WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Excel - Реферат

Excel - Реферат


Реферат на тему:
Excel
План
1. Вікно Excel.
2. Оформлення робочих аркушів.
3. Функції Excel.
4. Створення діаграм.
5. Професійне оформлення.
6. Обмін даними.
7. Експорт.
Excel
Табличний процесор Excel фірми Microsoft призначений для введення, зберігання, обчислення і виведення великих обсягів даних у вигляді, зручному для аналізу і сприйняття інформації. Усі дані зберігаються й обробляються у вигляді
окремих або зв'язаних таблиць. Одна або кілька таблиць складають "робочу книгу", У цьому випадку таблиці називаються робочими аркушами цієї книги, аркуші можна видаляти, доповнювати або переміщати з однієї робочої книги в іншу. Фізично на диску зберігається вся книга у вигляді окремого файла з розширенням "xls".
Можливості Excel дуже високі (обробка тексту, управління базами даних). Програма настільки потужна, що в багатьох випадках перевершує спеціалізовані програми-редактори або програми баз даних. Таке різноманіття функцій може спочатку навіть відлякувати, але в міру набуття досвіду користувач зможе оцінити майже безмежні можливості Excel.
За майже двадцятилітню історію табличних розрахунків із застосуванням персональних комп'ютерів вимоги користувачів до подібних програм істотно змінилися. Спочатку основний акцент у такій програмі, як, наприклад, VisiCalc, робився на обчислювальні функції. Сьогодні положення змінилося. Поряд з інженерними й бухгалтерськими розрахунками організація і графічне зображення даних набуває все більшого значення. Крім того, різноманіття функцій, пропоноване такою обчислювальною й графічною програмою, не повинне ускладнювати роботу користувача. Програми для Windows створюють для цього ідеальні передумови.
Вікно Excel
Вікно Excel містить безліч різних елементів. Деякі з них властиві всім програмам у середовищі Windows, інші є тільки у вікні Excel. Уся робоча область вікна Excel зайнята чистим робочим аркушем (або таблицею), розділеним на окремі комірки. Стовпці озаглавлені буквами, рядками-цифрами.
Як і в багатьох інших програмах у середовищі Windows, ви можете представити робочий аркуш у вигляді окремого вікна зі своїм власним заголовком - це вікно називається вікном робочої книги, тому що в такому вікні можна обробляти кілька робочих аркушів.
На одній робочій сторінці у вашому розпорядженні буде 256 стовпців і 16 384 рядки. Рядки пронумеровані від 1 до 16 384, стовпці названі буквами і комбінаціями букв. Після 26 букв алфавіту у стовпчиках ідуть комбінації букв від АА, АВ і далі.
У вікні Excel, як і в інших програмах під Windows, під заголовком вікна знаходиться рядок меню. Трохи нижче знаходяться панелі інструментів Стандартна і Форматування. Кнопки на панелі інструментів дозволяють швидко й легко викликати багато функцій Excel.
Оформлення робочих аркушів
Вибір шрифту
Змінити тип, розмір шрифту або написання тексту можна, виділивши відповідні комірки і відкривши меню Формат/Комірки. Після цього на екрані з'явиться Діалог, у якому будуть указані різні шрифти. Можна вибрати будь-який шрифт зі списку запропонованих. При виборі шрифту можна переглядати його написання У вікні Приклад. Для вибору типу шрифту, його розміру і стилю можна використовувати поля й кнопки, розташовані на панелі інструментів.
Типи шрифтів Сьогодні для оформлення таблиць і документів використовується велии кількість шрифтів. Один із найголовніших факторів, який необхідно брати де уваги, - це чіткість тексту, оформлення тим чи іншим шрифтом.
Стилі
Поряд із вибором типу шрифту і його розміру можна вибрати стиль шрифте курсив, напівжирний або з підкресленням. Використовують ці стилі тільки для виділення важливої інформації у тексті документів і таблиць.
Кольори й візерунки
В Excel можна виділити в таблиці деякі поля за допомогою кольору й візерунка фону, щоб привернути до них увагу. Це виділення треба використовувати обережно, щоб не перевантажити таблицю. Виберіть вкладку Вигляд у Формат/Комірки. Тут для виділених комірок можна вибрати колір забарвлення за допомогою палітри.
Форматування чисел
Якщо необхідно, щоб записи перетворилися на зручний документ, треба здійснити форматування чисел у комірках. Найпростіше форматуються комірки, куди заносяться грошові суми. Для цього потрібно виділити форматуваня комірки, потім вибрати команду меню Формат/Комірки, а в діалозі, що з'явився - вкладку Число. Вибирають в групі зліва рядок Грошовий. Праворуч з'явиться кілька можливих варіантів форматів чисел. Формат числа визначається цифровим шаблоном, що може бути кількох типів. Щоб краще зрозуміти їхнє призначення, розглянемо варіанти форматування числа 13. У першому стовпчику узяти шаблони форматів, як у полі Коди формату. У другому стовпчику ви бачите, які буде виглядати число в результаті форматування.
Формат Результат
#. ###, ## 13
0.000, 00 0.013, 00
#. ##0, 00 13, 00
Якщо як цифровий шаблон використовується нуль, то він збережеться скрізь, де його не замінить значуща цифра. Значок номера (він зображеними у вигляді решітки) відсутній на тих місцях, де немає значущих цифр. Краї використовувати цифровий шаблон у вигляді нуля для цифр, що стоять після десяткової коми, а в інших випадках використовувати "решітку". Якщо ви оперуєте числами, де більше двох розрядів після коми й цифри в них не дорівнюють нулю, то відбувається округлення у більший або менший бік. Так само Excel округляє дробові числа, які форматуються як цілі, тобто без розрядів після коми. Округляються, однак, тільки числа, що виводяться на екран, у розрахунках використовуються точні, значення. У полі Коди формату можна вибрати варіант задавання сум, що йдуть "у мінус". Поряд зі звичайним мінусом їх можна виводити червоним, що часто використовується при оформленні бухгалтерської документації.
Перевірка орфографії
У пакеті Excel є програма перевірки орфографії текстів, що знаходяться в, І комірках робочого аркуша, діаграмах або текстових полях.

 
 

Цікаве

Загрузка...