WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Word. - Реферат

Word. - Реферат

додатка. Відразу після запуску на екрані відкриється вікно з порожнім документом. Як правило, воно розгорнуте на повний екран, а вторинне вікно документа злите з основним.
При створенні нового документа в Word ви бачите порожнє вікно для введення. Вертикальна риска (курсор) розташована у верхньому лівому кутку вікна. Нижче курсору розташовується горизонтальна риска, що називається маркером кінця документа. При введенні тексту символи з'являються на екрані ліворуч від точки вставки, яка зміщається вправо у процесі введення тексту.
Натискати клавішу Enter потрібно, тільки щоб позначити кінець абзацу або вставити порожній рядок. При натисканні клавіші Enter вставляється символ кінця абзацу і відбувається перехід на новий абзац. Зазвичай на екрані не видно символів абзацу. Якщо ви хочете їх побачити, натисніть кнопку Прихований текст на панелі інструментів.
Для введення тексту досить підвести курсор до потрібного місця документа і набрати текст. У Word є 2 режими редагування: режим вставки й режим заміни. У режимі вставки (використовується найчастіше) усі символи справа від курсору зміщаються, звільняючи місце для тексту, що вводиться користувачем. У режимі заміни нові символи заміняють собою попередні. Коли цей режим увімкнутий, у рядку стану виділяється індикатор "ЗАМ" (OVR). Для перемикання між цими двома режимами слід натиснути клавішу Insert або зробити подвійний клік мишею на індикаторі "ЗАМ".
Робота з кількома документами
У Word можна працювати з кількома документами одночасно. Кожен створюваний або відкритий документ розміщається на екрані у своєму власному вікні.
Одна з переваг роботи з кількома документами одночасно полягає в легкості копіювання або переміщення тексту з одного в інший, що спрощує створення двох різних версій одного базового документа або запозичень з існуючого документа при побудові нового.
При відкритті документа він з'являється у вікні документа, згортаючи раніше відкриті документи. При роботі з декількома документами можна переключатися з одного документа на інший у режимі повного екрана або розмістити їх на екрані так, щоб бачити, принаймні, частину кожного з них. У будь-який момент часу може бути активним тільки один документ. Вікно, що розміщується над іншими і має виділений заголовок, є активним.
Для розміщення на екрані усіх відкритих документів потрібно виконати команду Вікно/Розташувати все. Можна переміщати ці вікна або змінювати їхній розмір, використовуючи звичайні методи Windows.
Для розгортання вікна до його повноекранного вигляду необхідно натиснути на кнопку Розгорнути у верхньому правому кутку вікна або вибрати команду Розгорнути у керуючому меню вікна документа.
Зберігання документа
Збережений документ зберігається у вигляді файла на диску. Поки документ не збережений, усі зміни знаходяться тільки в оперативній пам'яті комп'ютера. Після збереження файла його можна зберегти знову під тим самим ім'ям або зберегти нову копію файла під іншим ім'ям і в іншому місці. Можна встановити режим, при якому Word автоматично зберігає документ через певні проміжки часу і зберігає попередню копію файла при кожному новому збереженні (команда Сервіс - Параметри, вкладка Зберігання).
Зберігання документа здійснюється командою Файл/Зберегти, комбінацією клавіш CTRL+Sабо кліком на піктограмі "Зберегти" на панелі інструментів Стандартна. Word призначить файлу, що зберігається, розширення DOC. Для зберігання файла під новим ім'ям виберіть команду Файл/Зберегти як. Файл, створений у Word, можна зберегти в інших форматах, що дозволяє переносити документ на комп'ютери, де Word не встановлений, або встановлена більш рання версія.
Збереження нового документа здійснюється в такий спосіб:
1) Натисніть на піктограмі кнопку Зберегти.
2) Щоб зберегти документ в іншій папці, виберіть потрібний диск зі списку або натисніть двічі на потрібну папку в списку папок. Щоб зберегти документ у новій папці, натисніть кнопку Створити папку.
3) Введіть ім'я документа в поле їм'я файла. Уразі потреби ім'я файла може бути досить довгим, складатися з кількох слів і служити коротким описом документа.
4) Натисніть кнопку Зберегти.
Закриття документа
Для закриття документа слід вибрати команду Файл/Закрити й натиснути кнопку "Закрити", або двічі клацнути по значку у верхньому лівому кутку вікна документа. Якщо після останнього збереження документа були зроблені зміни, Word дасть можливість їх зберегти.
Редагування документа
Режими роботи з документом
Існує кілька різних режимів перегляду документів. Можна вводити текст у звичайному режимі перегляду, а можна працювати в режимі розмічання сторінки зі збільшенням до 500 %. Звичайний режим перегляду підходить для відображення основного тексту в тому вигляді, як він буде надрукований. Режим структури документа використовується для перегляду документа відповідно до його структури. Режим розмічання сторінки дозволяє побачити сторінку в такому вигляді, як вона буде надрукована, включаючи стовпчики, колонтитули й номери сторінок. Режим перегляду головного документа використовується для створення й редагування дуже великих документів. Режим перегляду на весь екран дозволяє бачити тільки сам документ. В усіх цих режимах можна вводити, редагувати і форматувати текст документа. Шостий режим перегляду - перегляд перед друком - дозволяє бачити відразу кілька сторінок у тому вигляді, як вони будуть надруковані, але в цьому режимі не можна редагувати документ.
Режим перегляду документа змінюється командою меню Вигляд, комбінацією клавіш або кнопками управління режимом перегляду. Переміщення усередині документа здійснюється за допомогою клавіш управління курсором або за допомогою вертикальної й горизонтальної смуг прокручування. "Бігунок" вказує на положення відображуваного в цей момент на екрані всього документа. У режимі розмічання сторінки в нижній частині вертикальної смуги прокручування з'являються дві кнопки, що дозволяють перегортати сторінки повністю. При переміщенні бігунка по вертикальній смузі прокручування поруч із ним з'являється номер сторінки.
Видалення тексту
Щоб видалити текст, треба спочатку виділити його, а потім натиснути клавішу "Delete" чи "Backspace", або використовувати комбінації клавіш.
Перенесення слів
Перенесення слів дозволяє вирівняти праву границю тексту і зменшити пробіли між словами в абзацах, вирівняних по ширині. Слова при переносі розбиваються на частини за допомогою дефіса. Word має три типи дефісів: необов'язкові (м'які), звичайні й нерозривні (тверді).
Команда Сервіс/Виставлення переносів дозволяє автоматично розставити необов'язкові переноси у всьому документі. Щоб зробити видимими необов'язкові дефіси, виберіть Сервіс/Параметри і відкрийте вкладку Вигляд.
Скасування поправок
Команда Скасувати скасовує останню виконану дію. Скасувати можна більшість операцій редагування. Команду "Правка/Скасувати"потрібно виконувати відразу ж після того, як була зроблена

 
 

Цікаве

Загрузка...