WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Електронна пошта - Реферат

Електронна пошта - Реферат


Реферат на тему:
Електронна пошта
План
1. Електронний лист.
1.1. Основні поняття.
1.2. Адресація.
1.3. Конверт.
2. Поштові протоколи.
2.1. SMTP.
2.2. POP.
2.3. ШАР.
2.4. МІМЕ.
3. Проблеми безпеки електронної пошти.
3.1. Фальшиві адреси відправника.
3.2. Перехоплення листа.
3.3. Поштові бомби.
3.4. Загрозливі листи.
Електронний лист
Зараз чимраз популярнішою стає система електронної пошти. Що це таке, яким чином її можна використовувати, як розібратися в адресах E-mail?
Що таке пошта - ми знаємо. Це традиційні засоби зв'язку, що дозволяють обмінюватися інформацією, принаймні, двом абонентам. Для того щоб цей обмін відбувся, необхідно написати послання і, вказавши адресу, опустити в поштову скриньку, звідкіля лист потрапить на поштовий вузол. Якщо зазначена адреса відповідає загальноприйнятим стандартам, то через певний час листоноша покладе його в поштову скриньку адресата. Далі абонент розкриє послання, і обмін інформацією відбудеться. Щоб прискорити процес, ви піднімаєте слухавку, набираєте телефонний номер і, якщо відбудеться правильне з'єднання, то ваш абонент почує те, що ви хочете йому передати. Якщо абонент не відповідає або його номер зайнятий, доведеться повторити процедуру ще раз, шкодуючи про те, що ви витрачаєте на це свій дорогоцінний час.
Ці два види зв'язку - поштовий і телефонний - стали для нас традиційними, і ми вже добре знаємо їхні переваги й недоліки. Електронна пошта - обмін поштовими повідомленнями з будь-яким абонентом мережі Internet. Існує можливість відправлення як текстових, так і двійкових файлів. Вона дозволяє пересилати повідомлення практично з будь-якої машини на будь-яку, тому що більшість відомих машин, що працюють у різних системах, її підтримують.
Електронна пошта багато в чому схожа на звичайну пошту. З її допомогою лист - текст зі стандартним заголовком (конвертом), - доставляється за зазначеною адресою, яка визначає місцезнаходження машини й ім'я адресата, записується у файл, що називається поштовою скринькою адресата, для того, щоб адресат міг його дістати й прочитати в зручний час. При цьому між поштовими програмами на різних машинах існує угода про те, як писати адресу, щоб усі її розуміли.
Електронна пошта виявилася багато в чому зручнішою, ніж звичайна, "паперова". Не кажучи вже про те, що вам не доводиться вставати з-за комп'ютера і йти до поштової скриньки, щоб одержати або відправити лист.
Переваги електронної пошти:
- електронною поштою повідомлення в більшості випадків доставляється 1 набагато швидше, ніж звичайною;
- коштує це дешевше;
- для відправлення листа декільком адресатам не потрібно друкувати його в і багатьох екземплярах, досить один раз ввести текст у комп'ютер;
- якщо потрібно перечитати, виправити отриманий або складений вами лист, або використати цитати з нього, це зробити легше, оскільки текст уже знаходиться в машині;
- зручніше зберігати велику кількість листів у файлі на диску, ніж у шухляді столу; у файлі легше також шукати;
- і, нарешті, заощаджується папір.
Надійність електронної пошти сильно залежить від того, які використовуються поштові програми, наскільки віддалені один від одного відправник і адресат листа, а особливо від того, знаходяться вони в одній мережі чи в різних. У наших умовах, мабуть, краще покладатися на електронну пошту, ніж на просту. Якщо лист усе-таки загубився, ви про це зможете довідатися досить швидко і надіслати новий.
E-mail (Electronic mail) - електронна пошта - електронний аналог звичайної пошти. З її допомогою ви можете посилати повідомлення, одержувати їх у свою електронну поштову скриньку, відповідати на листи ваших кореспондентів автоматично, використовуючи їхні адреси, виходячи з їхніх листів, розсилати копії вашого листа відразу декільком одержувачам, переправляти отриманий лист за іншою адресою, використовувати замість адрес (числових або доменних імен) логічні імена, створювати кілька підрозділів поштової скриньки для різного і роду кореспонденції, включати у листи текстові файли, користуватися системою "відображувачів пошти" для ведення дискусій із групою ваших кореспондентів і т. д. З Інтернету ви можете посилати пошту в суміжні мережі, якщо ви знаєте адресу відповідного шлюзу, формат його звертань і адресу в тій мережі.
При користуванні E-mail, через її оперативність, може скластися відчуття телефонного зв'язку, але завжди слід усвідомлювати, що це все-таки пошта. Усі повідомлення письмові, тому майже документовані. Дотримуйтеся етикету, прийнятого у звичайній кореспонденції. Пам'ятайте також, що E-mail не має того ступеня приватності, як звичайна пошта, ніколи не пишіть у посланнях E-mail нічого, чого вам не хотілося б побачити виставленим на загальний огляд.
Крім взаємодії один - один, E-mail може підтримувати списки електронних адрес для розсилання, тому людина або організація може послати E-mail усьому цьому списку адрес людей або організацій. Іноді списки розсилання E-mail містять елементи, що є покажчиками на інші списки розсилання, тому один лист може бути доставлений тисячам людей.
Різновидом списків розсилання є дискусійні групи на основі E-mail. їхні учасники посилають лист центральному серверові списку розсилання, і повідомлення розсилаються всім іншим членам групи. Це дозволяє людям, що знаходяться в різних часових зонах або на різних континентах, вести цікаві дискусії. За допомогою спеціальних програм люди можуть підписатися на список або відписатися від нього без допомоги людини. Сервери списків розсилання часто надають інші сервіси, такі як одержання архівів, дайджестів повідомлень або пов'язаних із повідомленнями файлів. Групи новин USENET є удосконаленням дискусійних поштових груп.
Основні поняття
Для того щоб мати можливість обмінюватися листами через електронну пошту, користувач повинен стати клієнтом однієї з комп'ютерних мереж. Так само як і в телефонних мережах, клієнти комп'ютерних мереж називаються абонентами.
Для кожного абонента на одному з мережних комп'ютерів виділяється область пам'яті - електронна поштова скринька. Доступ до цієї області пам'яті здійснюється за адресою, що повідомляється абонентові, і паролем, який абонент вигадує сам. Пароль відомий тільки абонентові й мережному комп'ютерові. Ставши абонентом комп'ютерної мережі й одержавши адресу своєї поштової скриньки, користувач може повідомити її друзям, знайомим. Кожен абонент електронної пошти може через свій комп'ютер і модем послати лист будь-якому іншому абонентові, вказавши в посланні його поштову адресу. Але зробити це можна, тільки повідомивши комп'ютерній мережі свою поштову адресу і пароль (як доказ того, що це дійсно абонент).
Усі листи, які надходять на певну поштову адресу, записуються у виділену для неї область пам'яті мережного комп'ютера. Мережний комп'ютер, що містить поштові скриньки абонентів, називається хостом комп'ютера (від host -хазяїн). Існують два основні типи електронної пошти. Перший спосіб, що називається off-line (поза лінією, поза зв'язком, вимовляється: офлайн), полягає в тому, що при кожному сеансі зв'язку комп'ютера абонента з мережним комп'ютером відбувається

 
 

Цікаве

Загрузка...