WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Жорсткі диски - Реферат

Жорсткі диски - Реферат

здатність, яка під час реальної роботи досягається дуже рідко Поки не існує дисків АТА/100, що забезпечують передачу даних навіть у 66 МБ/с, і лише деякі моделі досягли планки в 33 МБ/с. Тільки кеш-пам'ять жорсткого диска може скористатися перевагами підвищеної пропускної здатності. Але для цього розмір кеша повинен бути досить великим. А більшість IDE-дисків має всього 512 КБ кеш-пам'яті, і тільки деякі, найдорожчі, можуть похвалитися кешем у 2 або навіть 4 МБ.
Так що головним недоліком IDE, як і раніше, залишається мала швидкість. Звичайно, сучасні IDE-диски наздогнали за швидкісними характеристиками старі моделі SCSI-дисків, але з новими SCSI-вінчестерами їм все одно не зрівнятися. Можна придбати досить швидкий IDE-диск зі швидкістю обертання 7200 обертів на хвилину (грт), але можна купити і SCSI-привод зі швидкістю 15, 000 rpm, який буде більш швидким. Крім того, час напрацювання на відмову, що заявляється виробниками, у IDE-дисків набагато менший, ніж у SCSI-дисків. Можливо, це просто маркетингові заходи, але розповсюджена думка, що SCSI-пристрої надійніші, ніж IDE.
Майбутнє АТА, найімовірніше, належить стандарту Serial ATA. Serial ATA матиме кабель усього з двома контактами (один на прийом, один на передачу) і повинен забезпечити IDE пропускну здатність до 1.5 ГБ/с, а можливо, і більше. Це вдвічі перекриває пропускну здатність АТА/100, у якого контактів у 40 разів більше. Єдиною негативною стороною Serial ATA є те, що на одному каналі може бути тільки один пристрій, але при наявності контролера з декількома каналами це не проблема.
SCSI
SCSI давно став стандартним інтерфейсом для діючих станцій і серверів І хоча за ціною SCSI обходиться значно дорожче IDE, за ці гроші ми одержуємо набагато більшу пропускну здатність, підтримку більшої кількості пристроїв на одному каналі, набагато більшу довжину кабелів (до 12 м), підтримку зовнішніх пристроїв і багатозадачність.
Звичайна (іноді говорять "вузька") шина SCSI може нести на собі до 8 при строїв, а широка (wide) - до 16. Сам SCSI-контролер займає одну адресу, а інші 15 залишає для пристроїв, що підключаються (відповідно на вузькій шині для пристроїв залишається 7 адрес). Старші адреси SCSI мають більший пріоритет Це трохи ускладнює установку SCSI. Зазвичай краше надати пріоритет повшь ним пристроям, типу CD-ROM, а не жорстким дискам.
Існує безліч різних варіантів SCSI. З доступних зараз пристроїв можна назвати Ultra, Ultra2 і UltragО SCSI Ultra SCSI дозволяє передачу 20 МБ/с і має 8 адрес. Широка (wide) версія Ultra SCSI піднімає пропускну здатність удвічі, тобто до 40 МБ/с. Ultra2 SCSI, відомий також як LVD (Low Voltage Differential) SCSI, має пропускну здатність 40 МБ/с, і, відповідно, wide-версія його дає нам 80 МБ/с. Ultral60 SCSI продовжує традицію подвоєння пропускної здатності, але буває тільки у варіанті wide, що дає нам 16 пристроїв на каналі й 160 МБ/с SCSI-пристрої, як правило, мають сумісність зверху вниз. Правда, цього ніхто не гарантує, але в більшості випадків, наприклад, пристрій SCSI-2 буде прекрасно себе почувати на контролері Ultra2Wide SCSI. Однак при цьому буває, що за наявності на одній шині швидкого і повільного пристроїв обидва починають працювати з максимальною швидкістю повільного. Але насправді те, як будуть поводитися різні SCSI-пристрої, підвішені поруч, залежить в основному від контролера.
Із SCSI часто виникають проблеми, що стосуються установки і першого настроювання, особливо в тих, хто робить це вперше Одночасно усі ці проблеми з лихвою окупаються надійністю цього інтерфейсу. А поява активних терміна торів (тобто пристроїв, які обов'язково повинні завершувати ланцюжок SCSI пристроїв) помітно спростила установку SCSI- пристроїв
Головна перевага SCSI виражається терміном high-end, тобто більш швидкі, найбільш об'ємні жорсткі диски мають інтерфейс SCSI Наприклад, Seagate Cheetah з 15 000 обертів на шпинделі у варіанті IDE ніколи не вироблявся і навряд чи буде вироблятися. Натомість здатність підтримувати до 15 пристроїв на одному каналі говорить про чудове масштабування, що для повних цілей теж дуже важливо.
Майбутнє SCSI уже розписане як по нотах З'являються перші пристрої Ultra 320. і наступним кроком буде Ultra 640. Сам стандарт SCSI напочатку передбачав масштабування і став масштабований настільки, що навряд чи щось може з ним у цьому зрівнятися.
Fibre channel (оптоволоконний канал)
Fibre channel - це інтерфейс, шо докорінно відрізняється від SCSI і IDE Узагалі він ближчий до Ethernet і InfiniBand. Коротко кажучи, цей інтерфейс призначений не тільки для того, щоб приєднувати жорсткі диски й іншу периферію до системи, а насамперед для організації мереж, об'єднання віддалений один від одного масивів жорстких дисків й інших операцій, що вимагають високої пропускної здатності в поєднанні з великими відстанями. Fibre channel часто використовується для з'єднання SCSI RAID- масивів із мережею робочої групи або сервером.
Існуючі технології дозволяють пропускну здатність Fibre channel у 100 МБ/с, а теоретична межа цієї технології лежить десь у районі 1.06 ГБ/с. При цьому вже зараз ряд компаній зайнятий розробкою пристроїв із пропускною здатністю до 2.12 ГБ/с, але це вже наступне покоління інтерфейсу Fibre channel. На сьогоднішньому ринку також присутні рішення, коли для досягнення надвисокої пропускної здатності використовується цілий ряд каналів Fibre channel одночасно.
На відміну від SCSI, Fibre channel має набагато більшу гнучкість. Якщо SCSI обмежується всього 12 м, то Fibre channel дозволяє з'єднання завдовжки до 10 км при використанні оптичного кабелю і трохи менше при використанні порівняно недорогих мідних сполук.
IEEE 1394
IEEE 1394, він же FireWire (як його назвала Apple), він же iLink (як його назвала Sony), реально стає стандартом для передачі цифрового відео, але також може використовуватися для підключення жорстких дисків, сканерів, мережного устаткування, цифрових камер і всього, що вимагає високої пропускної здатності Сьогодні FireWire залишається досить дорогим рішенням (принаймні, для рядового користувача), але стандарт дедалі більше проникає в усі сфери комп'ютерної периферії і постійно дешевшає.
FireWire здатний підтримувати до 63 пристроїв на одному каналі 400 МБ/с. A IEEE 1394b, перша спроба серйозного перегляду FireWire, підтримуватиме пропускну здатність у 800 МБ/с на канал. FireWire забезпечує велику продуктивність, але зовнішні пристрої з цим інтерфейсом потребують окремого зовнішнього джерела живлення.
Перші жорсткі диски FireWire уже починають з'являтися, і вже досить давно існують моделі, які використовують транслятор IDE/FireWire. А от для відеокамер,сканерів і принтерів цей інтерфейс використовується вже дуже широко. Також на базі FireWire можна будувати продуктивні локальні мережі. Багато моделей комп'ютерів Apple мають один або два FireWire-порти, однак на PC пей стандарт поки такого визнання не одержав.
Найприємнішою особливістю FireWire є можливість "гарячого" підключення. Тобто можна підключати й відключати FireWire-пристрої, не вимикаючи комп'ютер. Але якщо таким пристроєм є жорсткий диск, то операційна система повинна вміти монтувати нові жорсткі диски "на льоту".
Майбутнє IEEE 1394 виглядає досить оптимістично, з огляду на молодість Цього

 
 

Цікаве

Загрузка...