WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Еволюція обчислювальних систем - Реферат

Еволюція обчислювальних систем - Реферат

забезпечення, необхідне для їх взаємодії. У результаті з'явилися перші локальні обчислювальні мережі (мал. 1.4). Вони ще багато в чому відрізнялися від сучасних локальних мереж, насамперед своїми пристроями сполучення. На перших порах для з'єднання комп'ютерів один з одним використовувалися самі різноманітні нестандартні пристрої зі своїм способом представлення даних на лініях зв'язку, своїми типами кабелів і т. п. Ці пристрої могли з'єднувати тільки ті типи комп'ютерів, для яких були розроблені, наприклад, міні-комп'ютери PDP-11 з мейнфеймом IBM 360 або комп'ютери "Напрі" з комп'ютерами "Дніпро". Така ситуація створила великий простір для творчості студентів назви багатьох курсових і дипломних проектів починалися тоді зі слів "Пристрій сполучення...".
МАЛ. 1.4. Різні типи зв'язків в перших локальних мережах
Створення стандартних технологій локальних мереж
У середині 80-х років положення справ в локальних мережах стало кардинально змінюватися. Затвердилися стандартні технології об'єднання комп'ютерів в мережу Ethernet, Arcnet, Token Ring. Могутнім стимулом для їх розвитку послужили персональні комп'ютери. Ці масові продукти були ідеальними елементами для побудови мереж з одного боку, вони були досить могутніми для роботи мережевого програмного забезпечення, а з іншою явно потребували об'єднання своєї обчислювальної потужності для вирішення складних задач, а також розділення дорогих периферійних пристроїв і дискових масивів. Тому персональні комп'ютери стали переважати в локальних мережах, причому не тільки як клієнтські комп'ютери, але і як центри зберігання і обробки даних, тобто мережевих серверів, потіснивши з цих звичних ролей міні-комп'ютери і мейнфейми.
Стандартні мережеві технології перетворили процес побудови локальної мережі з мистецтва в рутинну роботу. Для створення мережі досить було придбати мережеві адаптери відповідного стандарту, наприклад Ethernet, стандартний кабель, приєднати адаптери до кабелю стандартним роз'ємом і встановити на комп'ютер одну з популярних мережевих операційних систем, наприклад, Novell NetWare. Після цього мережа починала працювати і приєднання кожного нового комп'ютера не викликало ніяких проблем, якщо на ньому був встановлений мережевий адаптер тієї ж технології.
Локальні мережі в порівнянні з глобальними мережами внесли багато нового в способи організації роботи користувачів. Доступ до ресурсів, що розділяються став набагато зручнішим користувач міг просто переглядати списки ресурсів, що є, а не запам'ятовувати їх ідентифікатори або імена. Після з'єднання з віддаленим ресурсом можна було працювати з ним за допомогою вже знайомих користувачеві (по роботі з локальними ресурсами) команд. Наслідком і одночасно рушійною силою такого прогресу стала поява величезного числа непрофесійних користувачів, яким абсолютно не треба було вивчати спеціальні (і досить складні) команди для мережевої роботи. А можливість реалізувати всі ці зручності розробники локальних мереж отримали внаслідок появи якісних кабельних ліній зв'язку, на яких навіть мережеві адаптери першого покоління забезпечували швидкість передачі даних до 10 Мбіт/с.
Звичайно, про такі швидкості розробники глобальних мереж не могли навіть мріяти їм доводилося користуватися тими каналами зв'язку, які були в наявності, оскільки прокладка нових кабельних систем для обчислювальних мереж протяжністю в тисячі кілометрів зажадала б колосальних капітальних вкладень. А "під рукою" були тільки телефонні канали зв'язку, погано пристосовані для високошвидкісної передачі дискретних даних швидкість в 1200 біт/с була для них великим досягненням. Тому економне витрачання пропускної спроможності каналів зв'язку часто було основним критерієм ефективності методів передачі даних в глобальних мережах. У цих умовах різні процедури прозорого доступу до віддалених ресурсів, стандартні для локальних мереж, для глобальних мереж довго залишалися недозволеною розкішшю.
Сучасні тенденції
Сьогодні обчислювальні мережі продовжують розвиватися, причому досить швидко. Розрив між локальними і глобальними мережами постійно скорочується багато в чому через появу високошвидкісних територіальних каналів зв'язку, які не поступаються за якістю кабельним системам локальних мереж. У глобальних мережах з'являються служби доступу до ресурсів, такі ж зручні і прозорі, як і служби локальних мереж. Подібні приклади у великій кількості демонструє сама популярна глобальна мережа Internet.
Змінюються і локальні мережі. Замість з'єднуючого комп'ютери пасивного кабелю в них у великій кількості з'явилося різноманітне комунікаційне обладнання комутатори, маршрутизатори, шлюзи. Завдяки такому обладнанню з'явилася можливість побудови великих корпоративних мереж, що нараховують тисячі комп'ютерів і що мають складну структуру. Відродився інтерес до великих комп'ютерів в основному через те, що після спаду эйфорії з приводу легкості роботи з персональними комп'ютерами з'ясувалося, що системи що складаються з сотень серверів, обслуговувати складніше, ніж декілька великих комп'ютерів. Тому на новому витку еволюційної спіралі мейнфейми стали повертатися в корпоративні обчислювальні системи, але вже як повноправні мережеві вузли, підтримуючі Ethernet або Token Ring, а також стек протоколів TCP/IP, що став завдяки Internet мережевим стандартом де-факто.
Виявилася ще одна дуже важлива тенденція, що торкається в рівній мірі як локальну, так і глобальні мережі. У них стала оброблятися невластива раніше обчислювальним мережам інформація голос, відеозображення, малюнки. Це зажадало внесення змін в роботу протоколів, мережевих операційних систем і комунікаційного обладнання. Складність передачі такої мультимедійної інформації по мережі пов'язана з її чутливістю до затримок при передачі пакетів даних затримки звичайно приводять до спотворення такої інформації в кінцевих вузлах мережі. Оскільки традиційні служби обчислювальних мереж такі як передача файлів або електронна пошта створюють нечутливий до затримок трафік і всі елементи мереж розроблялися з розрахунку на нього, то поява трафіка реального часу привела до великих проблем.
Сьогодні ці проблеми вирішуються різними способами, в тому числі і з допомогою спеціально розрахованої на передачу різних типів трафіка технології ATM. Однак, незважаючи на значні зусилля, що робляться в цьому напрямі, до прийнятного розв'язання проблеми поки далеко, і в цій області має бути ще багато зробити, щоб досягнути заповітної мети злиття технологій не тільки локальних і глобальних мереж, але і технологій будь-яких інформаційних мереж обчислювальних, телефонних, телевізійних і т. д. Хоча сьогодні ця ідея багато чим здається утопією, серйозні фахівці вважають, що передумови для такого синтезу вже існують, і їх думки розходяться тільки в оцінці термінівтакого об'єднання називаються терміни від 10 до 25 років. Причому вважається, що основою для об'єднання послужить технологія комутації пакетів, що застосовується сьогодні в обчислювальних мережах, а не технологія комутації каналів, що використовується в телефонії, що, напевно, повинно підвищити інтерес до мереж цього типу.

 
 

Цікаве

Загрузка...