WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → DVD - Реферат

DVD - Реферат

поділили світ на кілька регіонів
1. Канада і США
2. Японія і Європа, Південна Африка, Близький Схід (включаючи Єгипет)
3. Південно-Східна Азія, Східна Азія (включаючи Гонконг)
4. Австралія Нова Зеландія, Тихоокеанські острови. Центральна Америка Південна Америка Карибські острови.
5. Колишній Радянський Союз, Індійський півострів Африка і також Північна Корея, Монголія.
6. Китай
зарезервований
DVD диски порівнюють код регіону записаний на диску, зі своїм кодом, і якщо він не збігається, то відмовляються програвати диск. Код регіону на сучасних дисках, як правило,може змінюватися не більше 5 разів і після чого він записується навічно, і стандартними засобами з цим зробити нічого не можна (такі приводи називаються RPC2). Однак перші моделі 1 DVD-приводів випускалися без регіонального захисту, і якщо привод повільніший ніж 4х, то, швидше за все, захисту в ньому немає (такі приводи називаються 1 RPC1). Починаючи з 6х-приводів, захист почав з'являтися, а 10х-моделі вже практично всі оснащені подібним захистом.
Крім регіонального захисту, в DVD- відеодисках може використовуватися кілька методів захисту дисків від нелегального копіювання. Насамперед це Macrovision protection, призначений для запобігання нелегальному копіюванню з аналогового (телевізійного) виходу відтворюючої DVD-відеоапаратури. Суть цього захисту полягає в тому, що у видеосигнал додаються завади, які не дають зробити нормальний запис на відеомагнітофон. Природно, ці ж завади будуть відтворені, якщо програвати DVD-відеодиски на апаратурі, яка не підтримує Macrovision, але сьогодні така техніка вже не виробляється. Апаратура, що підтримує Macrovision, здатна фільтрувати завади і показувати нормальну картинку.
Для запобігання копіювання вмісту DVD-відеодиска на жорсткий диск комп'ютера (звідкіля його можна копіювати як завгодно і на що завгодно) використовується Content Scrambling System (CSS). Суть її полягає в тому, що вміст диска шифрується, і для розшифровки потрібен ключ, який складається із двох частин. Одна частина-- це один з 400 записів CSS, що зберігаються на кожному і DVD-відеодиску, друга частина ключа залежить від конкретного DVD-приводу. Процес розшифрування здійснюється програмою-декодером, що і програє DVD-відео. Таким чином, якщо просто переписати вміст DVD-відеодиска, захищеного за допомогою CSS, на жорсткий диск, то декодер не зможе одержати другу половину ключа і дані не будуть розшифровані.
Слабкість цієї системи полягає в тому, що блок дешифрування повинен бути вмонтований у кожен програмний програвач DVD-дисків, і кожен може абсолютно легально скачати таку програму і препарувати її. У підсумку відбулося те, що повинно було відбутися. 16-літній норвезький програміст Jon Johansen зумів розібратися в роботі дешифрувального блока і випустив програму, яка називається DeCSS, що розшифровує дані й дозволяє записувати вміст захищених DVD-відеодисків у чистому вигляді на жорсткий диск. Ця подія послужила приводом до цілої серії судових розглядів, які не закінчилися дотепер. Сьогодні ця, програма заборонена для використання.
DVD-audio
DVD-Audio - нове покоління музичного формату після CD. Специфікацією формату визначені високоякісний багатоканальний звук, підтримка широкого діапазону якості звуку, відтворення DVD-плеєрами CD-дисків, підтримка додаткової інформації (включаючи відео, текст, меню, заставки, зручну навігаційну систему), зв'язок із web-сайтами, що здійснюють інформаційну підтримку, розширення можливостей з появою нових технологій.
Сьогодні існують дві версії формату DVD-Audio: просто DVD-Audio - тільки для звукового змісту і DVD-AudioV - для звуку з додатковою інформацією. Для дисків DVD-Audio вироблені спеціальні заходи захисту дисків від піратського копіювання
Диски DVD
Більшість дисків DVD мають ємність 4.7 ГБ. Застосування схем подвоєння щільності та їхніх комбінувань дозволяє отримувати диски більшої ємностг від 5 ГБ і 9.4 ГБ до 17 ГБ. Існують такі види дисків DVD:
- Single Side/Single Layer (однобічний/одношаровий): це найпростіша структура DVD-диска. На такому диску можна розмістити до 4.7 ГБ даних. До речі, цей об'єм у 7 разів більший за об'єм звичайного звукового CD і CD-ROM диска.
- Single Side/Dual Layer (однобічний/двошаровий): цей тип дисків має два шари даних, один із яких напівпрозорий. Обидва шари зчитуються з одного боку і на такому диску можна розмістити 8.5 ГБ даних, тобто на 3.5 ГБ більше, ніж на одношаровому/однобічному диску.
- Double Side/Single Layer (двобічний/одношаровий): на такому диску міститься 9.4 ГБ даних (по 4.7 ГБ на кожному боці). Неважко помітити, що ємність такого диска вдвічі більша, ніж однобічного/одношарового DVD-диска. Тим часом через те, що дані розташовуються з двох боків, доводиться перевертати диск або використовувати пристрій, який може прочитати дані з обох боків диска самостійно.
- Double Side/Double Layer (двобічний/двошаровий): структура цього диска забезпечує можливість розмістити на ньому до 17 ГБ даних (по 8.5 ГБ на кожному боці).
Слід зауважити, що всі наведені цифри відповідають ємності, указаній в мільйонах байтів; якщо округляти за іншою методикою, приймаючи за основу, що 1КБ=1024 байти, а не 1000 байт, то вийдуть інші числа: 4.38 ГБ, 7.95 ГБ, 8.75 ГБ, і 15.9 ГБ відповідно.
Через більш високу щільність запису на DVD-дисках існує думка, що до механічних ушкоджень (подряпин тощо) вони набагато більш чутливі, ніж звичайні CD-диски. Безумовно, ушкодження поверхні позначаються на якості читання з DVD-дисків, але все-таки вони не набагато більш чутливі, ніж звичайні CD-диски. Досягається це, насамперед, завдяки більш ефективному механізму контролю помилок, ніж той, що використовується з CD-дисками Крім цього, у випадку з DVD-відео навіть помилка читання не матиме фатальних наслідків. У гіршому випадку ви побачите який-небудь короткотривалий артефакт зображення, після чого усе піде нормально. Винятками є великі й сильні ушкодження, що можуть привести до того, що диск зовсім не читатиметься. Зрештою, у цьому DVD-диски нічим не відрізняються від більш звичних CD-дисків
Приводи DVD
Приводи DVD, крім дисків DVD, уміють також програвати і звичайні CD-диски. Як і приводи CD-ROM приводи DVD поділяються за швидкістю читання, і їх для DVD привода складає 1.32 МБ/с Враховуючи те, що їх для CD-привода складає всього 150

 
 

Цікаве

Загрузка...