WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Комп'ютерні віруси - Реферат

Комп'ютерні віруси - Реферат

програмах таким чином, що два екземпляри одного й того вірусу можуть не збігатися ні в одному біті.
Такі віруси не тільки шифрують свій код, використовуючи різні шляхи шифрування, але й містять код генерації шифрувальника і розшифровувача, що відрізняє їх від звичайних шифрувальних вірусів, які також можуть шифрувати ділянки свого коду, але мають при цьому постійний код шифрувальника й розшифровувача.
Поліморфні віруси - це віруси з розшифровувачами, які самомодифікуються. Мета такого шифрування: маючи заражений і оригінальний файли, ви все одно не зможете проаналізувати його код за допомогою звичайного дизасемблерування. Цей код зашифрований і являє собою безглуздий набір команд. Розшифровка здійснюється самим вірусом уже безпосередньо під час виконання. При цьому можливі варіанти: він може розшифрувати себе усього відразу, а може виконати таку розшифровку у процесі роботи, може знову шифрувати уже виконані ділянки. Усе це робиться заради ускладнення аналізу коду вірусу.
Макровіруси
Програми, що підтримують макроси, ризикують бути зараженими макровірусами. Макровіруси - це команди, вбудовані у файли разом із даними. Прикладами таких програм є Word, Excel й інтерпретатори Postscript. Коли вони відкривають файли даних, то відбувається зараження макровірусом. Найбільш поширеними є макровіруси для Microsoft Word через його розповсюдженість і наявність у ньому засобів автоматизації.
Історія комп'ютерної вірусології
Історія комп'ютерної вірусології здається сьогодні постійною "гонкою за лідером", причому, незважаючи на всю потужність сучасних антивірусних програм, лідерами є саме віруси. Серед тисяч вірусів лише кілька десятків є оригінальнимирозробками, що використовують справді принципово нові ідеї. Усі інші - "варіації на тему". Але кожна оригінальна розробка змушує творців антивірусів пристосовуватися до нових умов, доганяти вірусну технологію. Останнє можна заперечити. Наприклад, у 1989 році американський студент зумів створити вірус, який вивів із ладу близько 6000 комп'ютерів міністерства оборони США. Або епідемія відомого вірусу Dir-II, що вибухнула в 1991 році. Вірус використовував справді оригінальну, принципово нову технологію і спочатку зумів широко розповсюдитися за рахунок недосконалості традиційних антивірусних засобів.
Або сплеск комп'ютерних вірусів у Великобританії: Кристоферу Пайну вдалося створити віруси Pathogen і Queeq, а також вірус Smeg. Саме останній був найбільш небезпечним, його можна було накладати на перші два віруси, і через це після кожного прогону програми вони змінювали конфігурацію. Тому їх було неможливо знищити. Щоб поширити віруси, Пайн скопіював комп'ютерні ігри й програми, заразив їх, а потім відправив назад у мережу. Користувачі завантажували у свої комп'ютери заражені програми й інфікували диски. Ситуація ускладнилася тим, що Пайн примудрився занести віруси й у програму, яка з ними бореться. Запустивши її, користувачі замість знищення вірусів одержували ще один. У результаті цього були знищені файли безлічі фірм, збитки склали мільйони фунтів стерлінгів.
Широкої популярності набув американський програміст Моррис. Він відомий як творець вірусу, який у листопаді 1988 року заразив приблизно 7 тисяч персональних комп'ютерів, підключених до Інтернету.
Причини появи і поширення комп'ютерних вірусів, з одного боку, криються в психології людської особистості та її тіньових сторін (заздрості, мстивості, марнославства невизнаних творців, неможливості конструктивно застосувати свої здібності), з іншого боку, обумовлені відсутністю апаратних засобів захисту й протидії з боку операційної системи персонального комп'ютера.
Шляхи проникнення вірусів у комп'ютер
Основними шляхами проникнення вірусів у комп'ютер є знімні диски (гнучкі й лазерні), а також комп'ютерні мережі. Зараження жорсткого диска вірусами може відбутися при завантаженні програми з дискети, що містить вірус. Таке зараження може бути також випадковим, наприклад, якщо дискету не вийняли з дисководу А і перезавантажили комп'ютер, при цьому дискета може бути і не системною. Заразити дискету набагато простіше. На неї вірус може потрапити, навіть якщо дискету просто вставили в дисковод зараженого комп'ютера і, наприклад, прочитали її вміст.
Вірус, як правило, проникає в робочу програму у такий спосіб, щоб при її запуску управління спочатку передалося йому і тільки після виконання всіх його команд знову повернулося до робочої програми. Одержавши доступ до управління, вірус насамперед переписує сам себе в іншу робочу програму і заражає її. Після запуску зараженої програми стає можливим зараження інших файлів. Найчастіше вірусом заражаються завантажувальний сектор диска і виконувані файли, що мають розширення EXE, COM, SYS, ВАТ. Дуже рідко заражаються текстові файли.
Після зараження програми вірус може здійснити яку-небудь диверсію, але зробить це так, щоб не привернути уваги. І нарешті, не забуває повернути керування тій програмі, з якої був запущений. Кожне виконання зараженої програми переносить вірус у наступну. У такий спосіб заражується все програмне забезпечення.
Ознаки появи вірусів
При зараженні комп'ютера вірусом важливо його знайти. Для цього треба знати про основні ознаки прояву вірусів. До них можна зарахувати такі:
- припинення роботи або неправильна робота програм, що раніше функціонували успішно;
- повільна робота комп'ютера;
- неможливість завантаження операційної системи;
- зникнення файлів і каталогів або перекручування їхнього вмісту;
- зміна дати і часу модифікації файлів;
- зміна розмірів файлів;
- несподіване значне збільшення кількості файлів на диску;
- істотне зменшення розміру вільної оперативної пам'яті;
- виведення на екран непередбачених повідомлень або зображень;
- подача непередбачених звукових сигналів;
- часті зависання і збої у роботі комп'ютера.
Слід зазначити, що перелічені вище явища необов'язково викликаються присутністю вірусу, а можуть бути наслідком інших причин. Тому правильна діагностика стану комп'ютера завжди утруднена.

 
 

Цікаве

Загрузка...