WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Вимоги, що пред'являються до сучасних обчислювальних мереж - Реферат

Вимоги, що пред'являються до сучасних обчислювальних мереж - Реферат


Реферат на тему:
Вимоги, що пред'являються до сучасних обчислювальних мереж
Головною вимогою, що пред'являється до мереж, є виконання мережею її основної функції забезпечення користувачам потенційної можливості доступу до ресурсів всіх комп'ютерів, що розділяються, об'єднаних в мережу. Всі інші вимоги продуктивність, надійність, сумісність, керованість, захищеність, розширюваність і масштабованість пов'язані з якістю виконання цієї основної задачі.
Хоч всі ці вимоги вельми важливі, часто поняття "якість обслуговування" (Quality of Service, QoS) комп'ютерної мережі трактується більш вузько в нього включаються тільки дві самі важливі характеристики мережі продуктивність і надійність.
Незалежно від вибраного показника якості обслуговування мережі існують два підходи до його забезпечення. Перший підхід, очевидно, покажеться найбільш природним з точки зору користувача мережі. Він полягає в тому, що мережа (точніше, обслуговуючий її персонал) гарантує користувачеві дотримання деякої числової величини показника якості обслуговування. Наприклад, мережу можна гарантувати користувачеві А, що будь-який з його пакетів, посланих користувачеві В, буде затриманий мережею не більш ніж на 150 мс. Або, що середня пропускна спроможність каналу між користувачами А і В не буде нижче за 5 Мбіт/с, при цьому канал буде дозволяти пульсацію трафіка в 10Мбіт на інтервалах часу не більш 2 секунд. Технології Frame Relay і ATM дозволяють будувати мережі, що гарантують якість обслуговування по продуктивності.
Другий підхід полягає в тому, що мережа обслуговує користувачів відповідно до їх пріоритетів. Тобто якість обслуговування залежить від міри привілегійованності користувача або групи користувачів, до якої він належить. Якість обслуговування в цьому випадку не гарантується, а гарантується тільки рівень привілеїв користувача. Таке обслуговування називається обслуговуванням best effort з найбільшим старанням. Мережа старається по можливості більш якісно обслужити користувача, але нічого при цьому не гарантує. За таким принципом працюють, наприклад, локальні мережі, побудовані на комутаторах з привілеями кадрів.
1. Продуктивність
Потенційно висока продуктивність це одна з основних властивостей розподілених систем, до яких відносяться комп'ютерні мережі. Ця властивість забезпечується можливістю распаралелювання робіт між декількома комп'ютерами мережами. На жаль, цю можливість не завжди вдається реалізувати. Існує декілька основних характеристик продуктивності мережі:
" час реакції;
" пропускна спроможність;
" затримка передачі і варіація затримки передачі.
Час реакції мережі є інтегральною характеристикою продуктивності мережі з точки зору користувача. Саме цю характеристику має на увазі користувач, коли говорить: "Сьогодні мережа працює повільно". У загальному випадку час реакції визначається який інтервал часу між виникненням запиту користувача до якої-небудь мережевої служби і отриманням відповіді на цей запит. Очевидно, що значення цього показника залежить від типу служби, до якої звертається користувач, від того, який користувач і до якого сервера звертається, а також від поточного стану елементів мережі завантаженості сегментів, комутаторів і маршрутизаторів, через які проходить запит, завантаженості сервера.
Тому доцільно використати також і середньозважену оцінку часу реакції мережі, усереднюючи цей показник по користувачах, серверах і часі дня (від якого значною мірою залежить завантаження мережі).
Час реакції мережі звичайно складається з декількох складових. У загальному випадку в нього входить час підготовки запитів на клієнтському комп'ютері, час передачі запитів між клієнтом і сервером через сегменти мережі і проміжне комунікаційне обладнання, час обробки запитів сервером, час передачі відповідей від сервера клієнту і час обробки відповідей, що отримуються від сервера на клієнтському комп'ютері.
Ясно, що користувача розкладання часу реакції на складові не цікавить йому важливий кінцевий результат, однак для мережевого фахівця дуже важливо виділити із загального часу реакції складові, відповідні етапам власне мережевої обробки даних, передачу даних від клієнта до сервера через сегменти мережі і комунікаційне обладнання.
Знання складових часу реакції мережі дає можливість оцінити продуктивність окремих елементів мережі, виявити вузькі місця і у разі необхідності виконати модернізацію мережі для підвищення її загальної продуктивності.
Пропускна спроможність відображає об'єм даних, переданих мережею або її частиною в одиницю часу. Пропускна спроможність вже не є призначеною для користувача характеристикою, оскільки вона говорить про швидкість виконання внутрішніх операцій мережі передачі пакетів даних між вузлами мережі через різні комунікаційні пристрої. Але вона безпосередньо характеризує якість виконання основної функції мережі транспортування повідомлень і тому частіше використовується при аналізі продуктивності мережі.
Пропускна спроможність вимірюється або в бітах в секунду, або в пакетах в секунду. Пропускна спроможність може бути миттєвою, максимальною і середньою.
Середня пропускна спроможність обчислюється шляхом розподілу загального об'єму переданих даних на час їх передачі, причому вибирається досить тривалий проміжок часу година, день або тиждень.
Миттєва пропускна спроможність відрізняється від середньої тим, що для усереднення вибирається дуже маленький проміжок часу наприклад, 10мс або 1с.
Максимальна пропускна спроможність це найбільша миттєва пропускна спроможність, зафіксована протягом періоду спостереження.
Частіше за все при проектуванні, настройці і оптимізації мережі використовуються такі показники, як середня і максимальна пропускні спроможності. Середня пропускна спроможність окремого елемента або всієї мережі дозволяє оцінити роботу мережі на великому проміжку часу, протягом якого внаслідок закону великих чисел списа і спади інтенсивність трафіка компенсує один одну. Максимальна пропускна спроможність дозволяє оцінити можливості мережі справлятися з піковими навантаженнями, характерними для особливих періодів роботи мережі, наприклад ранкових годин, коли співробітники підприємства майже одночасно реєструються в мережі і звертаються до файлів, що розділяються і баз даних.
Пропускну спроможність можна вимірювати між будь-якими двома вузлами або точками мережі, наприклад між клієнтським комп'ютером і сервером, між вхідним і вихідним портами маршрутизатора. Для аналізу і настройки мережі дуже корисно знати дані про пропускну спроможність окремих елементів мережі.
Важливо зазначити, що

 
 

Цікаве

Загрузка...