WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Базова система введення/виведення (BIOS) - Реферат

Базова система введення/виведення (BIOS) - Реферат

загалом. Вимкнення його може знадобитися лише у випадку проблем у роботі операційної системи (такі проблеми іноді виявляються в роботі, наприклад Windows 2000)
HDD S.M.A.R.T. capability вмикає або вимикає підтримку дисками технології M.A.R.T., що розшифровується і перекладається як "технологія самодіагностики і моніторингу стану диска". З її допомогою можна заздалегідь запобігти втраті інформації при збої жорсткого диска. Система відслідковує нормальну роботу механічних і електронних елементів накопичувана й оцінює його стан шляхом порівняння поточних параметрів із закладеними граничними значеннями. Активізація цієї функції трохи знижує продуктивність комп'ютера, зате і гарантує зберігання даних, що особливо актуально для знімних дисків.
Деякі версії BIOS надають можливість низькорівневого форматування жорсткого диска (Low-level format), однак користуватися нею слід із величезною і обережністю, а краще не користуватися взагалі, щоб уникнути ушкодження жорсткого диска.
Опція BIOS Update (інший варіант назви - Pentium II Microcode) включає механізм, необхідний для завантаження мікрокоду, який містить виправлення помилок у процесорах класу Pentium II. Вмикання цієї опції підвищує стабільність роботи такої системи.
Відключати параметр CPU LI and L2 Cache settings не слід, тому що це призводить до дуже значного зниження продуктивності, однак може знадобитися і у випадку нестабільної роботи.
Деякі нестандартні відеокарти можуть некоректно відображати кольори. У і цьому випадку необхідно ввімкнути функцію PCI/VGA Palette Snoop.
Через меню Integrated Perepherials можна настроїти роботу портів введення/виведення, параметри клавіатури й миші, увімкнути підтримку PS/2 і USB, настроїти режими роботи жорстких дисків.
Як BIOS керує роботою обладнання
Як бачимо, у системах під управлінням DOS або Windows 9x BIOS бере на себе роль управління апаратною частиною ПК і служить посередником між операційною системою й обладнанням.
BIOS реалізує свої функції через систему переривань програмного забезпечення. Для запуску підпрограми, що містить спеціальну інструкцію мікропроцеcopyщодо обробки якої-небудь конкретної ситуації, виконувана програма встановлює відповідний прапорець переривання.
Переривання програмного забезпечення призводять до того, що мікропроцесор припиняє виконання поточної задачі й починає виконувати підпрограму з обробки переривання. Для реалізації цього механізму мікропроцесор, "виконавши яку-небудь елементарну операцію, досліджує вектори переривань, і Якщо переривання виставлене, коди виконуваної програми запам'ятовуються, щоб після обробки переривання виконання перерваної програми могло бути продовжене. Кожен вектор переривання є покажчиком, що говорить мікропроцесорові, де знаходяться коди з обробки цього переривання. Мікропроцесор читає значення вектора і починає виконувати програми за зазначеною я вектором адресою.
Через те що кількість наявних переривань може виявитися набагато меншого за ту кількість функцій, що ви хотіли б використовувати у своїх програмах, деякі переривання BIOS вживаються для реалізації декількох функцій. Ці функції і реалізуються за допомогою передачі параметрів. Параметри обробляються підпрограмами BIOS. їхні значення заносяться в один або кілька регістрів при установці прапорця переривань. У свою чергу, підпрограми BIOS можуть пер: вати результати назад у програму, що виконується.
Проблема BIOS у тому, що обмеженою кількістю підпрограм неможливо оптимально задовольнити всі потреби програмного забезпечення і всі особливості роботи обладнання. Таким чином, використання підпрограм BIOS не завжди є благом. Зокрема, ці підпрограми реалізують деякі функції комп'ютера дуже повільно. Іншим негативним моментом є те, що BIOS не дозволяє повністю використовувати можливості наявного устаткування, наприклад його можливості, що були реалізовані після написання BIOS. Тому всі сучасні операційні системи, обладнані розвинутою системою виявлення, конфігурації й роботи з апаратним забезпеченням комп'ютерів за допомогою драйверів, не користуються послугами BIOS.
Історія BIOS PC
Дебют BIOS PC відбувся разом із презентацією першої PC. Відтоді ця система має найбільшу кількість копій у світі. Усі сумісні комп'ютери повинні були скопіювати роботу BIOS PC без копіювання самих кодів цієї системи.
При розробці системи переривання для першої IBM PC не враховувалася можливість включення в конфігурацію PC жорстких дисків. Тому система не могла здійснювати автоматичне нарощування додаткових кодів, тобто вона була нерозширюваною.
BIOS PC-2 і, природно, XT, що з'явилися пізніше, як і відповідні сумісні комп'ютери, вирішили цю проблему додаванням спеціального коду в підпрограми BIOS. Ця функція реалізовувалася на останньому кроці процедури завантаження, коли завантажувалися додаткові коди BIOS.
Рубікон був перейдений 27 жовтня 1982 року. Більш ранні системи BIOS є нерозширюваними.
Крім описаного вище корегування, BIOS зазнала ще кількох змін. Це відбувалося щоразу для вдосконалення системи при розробці нових комп'ютерів або нових системних плат у рамках вже існуючих моделей. Найбільш радикальних змін зазнала BIOS PS/2, коли був представлений мікроканал. Поліпшена BIOS реалізовувала можливості нового захищеного режиму.
Кожна BIOS після РС-1 є розширюваною. Під час завантаження комп'ютера читається додаткова секція кодів, що зберігається в платах розширення, і їхні інструкції додаються до існуючого коду BIOS. Наприклад, можуть бути додані нові або змінені підпрограми переривань.
У майбутньому ряд виробників системних плат мають намір відмовитися від використання BIOS. Наприклад, Intel розробляє ряд технологій, що дозволять перерозподілити функції BIOS між чіпсетом і розширеннями операційної системи і позбутися найстарішої з тих частин ПК, що дожили до наших днів.

 
 

Цікаве

Загрузка...