновидів операційних систем Windows - Windows 9x, Windows NT Workstation, Windows 2000 Professional, Windows XP
Ієрархічні мережі
В ієрархічних локальних мережах є один або кілька спеціальних комп'ютерів - серверів, на яких зберігається інформація, яка спільно використовується різними користувачами.
Сервер в ієрархічних мережах - це постійне сховище спільних ресурсів. Сам сервер може бути клієнтом тільки сервера вищого рівня ієрархії. Тому ієрархічні мережі іноді називаються мережами з виділеним сервером. Сервери зазвичай являють собою високопродуктивні комп'ютери, інколи з кількома паралельно працюючими процесорами, з вінчестерами великого об'єму, із високошвидкіс-ною мерёжною картою (100 МБіт/с і більше). Комп'ютери, з яких здійснюється Доступ до інформації на сервері, називаються станціями або клієнтами.
ЛКМ класифікуються за призначенням:
- Мережі термінального обслуговування. У них включається ЕОМ і периферійне устаткування, що використовується в монопольному режимі комп'ютером, до якого воно підключається, або може бути і загальномережним ресурсом, і
- Мережі, на базі яких побудовані системи управління виробництвом і управлінською діяльністю. Вони об'єднуються групою стандартів МАР/ТОР. У МАР І описуються стандарти, що використовуються в промисловості. ТОР описують і стандарти для мереж, що використовуються в офісних мережах.
- Мережі, що поєднують системи автоматизації, проектування. Робочі станції таких мереж, як правило, базуються на досить потужних персональних ЕОМ, наприклад фірми Sun Microsystems.
- Мережі, на базі яких побудовані розподільні обчислювальні системи.
За класифікаційною ознакою локальні комп'ютерні мережі поділяються на кільцеві, шинні, зіркоподібні, деревоподібні;
За ознакою швидкості мережі поділяються на низькошвидкісні (до 10 МБіт/с), середньошвидкісні (до 100 МБіт/с) і високошвидкісні (понад 100 МБіт/с).
За методами доступу поділяються на випадкові, пропорційні й гібридні.
За типом фізичного середовища передачі: на витку пару, коаксіальний або оптоволоконний кабель, інфрачервоний канал, радіоканал.
Структура ЛКМ
Спосіб з'єднання комп'ютерів називається структурою або топологією мережі. Мережі Ethernet можуть мати топологію "шина" і "зірка". У першому випадку всі комп'ютери підключені до одного спільного кабелю (шини), у другому - є спеціальний центральний пристрій (хаб), від якого йдуть "промені" до кожного комп'ютера, тобто кожен комп'ютер підключений до свого кабелю.
Структура типу "шина" простіша й економніша, тому що для неї не потрібен додатковий пристрій і витрачається менше кабелю. Але вона дуже чутлива до несправностей кабельної системи. Якщо кабель ушкоджений хоча б в одному місці, то виникають проблеми для всієї мережі. Місце несправності важко знайти. У цьому розумінні "зірка" більш тривка. Ушкоджений кабель - проблема для одного конкретного комп'ютера, на роботі мережі в цілому це не позначається. Не треба докладати зусиль для локалізації несправності.
У мережі, що має структуру типу "кільце", інформація передається між станціями по кільцю з переприйманням у кожному мережному контролері. Переприймання здійснюється через буферні накопичувачі, виконані на базі оперативних запам'ятовуючих пристроїв, тому при виході з ладу одного мережного контролера може порушитися робота всього кільця.
Перевага кільцевої структури - простота реалізації пристроїв, а недолік - низька надійність.
Усі розглянуті структури - ієрархічні. Однак завдяки використанню мостів, 1 спеціальних пристроїв, що об'єднують локальні мережі різної структури, із перелічених вище типів структур можуть бути побудовані мережі зі складною ієрархічною структурою.
Типи ЛКМ
Основна технологія локальних мереж Ethernet - саме колізійна технологія, що ґрунтується на спільній шині, до якої комп'ютери підключаються і "борються" між собою за право передачі пакета. Основний протокол - CSMA/CD (множинний доступ із чутливістю несучої і виявлення колізій). Справа в тому, що якщо дві станції одночасно почнуть передачу, то виникає ситуація колізії, і мережа якийсь час "чекає", поки "уляжуться" перехідні процеси і знову наступить "тиша". Існує ще один метод доступу - CSMA/CA (Collision Avoidance) - те ж саме, але з відсутністю колізій. Цей метод застосовується в безпровідній технології Radio Ethernet або Apple Local Talk - перед відправленням будь-якого пакета в мережі пробігає анонс про те, що зараз буде відбуватися передача, і станції вже не намагаються її ініціювати.
Ethernet буває напівдуплексний (Hall Duplex): джерело і приймач "говорять по черзі" (класична колізійна технологія) і повнодуплексний (Full Duplex), коли дві пари приймача й передавача на пристроях говорять одночасно. Цей механізм працює тільки на виткій парі (одна пара на передачу, одна пара на прийом) і на оптоволокні (одна пара на передачу, одна пара на прийом).
Ethernet розрізняється за швидкостями й методами кодування для різного фізичного середовища, за типомпакетів (Ethernet II, 802.3, RAW, 802.2 (LLC), SNAP), а також за швидкостями: 10 МБіт/с, 100 МБіт/с, 1000 МБіт/с (ГБ)
Ethernet на коаксіальному кабелі
Існують два варіанти реалізації Ethernet на коаксіальному кабелі, що називаються "тонкий" і "товстий" Ethernet (Ethernet на тонкому кабелі 0,2 дюйми і Ethernet на товстому кабелі 0,4 дюйми).
Тонкий Ethernet використовує кабель типу RG-58A/V (діаметром 0,2 дюйми). Для маленької мережі використовується кабель з опором 50 Ом. Коаксіальний кабель прокладається від комп'ютера до комп'ютера. У кожного комп'ютера залишають невеликий запас кабелю на той випадок, коли його прийдеться перемістити. Довжина сегмента 185 м, кількість комп'ютерів, підключених до шини, до 30.
Після приєднання усіх відрізків кабелю з BNC-конекторами (Bayonel-Neill-Concelnan) до Т-конекторів (назва обумовлена формою роз'єму, схожою на букву "Т") вийде єдиний кабельний сегмент. На його обох

 
 

Цікаве

Загрузка...