WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → CD-ROM і його застосування - Реферат

CD-ROM і його застосування - Реферат

імпорту перерваної сесії (попередні сесії можуть бути імпортовані).
Оскільки кінцева видимість кожного файла визначається процесом імпорту змісту, можливе виключення з каталогу окремих файлів і вибіркова заміна файлів з однаковими іменами. Стара копія файла продовжує залишатися на диску в одній з попередніх сесій, однак у новому каталозі міститься посилання На новий екземпляр. Вибіркове виключення файлів попередніх сесій з каталогу нової сесії дає ефект їхнього "знищення". Видимість "знищених" у такий спосіб файлів згодом може бути "відновлена" шляхом їхнього імпорту в нові сесії.
Для запису CD-RW, крім сесійного методу, може застосовуватися їхнє попереднє форматування - розбивка на сектори подібно до магнітних дисків. Після форматування диск CD-RW може використовуватися, як звичайний змінний диск - стандартні файлові операції копіювання, знищення й перейменування перетворяться драйвером приводу CD-RW у серії операцій перезапису секторів диска. Завдяки цьому для роботи з дисками CD-RW не потрібно спеціального програмного забезпечення, крім драйвера приводу з підтримкою UDF (наприклад, Adaptec DirectCD) і програми початкової розмітки.
Деякі версії записуючих програм дозволяють записувати завантажувальні диски. Для завантаження з таких дисків BIOS комп'ютера повинен підтримувати цю можливість. Частина завантажувальних CD-ROM записується у вигляді образу завантажувальної дискети або вінчестера, із якого при завантаженні BIOS системної плати емулює диск А:.
Які існують формати запису CD-ROM
Технології запису й читання компакт-дисків описуються в стандартах, відомих під назвами Red Book ("червона книга") - первісний стандарт CD-DA, і додаткових Yellow Book ("жовта книга"), Green Book ("зелена книга"), Orange Book ("оранжева книга"), White Book ("біла книга") і Blue Book ("синя книга").
Для запису даних використовуються окремі "звукові доріжки". Згадані стандарти належать не до диска загалом, а тільки до формату окремих доріжок, причому на одному диску можуть співіснувати доріжки різних форматів. Для їхнього читання необхідний програвач, що підтримує або всі представлені на диску формати, або пропускає невідомі (багато програвачів і приводів CD-ROM не вміють пропускати доріжки невідомих форматів).
Yellow Book визначає базові формати запису даних на диск: CD-ROM model CD-ROM mode 2. У форматі mode 1, використовуваному в більшості CD-ROM, з області даних виділяється 288 байт для запису кодів EDC/ECC (Error Detection Code/Error Correction Code - коди виявлення й виправлення помилок), завдяки яким диски з даними зчитуються набагато надійніше, ніж звукові диски з тією ж якістю виготовлення. 2048 байт, що залишилися, знадобляться для зберігання даних.
Диск формату mode 1, на якому поєднані звукові програми і дані, називається 1 Mixed Mode Disk. При цьому на першій доріжці записуються дані, а на наступних - звукова інформація. Такий диск у приводі CD-ROM виглядає як 1 диск із даними, а у звукових програвачах - як звичайний CD-DA
У форматі mode 2 корегувальні коди не використовуються, і всі байти даних сектора відводяться для запису інформації. Передбачається, що записувана інформація або вже містить корегувальні коди, або нечутлива до незначних помилок, які залишилися після корекції низькорівневим кодом Ріда-Coломона. Цей формат призначений в основному для запису стиснутих звукових сигналів і зображень.
Формат mode 2 у чистому вигляді практично не застосовується - на його основі розроблений формат CD-ROM/XA (extended Architecture - розширена архітектура), описаний у "Green Book". На одній доріжці формату ХА можуть зустрічатися сектори як mode 1, так і mode 2. Перевагою цього формату є можливість одночасного зчитування в реальному часі даних і звукової або відеоінформації, без зайвих переміщень між доріжками.
Формат CD-I (CD-Interactive - інтерактивний CD), описаний у "Orange Book", передбачає запис відєозображення на доріжках формату ХА і його відтворення за допомогою спеціального програвача CD-І на побутовому телевізорі паралельно з прослуховуванням звукової програми. Доріжки формату CD-I не включаються в зміст диска (ТОС), тому вони не розпізнаються на апаратурі, яка не підтримує цього формату.
Для сумісності зі стандартними звуковими програвачами був запропонований формат CD-I Ready ("готовий до відтворення на програвачі CD-I"), у якому для запису зображення використовується розтягнута пауза перед першою звуковою доріжкою, ігнорована більшістю звичайних програвачів.
Для сумісності з апаратурою читання дисків у форматі ХА був запропонований формат CD-Bridge ("CD-міст"), що становить собою включені в загальний зміст диска доріжки формату CD-I.
"Orange Book" визначає також формат записуваних дисків CD-R (CD- 1 Recordable), які можуть записуватися в кілька прийомів (сесій), а також мати і відштамповану при виготовленні початкову сесію (так званий Hybrid Disk - 1 гібридний диск). Кожна сесія містить вступний запис (Lead In), власне дані й вивідний запис (Lead Out).
"White Book" описує формат VideoCD, що базується на CD-Bridge і вико- і ристовується для зберігання рухливих зображень у кодуваннях AVI, MPEG і подібних до них. "Blue Book" описує формат CD-Xtra, що складається з двох 1 сеансів - звукового і сеансу даних.
Організацію файлової системи на CD-ROM описує стандарт ISO 9660. Рівень І (level) 1 цього стандарту включає формати файлових систем MS-DOS і HFS І (Apple Macintosh). Укладеність каталогів MS-DOS не може перевищувати 8, а довжина імені - 8+3 символи. Рівень 2 описує файлову систему з довгими іменами й рівнем укладеності до 32. Розширення Rock Ridge описує формат файлової системи UNIX
Окремим випадком CD-R є формат Kodak Photo CD, що використовується для багатосесійного запису колекцій фотографій. Photo CD використовує формат CD-Bridge, оформлений у файлову систему ISO 9660. Диски Photo CD можуть відтворюватися спеціальними програвачами на побутовий телевізор або зчитуватися комп'ютерними приводами CD-ROM.
Як поводитися з компакт-дисками
Уникати механічного ушкодження кожної з поверхонь, потрапляння на диск нічних розчинників і прямого яскравого світла, ударів і перегинання диска, написи на записуваних дисках допускається робити тільки олівцями або спеціальними фломастерами, без натискання й використання кулькових або ручок з пером.
Виймаючи диск з коробки, слід намагатися не перегинати його. Один із зручних і безпечних методів вимагає участі двох рук - великий палець лівої руки ледь натискає нафіксатор, послабляючи його, у той час як інша рука піднімає диск із Фіксатора. Метод із використанням однієї руки, коли вказівний палець послаблює фіксатор, а великий і середній знімають диск, потребує точнішого узгодження зусиль, без якого легко перегнути диск або зламати пелюстки фіксатора Забруднений диск можна мити теплою водою з милом або неагресивною поверхнево-активною речовиною (шампунь, пральний порошок), або рідинами, що спеціально випускаються. Неглибокі подряпини на прозорому шарі можна заполірувати поліруючими пастами, які не містять органічних розчинників і олії, або звичайною зубною пастою.

 
 

Цікаве

Загрузка...