WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Word. - Реферат

Word. - Реферат

помилка. Щоб скасувати останню операцію редагування, можна скористатися клавішами "CTRL" + "Z" або "Alt" + "Backspace". Для скасування або повтору кількох останніх операцій за допомогою панелі інструментів використовується стрілочка вниз поруч із кнопкою Скасувати або Повторити.
Переміщення, копіювання і зв'язування тексту або графіки
Word - потужний засіб зв'язування тексту або графіки усередині документа або з іншим документом. При зміні вихідного матеріалу його зв'язана копія змінюється автоматично. Фрагмент тексту або графіки, до якого застосовуються команди переміщення й копіювання, завантажується в спеціальну область пам'яті, що називається буфером обміну.
Буфер обміну зберігає свій вміст, поки в нього не буде поміщений новий вміст за допомогою команди копіювання або переміщення. За допомогою буфера обміну можна переміщати й копіювати текст і графіку в інші додатки Windows або DOS. Переміщення (копіювання) виділеного тексту здійснюється командою Правка/Вирізати (Правка/Копіювати), перенесенням курсору в те місце, куди потрібно перемістити (скопіювати) текст, і використанням потім команди Правка/Вставити.
Розбивка на сторінки
За умовчанням Word розбиває документи на сторінки після кожної зміни документа. Word визначає, скільки тексту поміститься на сторінку, і вставляє м'який розрив сторінки, що при звичайному режимі перегляду має вигляд тонкої пунктирної лінії. У будь-якому місці документа можна вручну вставити жорсткий або примусовий розрив сторінки, що виглядає як жирніша пунктирна лінія зі словами Розрив сторінки у центрі екрана. Вставити примусовий розрив можна за допомогою клавіш "CTRL" + "Enter" або вибравши команду Вставка/Розрив. Видалити примусовий розрив можна клавішею "Delete".
Пошук і заміна
Команда Правка/Знайти дозволяє знайти і виділити текст, форматування, стиль або спеціальний символ. Команда Правка/Замінити вибірково або глобально у всьому документі здійснює заміну.
Перевірка орфографії
Засіб перевірки орфографії Word дуже швидко знаходить у документі слова, яких немає ні в основному, ні в спеціальних або допоміжних словниках. Крім того, засіб перевірки орфографії може запропонувати кілька варіантів правильного написання.
Якщо засіб автоматичної перевірки орфографії ввімкнутий, то неправильно введені слова відразу при введенні підкреслюються червоною хвилястою лінією. Крім того, у рядку стану з'являється значок у вигляді відкритої книги з червоним хрестиком, який означає, що в документі є орфографічні помилки. Щоб вимкнути автоматичну перевірку орфографії, виберіть команду Сервіс/Параметри, вкладка Орфографія. Перевірка документа проводиться від його початку і до кінця. Можна перевірити орфографію тільки в частині документа, якщо виділити цю частину.
Якщо почати перевірку орфографії в середині документа, то перевірка буде проведена до кінця, потім Word повернеться до початку документа і закінчить на тому місці, з якого почав.
Вставка малюнка
За допомогою Word можна ілюструвати документи, використовуючи картинки, створені графічними програмами. Word приймає різноманітні, найбільш часто використовувані формати графіки.
Вставка малюнка в текст здійснюється одним із таких способів:
- необхідно виконати команду Вставка/Малюнок (при використанні цього методу наявність програми, за допомогою якої створювався малюнок, є необов'язковою);
- запустіть програму створення малюнка і скопіюйте його в буфер обміну Windows. Потім скопіюйте малюнок із буфера обміну в документ;
- виконайте команду Вставка/Об'єкт (при використанні цієї команди вставлений малюнок можна редагувати за допомогою програми, що створила малюнок).
Файл документа, який містить малюнок, займає дуже багато місця. Зменшити розмір файла можна за допомогою створення зв'язку документа з файлом малюнка, без зберігання копії малюнка в документі. У цьому випадку щоразу при відкритті документа Word звертається до файла малюнка, щоб відобразити малюнок. Зв'язок створюється за допомогою команди Вставка/Малюнок. У Діалоговому вікні Вставка малюнка слід встановити прапорець Зв'язок із файлом і зняти прапорець Зберігати в документі.
Робота з малюнками
Робота з малюнком передбачає його збільшення або зменшення, обрізання малюнка, додавання або видалення рамки, переміщення, копіювання малюнка, вставку малюнка в кадр. З малюнками можна працювати в будь-якому режимі перегляду документа. Виняток - малюнок, вставлений у кадр (з'являється в режимах перегляду документа Розмітка сторінки або Попередній перегляд). Малюнки можна приховати для збільшення швидкості переміщення усередині документа й виведення на екран документа, що містить велику кількість малюнків. Для виділення малюнка потрібно клацнути на малюнку мишею. Щоб змінити розмір виділеного малюнка, потрібно перетягнути маркер розміру. Якщо при перетягуванні маркера тримати натиснутою клавішу "Shift", то здійснюватиметься обрізання малюнка. Аналогічні дії можна здійснити командою Формат/Малюнок. За допомогою команди Формат/Обрамлення й Заливка до малюнка можна додати лінії й обрамлення. Заливка малюнка здійснюється тільки в тому випадку, якщо малюнок вставлений у кадр. Виділений малюнок можна перемістити або скопіювати за допомогою миші (копіювання відбувається, якщо тримати натиснутою клавішу "Ctrl"). Цю ж дію можна виконати командами Правка/Вирізати або Правка/Копіювати і потім виконати команду Правка/Вставити.
Малювання за допомогою інструментів Word
Малювання в Word здійснюється за допомогою панелі інструментів Малювання. Можна створювати мальовані об'єкти, не закриваючи документа, у який вони повинні бути вставлені; малювання відбувається прямо в документі. Малювання здійснюється в режимі розмічання сторінки. Для виведення на екран панелі інструментів Малювання потрібно виконати команду Вигляд/Панелі інструментів. При створенні малюнка він розташовується над текстом. Word надає можливість переміщати мальовані об'єкти в шар над текстом, у шари тексту або в шари під текстом. Малюнок, не включений у кадр, може розташовуватися тільки в шарах над текстом і під текстом. Для впорядкування шарів потрібно виділити об'єкт і натиснути відповідну кнопку на панелі інструментів Малювання. Мальовані об'єкти можна згрупувати. Згруповані об'єкти перетворюються ніби на один об'єкт.
Побудова діаграм
За допомогою додатка Microsoft Graph можна створювати діаграми 14 різних типів. Текстові й числові дані спочатку слід ввести в таблицю. Для побудови діаграми потрібно виконати команду Вставка/Об'єкт і вибрати тип об'єкта Microsoft Graph. До діаграми можна додати такі елементи, як стрілки, заголовки, легенди. Найзручніший спосіб побудови діаграм - це використання майстра діаграм. Щоб додати до діаграми додатковий елемент, необхідно виділити діаграму і виконати команду Вставка/Об'єкт/Єгарп/Змінити. Для додавання заголовка й позначки даних виконується команда Вставка/Заголовки, адля додавання легенди - команда Вставка/Легенда.

 
 

Цікаве

Загрузка...