WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → DVD - Реферат

DVD - Реферат

КБ/с. неважко підрахувати, що 16х-привод DVD повинен читати CD-диски на швидкості приблизно 140х Природно, цього не відбувається. 16х-приводи DVD читають CD-диски на швидкостях 32-40х Тому оптимальними є 6х-8х DVD-приводи. Такі приводи здатні читати CD-диски на швидкостях приблизно 30х, і для програвання DVD-відео (основного заняття при роботі з DVD-дисками) їхньої швидкості цілком вистачає. А більш високошвидкісні моделі відрізняються великим шумом, тепловиділенням і ціною.
Є всі підстави припускати, що згодом DVD-приводи повністю витіснять приводи CD-ROM
Запис на DVD
З розвитком технології DVD з'явилися специфікації дисків, що забезпечують користувачам дисків запис і перезапис інформації. Однак основні розробники не змогли домовитися про єдину специфікацію на такі диски через прагнення зберегти самостійний контроль над своїми авторськими технічними розробками У результаті з'явилося кілька конкуруючих специфікацій (формати DVD-RAM, DVD-RW, DVD+RW).
DVD-R - DVD для однократного запису
DVD-R - формат однократного запису, розроблений компанією Pioneer Пристрої на базі цього формату були першими, що записували на дисках DVD Технологія запису аналогічна до використовуваної у CD-R ібазується на необоротній зміні пш впливом лазера характеристик інформаційного шару, вкритого спеціальною органічною сполукою. На диски DVD-R можуть бути записані як комп'ютерні дані, мультимедійні програми, так і відео/аудю інформація. У залежності від типу записаної інформації диски можуть бути прочитані на інших, сумісних із записаним форматом типах пристроїв, включаючи відеоплеєри DVD-Video і більшість DVD-ROM-приводів.
Однобічні диски DVD-R умішають 4,7 або 3.95 ГБ на один бік Двобічні диски випускаються тільки загальною ємністю 9.4 ГБ (4.7 ГБ на один бік) Сьогодні формат не підтримує технологію запису у два шари.
Довговічність дисків DVD-R оцінюється терміном більше 100 років.
Для захисту від нелегального копіювання розроблені дві специфікації DVD-R (А) і DVD-R (G) Дві ці версії однієї специфікації використовують різну довжину хвилі лазера при записі інформації. Таким чином, диски можуть бути записані тільки на відповідному для їхньої специфікації устаткуванні Відтворення дисків може здійснюватися однаково успішно на будь-якому устаткуванні, що підтримує формат DVD-R.
DVD-VR
Специфікація DVD-VR ґрунтується на DVD-RAM і підтримана DVD-форумом Формат DVD-VR дозволяє записати в реальному часі до 2 годин високоякісного відео у форматі MPEG-2 на однобічний диск DVD-RAM об'ємом 4 7 ГБ і забезпечує такі можливості, як редагування вже записаних відео матеріалів, запис різних типів статичних зображень. Електроніку на базі цього формату Випускають, наприклад, компанії Panasonic, Toshiba, Samsung, Hitachi
DVD для багаторазового запису
Усі відомі специфікації перезаписуваних DVD-дисків використовують технологію багаторазового запису, що ґрунтується на фізичному принципі зміни фазового стану (кристалічний/аморфний) інформаційного шару під впливом лазера Зчитування інформації здійснюється шляхом визначення оптичних характеристик інформаційного шару в різних його фазових станах при відбиванні променів лазера (того ж, що і при записі). Для багаторазового запису як робочий, використовується матеріал AVIST, створений компанією TDK у 1995 рот. Характеристики цього матеріалу практично ідеально задовольняють вимогам тех йолопі перезапису DVD-дисків AV1ST витримує, як мінімум, 1000 циклів пере запису навіть на швидкостях менш 3 м/с При вищих швидкостях запису кількість циклів перезапису зростає
Існує кілька конкуруючих форматів багаторазового запису на DVD
DVD-RAM (Digital Versatile Disc Random Access Memory)
Перезаписуваний формат, розроблений компаніями Panasonic. Hitachi Toshiba Формат схвалений DVD-форумом у липні 1997 р Устаткування й диски цього формату тестувалися протягом 3 місяців у більш ніж 20 комп'ютерних компаніях-виробниках усього світу. На сьогодні це найпоширеніший DVD формат у комп'ютерній індустрії DVD-RAM-приводи читають диски DVD-ROM У свою чергу диски DVD-RAM можуть бути прочитані тільки приводами DVD-ROM так званого третього покоління що випускаються із сере дини 1999р.
Перше покоління дисків DVD-RAM умішало 2 6 ГБ на сторону. Диски сучасного - другого - покоління несуть 4,7 ГБ на стороні або 9,4 ГБ для двосторонньоі модифікації.
Випускаються два типи однобічних DVD-RAM-дисків - у картриджі й без картриджа Диски в картриджі в основному призначені для побутової відеоапаратури, де необхідно виключити вплив зовнішніх факторів при інтенсивному ручному використанні Картриджі у свою чергу можуть бути двох видів такі що відкриваються, і цільні.
Найважливіші переваги дисків формату DVD-RAM це можливість перезапису зо 100 000 разів і наявність механізму корекції помилок запису Найбільша кількість циклів перезапису серед усіх DVD механізм корекції помилок і довільний доступ до диска як при записі, гак і при читанні визначили максимальну ефективність цього формату у вторинних пристроях зберігання даних DVD+RW (Digital Versatile Disc Rewritable)
Формат DVD+RW просувається тільки його розробниками компаніями Hewlett-Packard, Mitsubishi Chemical, Philips, Ricoh. Sony і Yamaha (не підтриманий DVD-форумом) На дисках DVD+RW можна записати як потокове відео або звук, гак і комп'ютерні дані Диски формату DVD+RW можуть бути перезаписані близько 1000 разів На базі DVD+RW створений формат запису потокового відео DVD+RW Video Format Пристрої и диски що працюють v цьому форматі, позиціонуються на ринку як цілком сумісні і устаткуванням що працює у форматах DVD Video Не означає, що диски DVD+RW які містять відеоматеріали можуть бути відтворені на випущеній раніше побутовій апаратурі DVD
DVD-RW (Digital Versatile Disc ReRecordable)
Зустрічаються інші назви цього формату DVD R/W і рідше DVD РR DWD-RW - формат багаторазового запису, розроблений компанією Pioneer. Диски формату DVD-RW умішають 4,7 ГБ на одну сторону, випускаються в однобічній і двобічній модифікаціях і можуть бути використані для зберігання відео, аудіо й інших даних
Диски формату DVD RW можуть бути перезаписані до 1000 разів На відміну від форматів DVD+RW і DVD-RAM, диски DVD-RW можуть бути прочитані на приводах DVD-ROM першого покоління Довговічність дисків DVD-RW, що випускаються, складає близько 100 років.

 
 

Цікаве

Загрузка...